Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.737
Поени од реакции
1.163
Ај нешто во врска со фудбалов. Гринвуд гледам го пишува во составот, ама на теренов го нема.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Не бе, мислев да не е некој празник.

П.С. Користи кирилица, воопшто не е тешко да ја смениш тастатурата, а многу е поубаво кога се чита македонски на кирилица.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Cela PL ima akcija a ne mozam da ja smenam zosto ne sum doma vo tatkovinata :(
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Значи Ешли уште е доктор за сите овие младиве ѕвезди.
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Ќе не потопат Тотенхем, 0-3, Мурињо ќе му спакова отказ на Оле .......:kuracc::kuracc::kuracc:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Не е најдобар, нека не те лажат головите.Даваше/дава голови а притоа пружаше криминални партии.Првото полувреме не го гледав, ама има мноогу утакмици сезонава кај што е мизерен а дава гол и мачка очи.
I jas vaka mislev ama mnogu utakmici gi igrase i povreden taka sto i toa treba da se zeme vo predvid. Deka nema plafon kako Mbappe, nema ama deka e prosek kolku da popuni 11, ne e.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.407
Поени од реакции
62.002
Рашфорд денеска изигра одлична утакмица. Морам и Фред да го пофалам, еден од најдобрите на теренот, со исклучок на една или две ситуации. Спаси скоро чист гол од Сон.
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Фред денес ја изигра можеби и најдобрата утакмица во Јунајтед, еден куп топки пресече, дефинитивно се одлично вклопени со МекТоминеј
 
Член од
15 март 2008
Мислења
43
Поени од реакции
35
Значи Ешли уште е доктор за сите овие младиве ѕвезди.
1. Кој доктор бе пријател, ми се с*ре кога го гледам ликот како уште во 50та минута ја гнјави топката и му требат 3 ипол минути да изведе аут. Кога ќе го видиш тоа одма од старт знаеш дека до крај ке примат гол шо е било случај у 90% од натпреварите до сега. Едноставно среќата не ја заслужуваш.

2. Ве читам много тука секојдневно го какате Фред, па он е еден од ПОМАЛИТЕ проблеми на овој Јунајтед не е негова кривица што амебите пред него Лингард и Переира неможат да смират/примат топка. Ако паметно се користи би имал улога и во скоцкан тим на Јунајтед.

3. Што побрзо се ослободат од Переира толко подобро за Оле, цел стручен штаб, докторите па и нас навивачите.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.644
Поени од реакции
9.223
МекТоминеј е една од најважните делчиња од целата сложувалка. Тоа што Переира не умееше на минатите натпревари да го одигра, беше доста лесно видливо и денес. Во пар со Фред одлично се надополнуваат. Погба исклучиво пред нив да игра кога ќе се враќа. Ниту до нив, ниту на место од некого од нив.

Важно е Рашфорд да биде константен и форот ќе биде проблем помалку. Се надевам дека ја билда формата за остатокот од сезонава.
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
1. Кој доктор бе пријател, ми се с*ре кога го гледам ликот како уште во 50та минута ја гнјави топката и му требат 3 ипол минути да изведе аут. Кога ќе го видиш тоа одма од старт знаеш дека до крај ке примат гол шо е било случај у 90% од натпреварите до сега. Едноставно среќата не ја заслужуваш.
Јанг беше спремен да оди на ладење околу 60та минута, во 5 минути 100 глупости имаше направено, лесно можеше да примиме гол ко ја изгуби топката на наша половина

1575496411610.png

:D :D :D
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
I jas vaka mislev ama mnogu utakmici gi igrase i povreden taka sto i toa treba da se zeme vo predvid. Deka nema plafon kako Mbappe, nema ama deka e prosek kolku da popuni 11, ne e.
Валиден аргумент не викам не.Прошлата сезона кога имаше раст во форма па се повреди па беше за никаде, не го кудев.Критички сум настроен ради лошиот старт на сезонава(не беше повреден на почетокот) а беше мизерен.Имаше изгледни шанси со екипи, он утнуваше.До кај Октомври беше бетер Велбек.После почна да дава голови и на моменти да се покажува.За денес немам забелешка.

Прошлата со Астон Вила е чист пример за тоа што зборам, не е/беше повреден , беше мизерен, даде гол од нигде никаде(и тој со доза на среќа) и се протна.Како и да е, да не бидам скроз негативен, од кога е дојден Оле има мноогу напреднато во финишот и личи дека ќе напредува уште.Уште знае да има падови на концентрација и лош decision-making, али ваљда тоа ќе си дојде со исксуството.
Најбитно од се, напредува што е за поздрав.Истотака прави импакт(дава гол или прави асистенција) дури и кога има лоши партии, што е одлика на големи играчи.

Нека продолжи како што тргнал.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.407
Поени од реакции
62.002
МекТоминеј е една од најважните делчиња од целата сложувалка. Тоа што Переира не умееше на минатите натпревари да го одигра, беше доста лесно видливо и денес. Во пар со Фред одлично се надополнуваат. Погба исклучиво пред нив да игра кога ќе се враќа. Ниту до нив, ниту на место од некого од нив.

Важно е Рашфорд да биде константен и форот ќе биде проблем помалку. Се надевам дека ја билда формата за остатокот од сезонава.
Видно ме интересира дали Погба ке сака да трча и да затвора на таа позиција, практично, да игра пресинг.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.644
Поени од реакции
9.223
Видно ме интересира дали Погба ке сака да трча и да затвора на таа позиција, практично, да игра пресинг.
Погба само би бил далеку подобра офанзивна варијанта од Переира, Мата или Лингард на таа позиција. Дека ќе се залага да покрива терен повеќе од наведениве не верувам иако ни тие не покажуваат некое високо ниво на таква игра.

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Видно ме интересира дали Погба ке сака да трча и да затвора на таа позиција, практично, да игра пресинг.
Лани сакаше ама и лани малце му го "снимија филмот".Му дадоа одговорност, пуцаше пенали и беше главен за скоро се и затоа и ја имаше таа форма.

Мислам дека самото учество во офанзива му одговара ментално пред се, и повеќе се труди и доаѓа до израз.Кога е повлечен поназад, се однесува ко да е казнет.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom