Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Требаше да се купи 2 играчи од средина, а имаше еден куп достапни. Не може ако неможеш да ги донесеш играчите кој ги сакаш никој да не земеш. Треба да имаш и Б план.
Оле се уфилмал дека е Ферги и не зима план б играчи.Се е тоа супер ама треба да имаш добар тим за такво нешто и тактика што може да надокнади за такво отсуство.

Клоп исто врќе не зима план б играчи, ама си го среди тимот прво.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.372
Поени од реакции
42.562
Оле се уфилмал дека е Ферги и не зима план б играчи.Се е тоа супер ама треба да имаш добар тим за такво нешто и тактика што може да надокнади за такво отсуство.

Клоп исто врќе не зима план б играчи, ама си го среди тимот прво.
Клоп направи екипа од план б играчи.
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.386
Поени од реакции
3.808
Оле се уфилмал дека е Ферги и не зима план б играчи.Се е тоа супер ама треба да имаш добар тим за такво нешто и тактика што може да надокнади за такво отсуство.

Клоп исто врќе не зима план б играчи, ама си го среди тимот прво.
Кој и да дојдеше од играчите од средината за кој се шпекулираше летово ќе го подобреше тимов драстично.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.372
Поени од реакции
42.562
Треба да го разгледаат Тимо Вернер иначе. Им се вклопува во профилот на играчи што ги бараат - млад, талентиран, со осет одличен осет за гол. Заедно со некој поискусен, како Манџукиќ на пример значајно би ни го подобриле нападот.
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.386
Поени од реакции
3.808
Треба да го разгледаат Тимо Вернер иначе. Им се вклопува во профилот на играчи што ги бараат - млад, талентиран, со осет одличен осет за гол. Заедно со некој поискусен, како Манџукиќ на пример значајно би ни го подобриле нападот.
Тој би бил топ избор за напаѓач и како што знам има клаузула од 30 милиони.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.644
Поени од реакции
9.223
Исплатлив ризик е Вернер ако е клаузулата од 30м активна за Јануари. Само проблемот е што според мене концепциски има многу сличности со Марсиал и Рашфорд. Оперира и во напад и лево крило. За напад за бекап опција повеќе би преферирал Манџукиќ, Раул Хименез профил играчи...
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.386
Поени од реакции
3.808
Утре најверојатно Брендон Вилијамс ќе биде лев бек.
David de Gea, Sergio Romero, Lee Grant, Aaron Wan-Bissaka, Victor Lindelof, Harry Maguire, Marcos Rojo, Phil Jones, Brandon Williams, Scott McTominay, Andreas Pereira, James Garner, Fred, Jesse Lingard, Juan Mata, Daniel James, Marcus Rashford, Anthony Martial, Mason Greenwood
 
Член од
21 март 2015
Мислења
1.257
Поени од реакции
1.131
Де Геа
Ван Бисака - Мегвајер - Рохо - Брендон
Скот -Фред
Переира
Џејмс - Марсијал - Рашфорд тие ке се први 11 најверојатно
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
Кој се тие правилни одлуки? Одлуката да ги продаде Лукаку и Санчез и да не купи нивни замени и да се потпре на Чонг и на Гринвуд ли? Одлуката да не доведе замена за Ерера кој му беше најдобар играч на средината ли?
Автоматски споено мислење:

По мене топ 5 сезонава да бидеме ни е максимум што можеме освен ако не направиме луда серии на победи како лани од 2-3 месеца.
Na dolgorocen plan, ne na kratkorocen. Vo skoro vreme kje izlezat rezultatite na videlina.
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
До кај е со повредата Шо? Не дека беше нешто ама па долго го нема?
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.644
Поени од реакции
9.223
До кај е со повредата Шо? Не дека беше нешто ама па долго го нема?
Истата приказна секоја година е со Шо...Ќе врзи неколку натпревари и после уште дупло од нив пауза ради повреда. Полека губам надеж во него. Нека ја презема Брендон позицијата чекор по чекор.
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Истата приказна секоја година е со Шо...Ќе врзи неколку натпревари и после уште дупло од нив пауза ради повреда. Полека губам надеж во него. Нека ја презема Брендон позицијата чекор по чекор.
После повредата не е веќе ист. Многу претпазлив стана.
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.386
Поени од реакции
3.808
Реално ова ни е најсилен состав.
Автоматски споено мислење:

Ќе ја даваат ли на тв ?
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom