Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
26 јануари 2009
Мислења
6.066
Поени од реакции
3.477
@ziak92 нам ни треба лев бек за во стартни 11, некој кому Шо ќе му е бекап а не обратно.

@vidooq Следното лето ги имаме Кавани и Џеко на фри. Да го донесат Кавани како бекап, да влегува кога бркаме гол би би задоволен со опциите за таа позиција.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
78.297
Поени од реакции
165.518
@ziak92 нам ни треба лев бек за во стартни 11, некој кому Шо ќе му е бекап а не обратно.

@vidooq Следното лето ги имаме Кавани и Џеко на фри. Да го донесат Кавани како бекап, да влегува кога бркаме гол би би задоволен со опциите за таа позиција.
Еј не знам колку сте запознати ама тогаш кога управата бараше некаде да го истопори Руни, се преговараше со Кавани уште додека беше во Наполи и ликот побара некоја урнебес плата за тогашни стандарди со оправдување дека тазе се развел и плаќал алиментација
Мислам дека возот за него е заминат, Евреиве се таков сој што памтат вакви циркуси.
 

ziak92

Weezy
Член од
21 ноември 2007
Мислења
9.304
Поени од реакции
6.576
@ziak92 нам ни треба лев бек за во стартни 11, некој кому Шо ќе му е бекап а не обратно.

@vidooq Следното лето ги имаме Кавани и Џеко на фри. Да го донесат Кавани како бекап, да влегува кога бркаме гол би би задоволен со опциите за таа позиција.
Да се доведе лев бек кој ќе ја направи компетитивна таа позиција како десната бековска би било топ со оглед што е доста веројатно ова да биде последна сезона за Јанг. Чилвел може да се разгледа како сериозна опција и прв таргет. А не би имал проблем и Диње кој имаше топ сезона лани, а и годинава е солиден.

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
6.066
Поени од реакции
3.477
Еј не знам колку сте запознати ама тогаш кога управата бараше некаде да го истопори Руни, се преговараше со Кавани уште додека беше во Наполи и ликот побара некоја урнебес плата за тогашни стандарди со оправдување дека тазе се развел и плаќал алиментација
Мислам дека возот за него е заминат, Евреиве се таков сој што памтат вакви циркуси.
Појма немав за ова. :D
Како и да е сметам дека ни треба таков тип на играч (фокс ин д бокс) кој знае да игра со глава и нема да се буни што ќе седи на клупа.
 

ziak92

Weezy
Член од
21 ноември 2007
Мислења
9.304
Поени од реакции
6.576
Кој ја следи Астон Вила ќе разбере зошто САФ му дал до знаење на Оле да го следи МекГин. Голем работник на терен. Ме потсеќа многу на Милнер. За ротациско решение би бил одлично засилување.

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk
 
Член од
16 април 2008
Мислења
2.160
Поени од реакции
1.766
Кој ја следи Астон Вила ќе разбере зошто САФ му дал до знаење на Оле да го следи МекГин. Голем работник на терен. Ме потсеќа многу на Милнер. За ротациско решение би бил одлично засилување.

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk
Иако бараат превише пари за него мене лично ми е една од желбите заедно со Невес, Чилвел и Калум Вилсон. Можда не се топ класа играчи ама работници и проспекти на кои може да се работи и кои би внеле доста живот во овој тим. И да не заборавам Туанзебе да го видиме на местото од Линделоф.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
6.066
Поени од реакции
3.477
За овој Халанд што постигнал хет-трик за Салзбург не бевме заинтерсирани лани? Му отварам статистика, на последните 9 утакмици има 21 гол. :D
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
3.672
Поени од реакции
3.018
За овој Халанд што постигнал хет-трик за Салзбург не бевме заинтерсирани лани? Му отварам статистика, на последните 9 утакмици има 21 гол. :D
Оле му бил тренер во Молде, многу веројатно и професионално деби му дал :D
Автоматски споено мислење:

Mе интересира, се тепаат ли Гери и Карагер за ситуацијана со Баркли и земањето на пеналот од Вилијан?Или таа привилегија ја има само Манчестер Јунајтед хехе.
Морони
 
Последно уредено:
Член од
14 април 2012
Мислења
23.494
Поени од реакции
36.003
:pos: :pos: :pos:

Сите правиме/збориме вакви работи, ама зашто побогу цепаш лајв со вакви муабети или ги објавуваш... Ми се врти муабетот на Фрос, дека за Интернет пристап и за имање деца, треба да се полага некој испит.

 
Член од
10 декември 2010
Мислења
3.672
Поени од реакции
3.018
Погба и Шо тренирале индивидуално, Далот и Лингард се братиле на тренинг.Марсијал не се појавил.

Туанзебе со Оле на прес конференција, што значи дека ќе игра утре.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
544
Поени од реакции
528
Screenshot_20190918-130357_Man Utd.jpg
Изгледа james нема да игра
 
Последно уредено:

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
78.297
Поени од реакции
165.518
Епа ајде Џејмс уште против Астана нека игра ако не, начисто да го прегориме до декември. Нема потреба да стартуваат ни АВБ, Мегваер, Џејмс, МекТоминеј итн.

Туанзебе, Далот и Гринвуд ми се 100% стартери за утре, на гол ќе биде Ромеро, потврди и Солскер.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
3.672
Поени од реакции
3.018

Девојчено што беше со Гринвуд на видео мора да е ќерка на Солскер, немам друго објаснување за волкаво фалење.
 
На врв Bottom