Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.651
Поени од реакции
9.229
Далот е супер, ама има проблеми со носење одлуки и прави потег повеќе или многу се двоуми. Исто со центаршутевите има уште многу да работи.

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Перформансов на Рашфорд денес е исто дно како тие пола саат на Бакајоко против Вотфорд, само ова е од напаѓачка гледна точка.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263

Искрено и успешно му оди, ко на пример рабоната што ја пушти :D

Рашфорд ме чудеше како во академија од 3ти избор на напаѓач се проби и стана регуларен стартер низ годиниве.Очигледно се работи за пејс мерчант ко Габи Агбонлахор, Аарон Ленон, Тео Волкот и други.Ужасен е.Со вакви игри не ме ни чуди зошто Оле го форсира Гринвуд.

Иначе трагикомичен момент ми беше Лингард коа шутна радиреда и погоди статива, дури ни нему не му се веруваше :D И овој жива брука е, мислам дека моментално е полош дури и од почетоците дур се пробиваше во тим.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.503
Поени од реакции
62.308
Далот е супер, ама има проблеми со носење одлуки и прави потег повеќе или многу се двоуми. Исто со центаршутевите има уште многу да работи.

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk
Другиов проблем е што немаме класична 9-ка, никој не знае да втрча на топка. Ама ајде, цепи лепи состав, и играта таква.

Срамно е колку шанси му се потребни на Рашфорд да даде гол, она кога голманот му беше на земја, едноставно не смееше да го промаши, и тоа многу ке не чини на утакмици каде ке правиме мал број на шанси.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.492
Поени од реакции
4.043
Освен Гринвуд кој се гледа дека има потег, другите се чист просек, зборам за младите.

Толку ли нема некој лев бек во академијата, аман од тој Рохо. Излегува Рохо, влегува Јанг :shok2::shok2::shok2:
Автоматски споено мислење:

"Being a united fan I’ve seen some bad things over the last few years but watching Marcus Rojo attempt a rabona may be the worst"
 
Последно уредено:
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Сите знаеме на Рохо колку му е саатот ама да не претеруваме, денес со Гринвуд Гомес и Фред најдобар беше.Ќе имаше барем 2 асистенции да беа Рашфорд и Чонг со паметот на место.Сакат ни е составов, ги имаш Џонс и Шо што се стаклени и Јанг кој е на изветреани батерии веќе, а овој ги покрива двете позиции.Ја сум океј со неговото останување, за по купови и ротација во лига е одличен.

Гомес ми фати око како се снаоѓа во тесен простор со 10 души на грб, со еден потег 3ца знае да исфрли, е сега многу е ситен.Добар беше денес ама ќе го биде.Само имам некое претчуство дека ќе кидне за гага летоска.

Инаку фред исто беше солиден денес, ама ни он не ми е за во пар за позади зошто на моменти ептен е ко мува во дефанзива т.е. инфериорен покрај другите противници.

ПС: Фред до сега во европски натпреварувања немал лоша партија, дури е солиден, а во лига е тапа џонсон.На долгорочен план тешко да го биде, не му прија физикусот и интензитетот на лигата.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.689
Поени од реакции
6.590
Со други зборови, нема овој клуб блескава иднина. Овој ваков, оној таков...се просеци. Него работата е колку ќе извадиме од таков играчки кадар? Колку побрзо си ги намалиме очекувањата, толку подобро за сите. Топ4 е она макс што може да се надеваме. ЛЕ би пуштал исклучиво млади за билдање искуство, како Гринвуд вчера :)
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.651
Поени од реакции
9.229
Другиов проблем е што немаме класична 9-ка, никој не знае да втрча на топка. Ама ајде, цепи лепи состав, и играта таква.

Срамно е колку шанси му се потребни на Рашфорд да даде гол, она кога голманот му беше на земја, едноставно не смееше да го промаши, и тоа многу ке не чини на утакмици каде ке правиме мал број на шанси.
Тоа е така, ама не мора да биде и правило.

Треба да ја крени главата и да види каде се позиционирани играчите.

Исто треба на тренинг да вежбаат вакви ситуации. И Шо од другата страна истите ситуации ги игра лошо. А доста често излегуваме во вакви можности.


Гринвуд се гледа дека има во нозете и носи добри одлуки. Но, има фурни да јаде уште. Физикусот му е на ниско ниво. Во дуелите испаѓаше баш како мало детенце. Како и да е, имаме одлична иднина во него. Секое движење се повеќе ме потсеќа на РВП.

Гомес исто како што кажавте на мал простор и тие кратки пас игри ги барата, но има доста сегменти каде што треба да работи. Пред се физички да набие малку повеќе снага и може да биде играч како Бернардо. Во куповите и ЛЕ нека добива минути, но сеуште не е решение кое би ни поногнало во ПЛ.

Чонг е најслаб по прикажаново и не ми дава некој позитивен сигнал засега.


Поентата ми е дека се е во ред да се даде шанса на младите, но видливо е дека заостануваат во компетитивен сениорски формат пред се во физикусот и сосема јасно е дека тоа им е најголем проблем за да прават разлика и да бидат солидни бекап опции затоа што објективно и тоа се во моментов.

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.872
Поени од реакции
7.294
Заебавајте се вие,по мене Рохо може да му го собере местото на Шо.
Ни фали таков играч што има муда да распали,плус центаршутот му е доста подобар од дебелогазецот.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Заебавајте се вие,по мене Рохо може да му го собере местото на Шо.
Ни фали таков играч што има муда да распали,плус центаршутот му е доста подобар од дебелогазецот.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Треба да е фит повеќе од 10 утакмици за такво нешто.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom