Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Мене ми е топ, фала богу нешто паметно
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Ерера бил просек играч и ќе си остане просек играч, со ништо не заслужил нов договор со покачување на платата, да не зборуваме па за тие 300К...му се погодија период и генерација од ужасни играчи и сезони, па успеа да остави некои си позитивен впечаток...

во ПСЖ ќе си продолжи исто, со мизерни Верати, Паредес и Дракслер, може да се истакне ама просек си е просек..

видете ги средните играчи на Сити, Ливерпул, Тотенхем и Челзи, па едни Ковачич и Жоржињо би ги ставил во секој момент пред Ерера...да не праиме муабет за Ериксен, Силва, Де Брујн, Фабињо, Милнер, Канте..

Хахаха Ковачич и Жоргињо Првиов е пиче невидено, другиов ти е италијански Том Клеверли.

Милнер ти е Валенсија случај, у сркој момент може да му се деси од World Class форма, до најголемо дрво да падне за два дена.Ериксен и Силва да ги играш она што игра Ерера ти е исто ко Мата да го стаиш таму.
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Дресот е топ, само голманскиот ми е малце безвеза
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
Sega samo sto gledav edno video so slaven bilic, ama nekolku nedeli staro, nebitno, zborese kako treba da se odvivaat rabotite za ole da ima uspesen prestoj vo junajted.
Toj pocna so toa deka upravata treba na ole da mu dade celosna kontrola vrz igracite, odnosno koj da kupuva, a koj da si odi, taka nareceno plejar pauer.
Bilic dade primer so pogba za toa dokolku toj nesaka da igra za ole, ole da im kaze na upravata da go stavat na transfer listata, bidejki so toa ole kje im dade primer na lingard i kompanija deka nikoj ne e nedoperliv i kje morat maksimumot da go dadat, bidejki tie proseci i samite se svesni deka posle sledna destinacija kje im bide fulam ili kardif.
No dokolku upravata ne go ovozmozi toa i mu recat na ole za pogba vo stilot`ama pogba go plativme 100 milioni, toj ima 35 milini sledaci na instagram...` togas junajted nisto ne pravat i kje bide samo prasanje na vreme koga ole kje dobie otkaz.


Ima uste mn od toa video da ne pisuvam referati, no ako upravata ne zastane zad ole nisto ne pravime. No ako e tocno ona deka marsijal bil nedopirliv za upravata, togas uste mn godini kje ne ceka mizerija vo pogled na tituli.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.503
Поени од реакции
62.308
Поентата е дека како таков лик се претставуваше, олд скул кој му значи Јунајтед многу и сега кога му светнаа 300к не е таков лик одеднаш. Понудата на ПСЖ е баш паралелно со периодот кога почна неговиот пад на формата и неговите отсуства.

Едит: Новиот дрес и официјално. Интересно изгледа

https://twitter.com/adidasfootball/status/1128936770899464192?s=19

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk
Јас всушност му верувам дека он го сака Јунајтед, за разлика од Погба, Санчез, Рохо и остали платеници, ама тоа не значи дека треба да има дупло помала плата. Од тоа што читав, последната понуда му била 170.000.

Просто кажано, си во фирма која ти се бендисува, и кажуваш на сите дека ти е убаво. Друга фирма, ти нуди 2 пати поголема плата, и можност за еден убав договор пред пензија.

Си ја споредил ситуацијава со Евра, ама Евра остана во Јунајтед кој го имаше Ферги и тим кој 2 пати едно по друго играше финале ЛШ, и веројанто му немале понудено 2 пати поголема плата во Реал.

Пак ке се навратиме на управата, и грешката што ја направија со платата на Санчез. Требаше да му дадат one time singi on bonus, и стави го на плата од 200.000 неделно. Сега кога он има 400.000, нормално дека и Ерера ке бара 220к, Де Геа 350к, Погба исто.

Па ке кажам, ке имав проблем да отидеше Ерера за некоја мала разлика во пари, ама за 300,000, со среќа Андер.
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
Хахаха Ковачич и Жоргињо Првиов е пиче невидено, другиов ти е италијански Том Клеверли.

Милнер ти е Валенсија случај, у сркој момент може да му се деси од World Class форма, до најголемо дрво да падне за два дена.Ериксен и Силва да ги играш она што игра Ерера ти е исто ко Мата да го стаиш таму.
поентата ми беше дека не заслужува да игра во врвен тим, тим кој се стреми да освојува титули или барем да се натпреварува на врвно ниво...затоа и Челзи играат така променливо...од светска класа мидфилдери (Лампард - Фабре - Канте), дојде време Кова и Жоржињо да им ја држат средната, епа не бива бајо мој..
во Јунајтед многу работи не штимаат, премногу, и можеби не треба да се почне од Ерера, ама средниот ред е клучен за секоја екипа, така да мислам правилна одлука направија што го пуштија..
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682

Претерува мајмунов.:mad::mad::mad::mad::mad:
Ако не се погоди Мињоле ќе го купиме за кило семки, реално да збориме тешко да го задржиме де Хеја!
Ја утнавме работата со непласирањето во ЛШ.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.651
Поени од реакции
9.229
Мене Силсесен никогаш не ми бил по мерак нешто. Подобро Хендерсон да добие шанса.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.410
Поени од реакции
42.663
Нека го дадат без пари и Де Геа, што ќе им се парите, и онака ќе ги потрошат.
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.094
Поени од реакции
9.679
Мене Силсесен никогаш не ми бил по мерак нешто. Подобро Хендерсон да добие шанса.
Не ви го даваме :P
Плус Хендерсон е средњак

Хуаехуаехуаехуаехуаехуаехуаехуае
 

Kajgana Shop

На врв Bottom