Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.372
Поени од реакции
42.563
Ако, битно Ериксен и Дибала не гореле од желба да играат во Јунајтед, мршшшш се да ви ебам!!
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.737
Поени од реакции
1.163
Ова мислев дека никогаш нема да го пишам ама.

Ај може за едно 30 години и ние ќе играме како Ливерпул.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.372
Поени од реакции
42.563
Иначе самиот факт што пенал неможеме да погодиме кажува доволно колку фали искусен играч што ќе ги држи конците во тимов. До тогаш 6то место.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.606
Поени од реакции
10.846
Едно ме занима, дали Лингард е дете на Вудвард или на Оле. Што по ѓаволите го играат. Иако не е само он проблемот, ама ми боде очи што игра ко оние куртонине порано на маалски фудбал што се избацуваа во скапи патики и оригинал дрес, а немаа поима од ништо. Место да се одморам на последен ден од одмор мене притисок ми се крена ебемти Манчестерот. Сами себе се закопаа.
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.386
Поени од реакции
3.808
Иначе самиот факт што пенал неможеме да погодиме кажува доволно колку фали искусен играч што ќе ги држи конците во тимов. До тогаш 6то место.
Со овој тим и игра 6то место е премија.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.411
Поени од реакции
62.007
Едно ме занима, дали Лингард е дете на Вудвард или на Оле. Што по ѓаволите го играат. Иако не е само он проблемот, ама ми боде очи што игра ко оние куртонине порано на маалски фудбал што се избацуваа во скапи патики и оригинал дрес, а немаа поима од ништо. Место да се одморам на последен ден од одмор мене притисок ми се крена ебемти Манчестерот. Сами себе се закопаа.
He's got United DNA. He understand the culture of the club.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.372
Поени од реакции
42.563
Мене ми се крена притисок од шорт хајлајтс што гледав само, може да замислам на вас што сте гледале како би било 90 минути.
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.255
Поени од реакции
6.451
Оле од ПСЖ навака, тактички е една голема нула. Едно 15-20 утакмици од тогаш има Јунајтед изиграно, он у 80 % од нив изгубен и надигран од противникот. Колку и да ни е слаб тимов, треба ваквите утакмици да ги добива без некој проблем. Па и најголем дудук да си ќе увидиш дека се освен тројка у средина, со Погба најофанзивен, ти е нефункционално. Тактиките при прекини да не ги коментирам. Кој е тој генијалец кој ги смислил поставувањата на играчите. Двајцата најдоминантни у тим, ти служат за спуштање балон топки на втора стстива,наместо да забиваат во гол. Каде бре Оле на десетка играш со играч кој година дена нема ни гол ни асистенција, ни е креативен, никаков квалитет нема освен трчање ко коњ? Како бре Оле абортираниот Роналдо ти ги шутира сите слободни, а два пати у кариера има погодено у рамки на гол? Има ли некој да му каже на Рашфорд дека не ни Меси, ни Роналдо, па секоја утакмица да упропастува напади со неговите пети. Има уште многу за учење Оле, али филмот у кој е влезен, дека е Ферги, и да тера политика, ко него, многу ќе го коштаат. Фудбалот не е повеќе ист. Јунајтед повеќе не е битен фактор у европскиот фудбал, Јунајтед веќе не е никаков фактор ни во ПЛ. Ни еден асален играч не би го избрал Јунајтед пред Ливерпул, Сити, Реал, Барса, Јувентус. Јунајтед веќе не им е потребен на топ играчите за да отидат ниво погоре. Сега они се тие кои му се потребни на Јунајтед, за Јунајтед да се искачи ново погоре.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.644
Поени од реакции
9.223
Во моментов мислам дека покорисно ќе биде Погба да игра на позиција на Лингард, а Переира/Фред со МекТоминеј позади него. Лингардот не можам да го сварам повеќе...
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.007
Поени од реакции
5.324
Де Геа
Ван Бисака - Линделоф - Мегвајер - Шо
Мектоминеј - Матич/ Фред
Погба
Џејмс - Марсијал - Рашфорд

Мора Оле вака да игра, Неможе да функционираат заедно МеК и Погба заедно. Погба мора понапред да игра МОРА!!!
А тројкава напред нека ротира цело време нека менуваат позиции
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.749
Поени од реакции
13.966
А што се случи со Марсијал?
Ако не се лажам, лошо нагазна со левата нога при прием на дијагонала покрај аут линија. Освен ако не се случило нешто пред тоа..
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.035
Поени од реакции
106.829
Glavniot problem e sredinata,potocno DM pozicijata,nemame igraci vo toj del,t.e Mc Tominay bi trebalo da igra tamu zaedno so Matic a Pogba pred niv na 10ka.
Ova go trubam so godini ne mi e jasno kako moze tim kako Mancester da ne go voocuva toa? POBOGU IGRAJ GO JONES SO MCTOMINAY tamu EBE TI MATER U PICKA VISE.
JAMES e levo krilo,kine tamu deteto,najmalku treba da e kritikuvan od site.
Lingard MRS u kurac invalidizirana osobo.
Rasford MRS ukurac nafurano ligle.
Ti ebem i tim i sve mi iskinaa zivci mrs krv vi ebam.
Edit - @Stefan-kobe ne kur me citiraj da ne ti gi ebam zivite tebe.
Bitno pojaki ste od Totenhem grmeheheheheheehhee
 

Kajgana Shop

На врв Bottom