Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
16 април 2008
Мислења
2.188
Поени од реакции
1.804
Мислам дека најтешкото на тема Санчо како што веќе кажа @vidooq ќе биде пласманот во ЛШ така што зимава ќе мора да купиме нешто за нокаут натпреварите во ЛЕ и паралелно да си го тераме и тоа првенство како бекап солуција. Есенва по СССР села и ботовиве од клупа ќе ја истуркаат. За финансиите кои можеме да ги понудиме не верувам дека би биле проблем зошто сепак се работи за Британец.
Големиот Санчо кој има освоено све во животот па бара да игра обавезно ЛШ. Господ да чува. Па да ти ебам тоа племе ненормално, дојди во тимот однеси го во ЛШ. Мислиш за Меси стануа збор.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
4.073
Поени од реакции
3.437
Големиот Санчо кој има освоено све во животот па бара да игра обавезно ЛШ. Господ да чува. Па да ти ебам тоа племе ненормално, дојди во тимот однеси го во ЛШ. Мислиш за Меси стануа збор.
Ваљда си свесен дека освен кај Сити, Барса, ПСЖ и Ливерпул може да влезе во стартна постава на било кој тим во Европа, пред се ради талентот и способноста, а и самата дефицитарност на модерни десни крила на пазарот.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
79.219
Поени од реакции
169.345
Големиот Санчо кој има освоено све во животот па бара да игра обавезно ЛШ. Господ да чува. Па да ти ебам тоа племе ненормално, дојди во тимот однеси го во ЛШ. Мислиш за Меси стануа збор.
Кога веќе игра ЛШ со Дортмунд, зошто да не игра со новата екипа. Јбг, негово право си е, ние го сакаме него, не тој нас. Како што кажа Штеф, пола Европа ќе се тепа за него, имам надеж зошто веродостојни новинари постираат дека уште сега го договараме трансферот и дека засега ние и Сити сме најконкретни во плановите.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
24.177
Поени од реакции
37.502
Големиот Санчо кој има освоено све во животот па бара да игра обавезно ЛШ. Господ да чува. Па да ти ебам тоа племе ненормално, дојди во тимот однеси го во ЛШ. Мислиш за Меси стануа збор.
Не го кривам, мал милион image rights и Endorsements му зависат од тоа дали игра во ЛШ или не.
 
Член од
16 април 2008
Мислења
2.188
Поени од реакции
1.804
Све е тоа супер, проблемот е со хајпот на младите енглези. Санчо колку и да е талентиран глуми дека е супер звезда а реално нема ништо постигнато сеуште. Ако не се лажам тој беше во академијата на Сити две три години.
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
681
Поени од реакции
1.352
Не знам зошто имате впечаток дека Санчо глуми ѕвезда. Ги пратам БВБ исто колку и Јунајтед и со ништо не ми оставил впечаток на умилена ѕвезда, за разлика од Рашфорд кај нас на моменти. Преталернтиран е у напад, али пред се игра за тимот, не себичи дури и во ситуации кога може. Се враќа покрива и во одбрана. Сеа, по мене Бундес и не е премногу веродостоен за квалитетите на некој играч, али Санчо и во ЛШ и за репрезентацја игра на високо ниво. Моментално, БВБ е подобра средина за него. Исто така, многу е реално, од него да бара следниот клуб во кој би играл да му нуди стабилност и утакмици на врвно ниво (ЛШ), а ние и баш не сме клуб кој го нуди тоа.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
24.177
Поени од реакции
37.502
@ziak92

Пошто сум сигурен дека му ги памтиш изјавите дека сака да игра во Италија, види го што збори братот сега. :pos:

Lukaku told the LightHarted Podcast with Josh Hart, in an episode recorded before his departure: 'A lot of stuff has been said where I didn't feel protected.

'I felt like a lot of rumours, "Rom going there", "they don't want Rom", and nobody came out to shut it down.

'It was for a good three, four weeks. I'm waiting for someone to come out and shut it down. It didn't happen.

'I had my conversation, told them it was better to go our separate ways. If you don't want to protect somebody, all these rumours come out. I just wanted you to say "Rom is going to fight for his place", but it never happened for four, five months.

'It was all, "he's got to go, he doesn't deserve to be there". Well OK, then I want to go now. There is fighting for your position, but also being somewhere that people want you to be."
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
5.830
Поени од реакции
4.601
@ziak92

Пошто сум сигурен дека му ги памтиш изјавите дека сака да игра во Италија, види го што збори братот сега. :pos:

Lukaku told the LightHarted Podcast with Josh Hart, in an episode recorded before his departure: 'A lot of stuff has been said where I didn't feel protected.

'I felt like a lot of rumours, "Rom going there", "they don't want Rom", and nobody came out to shut it down.

'It was for a good three, four weeks. I'm waiting for someone to come out and shut it down. It didn't happen.

'I had my conversation, told them it was better to go our separate ways. If you don't want to protect somebody, all these rumours come out. I just wanted you to say "Rom is going to fight for his place", but it never happened for four, five months.

'It was all, "he's got to go, he doesn't deserve to be there". Well OK, then I want to go now. There is fighting for your position, but also being somewhere that people want you to be."
а у Италија банана у гз може да добие
не бил заштитен, ко шипциве кај нас се вечито угнетени


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

ziak92

Weezy
Член од
21 ноември 2007
Мислења
9.452
Поени од реакции
6.786
@ziak92

Пошто сум сигурен дека му ги памтиш изјавите дека сака да игра во Италија, види го што збори братот сега. :pos:

Lukaku told the LightHarted Podcast with Josh Hart, in an episode recorded before his departure: 'A lot of stuff has been said where I didn't feel protected.

'I felt like a lot of rumours, "Rom going there", "they don't want Rom", and nobody came out to shut it down.

'It was for a good three, four weeks. I'm waiting for someone to come out and shut it down. It didn't happen.

'I had my conversation, told them it was better to go our separate ways. If you don't want to protect somebody, all these rumours come out. I just wanted you to say "Rom is going to fight for his place", but it never happened for four, five months.

'It was all, "he's got to go, he doesn't deserve to be there". Well OK, then I want to go now. There is fighting for your position, but also being somewhere that people want you to be."
И некој ќе ми цвичи по ваков лик...
Наидов на една реченица за него (не знам дали беше од Гери или некој друг): ,,Зборува како да е Ибрахимович, а придонел колку Велбек".

И онаа изјава сега што ја даде...дека имало 3 дежурни кривци кај фановите: тој, Санчез и Погба. За Погба објективно имало такви коментари, ама за него и Санчез не би рекол.

Си прави многу филмови, глуми жртва и си ги преценува фудбалските квалитети. Ваков лажен карактер и не ни треба во соблекувалната.

Што треба само ДДГ да каже кога е добри 4-5 години најповрзаниот фудбалер со Реал?

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
29.745
Поени од реакции
34.768
Де Геа го испушти најтрофејниот период на Реал Мадрид у 21ви век ради ебаниот факс и ниту еднаш нема јавно заплачено, да не знае човек дали да се смее или да плаче. Со 2-3 ЛШ титули и формата која бранеше ќе можеше да конкурира во all-time best голмани.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
4.073
Поени од реакции
3.437
а у Италија банана у гз може да добие
не бил заштитен, ко шипциве кај нас се вечито угнетени


Sent from my iPhone using Tapatalk
Едвај чекам со Лацио у гости да играат, чисто онака да види колку е заштитен.
Не ми се верува колкав циган испадна човеков.
Автоматски споено мислење:

Автоматски споено мислење:

 
Последно уредено:
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.040
Поени од реакции
3.310
Ако веќе плаќат повеќе од 50 % од неговата плата подобро да остане во клубот.
 
На врв Bottom