Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
Стартуваме против Челзи на 11 Август.

Распоредот е океј според мене, во последните кола играме со надвор од топ 6. Ми се чини последно дерби ни е во Март.

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk
Go gledav rasporedot i na mene mi se cini super, dobro e sto uste vo prvo kolo nema da bidat opusteni. A i prvite cetiri derbinja gi igrame doma, sto znaci mora mn poeni da se soberat vo prvata polusezona.[DOUBLEPOST=1560440337][/DOUBLEPOST]Ama prvo mora dobar sostav da se napravi, bez toa nisto ne pravime.
 
Последно уредено:
Член од
15 јули 2009
Мислења
3.356
Поени од реакции
3.223
Juventus’ sporting director Fabio Paratici has travelled to the London offices of Manchester United for face-to-face talks over the potential transfer of Paul Pogba, according to Sky in Italy.

Продавање на Погба само ако се обезбеди адекватна замена. Секако ќе си оди Погба ако не ова, наредното лето. Ако му извадат 150 милиони како што се пишува ќе биде екстра, може да се искористат за двајца топ трансфери.

Туку ме интересира дали Оле го планира Рашфорд за прв избор шпиц.
Дечкото не е шпиц кој би се изнадавал голови, а видовме дека на крајот на сезоната кога Рашфорд беше очаен Оле повторно го играше секој натпревар.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.503
Поени од реакции
62.308
Ние и лесен распоред. Демек заборавате кои екипи дома не ги тепавме лани...
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
Ние и лесен распоред. Демек заборавате кои екипи дома не ги тепавме лани...
Se e toa vo red, ama ako napravime dobri transferi, ovoj raspored mnogu ni odgovara, a i plus igrame LE, sto znaci imame podloga za dobra polusezona.
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Se e toa vo red, ama ako napravime dobri transferi, ovoj raspored mnogu ni odgovara, a i plus igrame LE, sto znaci imame podloga za dobra polusezona.
Аха сите проблеми сме ги решиле па и подлога имаме. Чист ни е патот со црвен тепих, само да прошетаат.
 

Newton'

Fapstronaut
Член од
25 јули 2015
Мислења
322
Поени од реакции
290
Конечно почнаа да не поврзуваат со Youri Tielemans :vozbud: За мене летово мислам за среден ред највеќе сакам , Tielemans и David Brooks или Ruben Neves да ги земат , со парите од Погба лесно би можеле да купат двајца од овие , и плус пари би им останале за одбранбени играчи и десно крило
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.651
Поени од реакции
9.229
Се зголемуваат шпекулациите и за Шон Лонгстаф. Сепак, мислам дека никој нема појма од новинариве и од Британија и надвор што правиме ние. Доволен доказ е Џејмс. Од нигде никаде излезе.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.503
Поени од реакции
62.308
Се зголемуваат шпекулациите и за Шон Лонгстаф. Сепак, мислам дека никој нема појма од новинариве и од Британија и надвор што правиме ние. Доволен доказ е Џејмс. Од нигде никаде излезе.
Управата не знае што прави, а не пак новинарите. Очајно ти треба десен бек, и се влечеш за 10 милиони за Ван Бисака, а за 2 недели почнуваат припремите.

Нерешен статус со Погба, Лукаку, Санчез.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom