Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Тип од у23 англиска лига го бенчна пулишич.Толку.

ПС: Колку тресеш зелени не си свесен, еве го неозбилниот Реал го купи 5от играч(Ферланд Менди) за сега а дури 12ти јуни. :)
Give me all of your action[DOUBLEPOST=1560365314][/DOUBLEPOST]
Тип од у23 англиска лига го бенчна пулишич.Толку.

ПС: Колку тресеш зелени не си свесен, еве го неозбилниот Реал го купи 5от играч(Ферланд Менди) за сега а дури 12ти јуни. :)
А оти неозбилни?
Реал го купија Хазард ние Џејмс.
Кој тука е неозбилен?[DOUBLEPOST=1560365423][/DOUBLEPOST]
Па види игтачи од резервната Англиска лига изгазија во Бундес сезонава (Санчо и тој Нилсон или како беше од Арсенал) :D
Желни сме желни за успех, на било кој начин.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Give me all of your action[DOUBLEPOST=1560365314][/DOUBLEPOST]
А оти неозбилни?
Реал го купија Хазард ние Џејмс.
Кој тука е неозбилен?[DOUBLEPOST=1560365423][/DOUBLEPOST]
Желни сме желни за успех, на било кој начин.
па ти мислам дека рече дека озбилни тимови и играчи не пазарат у Јуни, демек трансфер саги требало да има

[EDIT] Не си бил ти[DOUBLEPOST=1560365958][/DOUBLEPOST]Реал до сега имаат потрошено 319м евра, така да Погба тешко да го земат, освен ако не соберат мн пари од Бејл и слични или да ја направат финтата на Мбапе(позајмница и после тоа задолжително купување)
 
Последно уредено:
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
па ти мислам дека рече дека озбилни тимови и играчи не пазарат у Јуни, демек трансфер саги требало да има

[EDIT] Не си бил ти[DOUBLEPOST=1560365958][/DOUBLEPOST]Реал до сега имаат потрошено 319м евра, така да Погба тешко да го земат, освен ако не соберат мн пари од Бејл и слични или да ја направат финтата на Мбапе(позајмница и после тоа задолжително купување)
Треба да ми се извинеш за твојот однос.
 
Член од
10 јули 2018
Мислења
1.238
Поени од реакции
1.886
па ти мислам дека рече дека озбилни тимови и играчи не пазарат у Јуни, демек трансфер саги требало да има

[EDIT] Не си бил ти[DOUBLEPOST=1560365958][/DOUBLEPOST]Реал до сега имаат потрошено 319м евра, така да Погба тешко да го земат, освен ако не соберат мн пари од Бејл и слични или да ја направат финтата на Мбапе(позајмница и после тоа задолжително купување)
Овие трансфери на Реал важат за оваа сезона што заврши. Од први почнува трансфер рок за наредна сезона и можат да потрошат макс 100м од приходи. Плус ке заработат од продажба на 7-8 играчи и Зидан го убедил Перез дека мора да му се донесе Погба. Така да ке има шпански серии и натезање за циганот.
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
Овие трансфери на Реал важат за оваа сезона што заврши. Од први почнува трансфер рок за наредна сезона и можат да потрошат макс 100м од приходи. Плус ке заработат од продажба на 7-8 играчи и Зидан го убедил Перез дека мора да му се донесе Погба. Така да ке има шпански серии и натезање за циганот.
Neka si odi ne e problem. Na Mancester mu trebaat igraci sto kje igraat na visoko nivo 8-9 meseci vo sezonata, a ne dva, pa posle celo vreme inderekno da se umilkuva na perez.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Овие трансфери на Реал важат за оваа сезона што заврши. Од први почнува трансфер рок за наредна сезона и можат да потрошат макс 100м од приходи. Плус ке заработат од продажба на 7-8 играчи и Зидан го убедил Перез дека мора да му се донесе Погба. Така да ке има шпански серии и натезање за циганот.
За календарска година се води евиденција, трансфериве си важат за 2019та, нема за прошла завршена сезона ко шо викаш, инаку сите би се потепувале трансфери пред време да звршуваат.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
За календарска година се води евиденција, трансфериве си важат за 2019та, нема за прошла завршена сезона ко шо викаш, инаку сите би се потепувале трансфери пред време да звршуваат.
Од 1 јули се смета нова пресметковна година, така пишеше и за Барса. Иначе се во минус над 300 милиони Реал, ако не испродадат нешто до крај на јуни. Како е ова пл ффп појма немам ионака никој не го ферма, кога може псж и сити што сакаат да прават може и другиве :)
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.504
Поени од реакции
6.135
Погба секако ќе си оди, ако не ова следното лето сигурно само што тогаш ќе му земеме многу помалку пари. Јас би го продал но да се донесат квалитетни замени.
Заборавете го филмот дека ќе ни биде долгогодишен капитен и лидер. Ќе си оди при првата прилика.
Има страшни квалитети нема збор но константност 0.
Дали ќе ни недостига? Со моменталниов тим да, ако донесат квалитетни замени, не баш.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Се согласувам да се продаде летово, пошто секако планот е да правиме ремонт, а ни мене не ми се верува дека ќе седи тука уште долго. Ама така ќе треба 10 играчи да купиме овој прeоден рок. :D
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.504
Поени од реакции
6.135
Се согласувам да се продаде летово, пошто секако планот е да правиме ремонт, а ни мене не ми се верува дека ќе седи тука уште долго. Ама така ќе треба 10 играчи да купиме овој прeоден рок. :D
Па уште Де Геа и Лукаку да си заминат како што се пишува. :D
Изводливо е ако си Реал М. :toe:
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.654
Поени од реакции
9.235
Стартуваме против Челзи на 11 Август.

Распоредот е океј според мене, во последните кола играме со надвор од топ 6. Ми се чини последно дерби ни е во Март.

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.556
Поени од реакции
278
DAILY MAIL(@AdrianJKajumba): Aaron Wan-Bissaka stands on the brink of United move. The probable fee would be a world record for a fullback

Уште Мегваер и везњак од приоритетите
Manchester United‏ @MUnitedFR 40m40 minutes ago
Bruno Fernandes est ouvert à l'idée d'aller à United. Le Sporting attend des nouvelles de United. [Correio de Manha] #MUFC

Translated from French by Microsoft


Bruno Fernandes is open to the idea of going to United. Sporting is expecting news from United. [Correio de Manha] #MUFC

И Бруно е готов да го земеме, уште Мегваер останува и ќе бидеме фит за оваа сезона.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom