Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
26 јануари 2009
Мислења
6.087
Поени од реакции
3.495
Рохо не е лош за ротација, да остани здрав и фит е сосема солиден, добро си ја брка работата, само знај да напрај по некој испад како со Ливерпул
Па како игра Линделоф нема да ме чуди да му зема местото.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
3.746
Поени од реакции
3.094
Автоматски споено мислење:

Марсијал не е одбран за франција, што во нормални ситуации би ме нервирало но не и сега.Ќе си одмори човекот ко што треба.

А ретардираниот Дешамп што упорно го бира Жиру, немам ништо освен пцовки на негова сметка да упатам.Буквално е 3ти шпиц на Челзи, играл 211 минути цела сезона и дал 1 гол у Суперкуп у август, додека Марсијал 2 месеца го немаше, изигра повеќе минути, даде 5 гола и 1 асистенција и пак ништо.Лемар и Фекир исто се каде каде позаникаде од него, со каде каде повеќе минути, а и Гризман не е нешто подобар од Марсијал.(4 гола 3 асистенции).
Да сум Марсијал би ги отерал у пиздуматер, нема смисла вака да го дупчат.
 
Последно уредено:
Член од
14 април 2012
Мислења
23.652
Поени од реакции
36.274
Автоматски споено мислење:

Марсијал не е одбран за франција, што во нормални ситуации би ме нервирало но не и сега.Ќе си одмори човекот ко што треба.

А ретардираниот Дешамп што упорно го бира Жиру, немам ништо освен пцовки на негова сметка да упатам.Буквално е 3ти шпиц на Челзи, играл 211 минути цела сезона и дал 1 гол у Суперкуп у август, додека Марсијал 2 месеца го немаше, изигра повеќе минути, даде 5 гола и 1 асистенција и пак ништо.Лемар и Фекир исто се каде каде позаникаде од него, со каде каде повеќе минути, а и Гризман не е нешто подобар од Марсијал.(4 гола 3 асистенции).
Да сум Марсијал би ги отерал у пиздуматер, нема смисла вака да го дупчат.
Не е до форма, Жиру е сосема различен играч од Марсијал, и Дешамп секогаш има hard on за такви робусни напаѓачи, сети се само дека и Жињак го форсаше едно време.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
11.085
Поени од реакции
13.814
Ko demek nego vo 3 sabajle go razbuduvale da go prashuvaat za biznis idei
Па Вудворд сите билборди и рекламни материјали ги истоварал по ходници во тренинг кампот. И не можеле да се фокусираат сиротите.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
78.417
Поени од реакции
165.976
Sigurno tie shutevite shto mu odea na parkingot na OT bile za da ne gi oshteti panoata od Warner Bros.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
3.746
Поени од реакции
3.094Не се залага доволно малиов на тренинзи изгледа, чим вака коментира Оле.Ама и Оле е шутрак, го уби од хајпање детево ко да е следниот Мбапе, за сега да вика идеме полека со него(реално разбирливо е, се повредуваше полесно во неколку наврати, а и од авион се гледа дека физички не е спремен).
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
546
Поени од реакции
204
Ole od prvi juli celo vreme gi donesuva pravilnite odluki, no koj kako razbral. Veruvajte vo Solskjer.

Utre odime na pobeda, i namaluvanje na razlikata kon mestata za LS.
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
912
Поени од реакции
485
10 поени разлика со четвртопласираниот. Да се надополни тоа мислам дека е научна фантастика. Ако Оле успее да го изведе тоа тогаш заслужува пензија да дочека во Јунајтед.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.005
Поени од реакции
3.275
Ole od prvi juli celo vreme gi donesuva pravilnite odluki, no koj kako razbral. Veruvajte vo Solskjer.

Utre odime na pobeda, i namaluvanje na razlikata kon mestata za LS.
Кој се тие правилни одлуки? Одлуката да ги продаде Лукаку и Санчез и да не купи нивни замени и да се потпре на Чонг и на Гринвуд ли? Одлуката да не доведе замена за Ерера кој му беше најдобар играч на средината ли?
Автоматски споено мислење:

По мене топ 5 сезонава да бидеме ни е максимум што можеме освен ако не направиме луда серии на победи како лани од 2-3 месеца.
 
Последно уредено:
Член од
24 јануари 2015
Мислења
912
Поени од реакции
485
Кој се тие правилни одлуки? Одлуката да ги продаде Лукаку и Санчез и да не купи нивни замени и да се потпре на Чонг и на Гринвуд ли? Одлуката да не доведе замена за Ерера кој му беше најдобар играч на средината ли?
А зошто сите го заборавате и Фелаини кој беше продаден во Јануари. Колку сите да го хејтавме знаеше да даде гол со глава во последна минута, а тоа годинава и тоа како ни е потребно.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.005
Поени од реакции
3.275
А зошто сите го заборавате и Фелаини кој беше продаден во Јануари. Колку сите да го хејтавме знаеше да даде гол со глава во последна минута, а тоа годинава и тоа како ни е потребно.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Требаше да се купи 2 играчи од средина, а имаше еден куп достапни. Не може ако неможеш да ги донесеш играчите кој ги сакаш никој да не земеш. Треба да имаш и Б план.
 
Последно уредено:
Член од
10 декември 2010
Мислења
3.746
Поени од реакции
3.094
Требаше да се купи 2 играчи од средина, а имаше еден куп достапни. Не може ако неможеш да ги донесеш играчите кој ги сакаш никој да не земеш. Треба да имаш и Б план.
Оле се уфилмал дека е Ферги и не зима план б играчи.Се е тоа супер ама треба да имаш добар тим за такво нешто и тактика што може да надокнади за такво отсуство.

Клоп исто врќе не зима план б играчи, ама си го среди тимот прво.
 
На врв Bottom