Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Дискусија во форумот 'Фудбал фан клуб' започната од ManUtdChampions, 9 февруари 2011.

 1. ВардарскиМКД

  ВардарскиМКД

  Член од:
  3 ноември 2009
  Мислења:
  1.641
  Допаѓања:
  3.812
  Партиски е пикнат таму. :D
   
  На Martin и Newton' им се допаѓа ова.
 2. ziak92

  ziak92 Weezy

  Член од:
  21 ноември 2007
  Мислења:
  8.960
  Допаѓања:
  6.050
  Проблемот е што еве мене ми е Ериксен желба, ама со интерес на Реал и без ЛШ фудбал ќе мора да компензираме со висока плата, а и самиот виде што ни се случи со Санчез во талва ситуација.

  Од друга страна Медисон е млад потенцијал кој покажува многу, е сега дали е спремен за голем клуб не знам ама од Лингард ќе врши многу повеќе работа.

  Sent from my SM-A750FN using Tapatalk
   
 3. Shteff Mathers

  Shteff Mathers

  Член од:
  10 декември 2010
  Мислења:
  3.269
  Допаѓања:
  2.529
  Не знам што се потресувате толку околу парите, од љубов не се живее :D Шала на страна, од негова перспектива топ изиграно, ПСЖ место да дава 40м за него + плата од 160к, му дава 300к.Win-win за нив. Разликата е 7.3 милиона по година. Исти ташак ко да му дале 160к неделно + 21м за него на Манчестер.ПСЖ технички заштедиле 20милиони за него.Истово се деси и со Ремзи во Јуве.

  Е сеа што ПСЖ им чуе за wage структура е друг муабет, нас ни отвори дупка да купуваме играч од 50милиони.Али океј е и тоа, барем нема да предизвика домино ефект за другите играчи.
  --- Споено дупло мислење, 15 мај 2019 ---
  Добар креативец е и позитивно ме има изненадено од тоа што го имам гледано, но типот е повеќе 10ка играч а лично клубов пати од таква 10ка што ништо не праи у дефанзива(читај Погба), па тука се губат моите афинитети.
   
  На Martin му/ѝ се допаѓа ова.
 4. GavolRulz

  GavolRulz hippopotomonstrosesquipedaliophobia

  Член од:
  23 март 2008
  Мислења:
  10.806
  Допаѓања:
  6.506
  Може сега дека е срцка, засекогаш црвен и ѓавол у душа ќе ги даде тие 21м на Јунајтед. :love::love:
   
 5. Rick.Utd.

  Rick.Utd.

  Член од:
  14 мај 2019
  Мислења:
  67
  Допаѓања:
  17
  Madison e baven igrac, ne ni treba nov mata, a i plus preko glava mi e od igraci koi kje igraat na neprirodni pozicii za niv, ako se zeme vo predvid deka ole povekje forsira 443.
  Se nadevam deka kje zememe mn dobar veznak za prv tim. Za mene Rajs ke bide super potpisuvanje.
  --- Споено дупло мислење, 15 мај 2019 ---
  Pa sloboden transfer e kolku sakas da zima?
  A i plus nasite gi potrosija parite za dogovorite na smoling, jones i jang.....haha zatoa nema nov dogovor za herera.
   
  Последно уредено: 15 мај 2019
 6. vidooq

  vidooq

  Член од:
  14 април 2012
  Мислења:
  22.838
  Допаѓања:
  34.607
  Имаш тренери кои у ПЛ зимаат играчи со потенцијал, и ги прават да изгледаат неколку скалила подобри. Не е битно кој ке му купат на Оле, прашањето е дали може истиот да го извади максимумот од таквите играчи.
   
  На Che59, ziak92 и Peja989 им се допаѓа ова.
 7. Ilumious

  Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  76.593
  Допаѓања:
  158.436
  Дечки не е до платата како бројка, туку до тоа дека поарно е да си ќутиш низ годините и да направиш вакво нешто отколку да се пењавиш и после да киднеш. Кажи си бе си се договорив со ПСЖ или пак одбиј да го одговориш тоа прашање, кој ќе ти замери, 300к се, браво за него, а не среде сезона да глумиш жртва и да кажуваш дека сега не било време за неговиот договор, имало поважни работи :icon_lol:
   
 8. Rick.Utd.

  Rick.Utd.

  Член од:
  14 мај 2019
  Мислења:
  67
  Допаѓања:
  17
  Svoite nedostatoci taka si gi prikrivase herera, odnosno so zborenje.
  Vo MKD ti lugje gi narekuvaat snaodlivi...
   
  На Ilumious му/ѝ се допаѓа ова.
 9. ziak92

  ziak92 Weezy

  Член од:
  21 ноември 2007
  Мислења:
  8.960
  Допаѓања:
  6.050
  Точно...но зависи и од карактерот на самиот играч дали ќе вложи труд и ќе гризи да го оствари својот потенцијал, а нема да цмиздри кога заслужено ќе биде седнат на клупа.

  Од друга страна имам многу прашалници околу Оле за неговите квалитети и едното е тоа што го поставуваш ти. Наше е да се надеваме дека може да го направи тоа.

  Sent from my SM-A750FN using Tapatalk
   
  На Ilumious, vidooq и Rick.Utd. им се допаѓа ова.
 10. аце_настески

  аце_настески

  Член од:
  16 април 2008
  Мислења:
  2.065
  Допаѓања:
  1.616
  Ерера замина што замина ама која е потребата за хејт кон него?
   
  На Shteff Mathers и vidooq им се допаѓа ова.
 11. Rick.Utd.

  Rick.Utd.

  Член од:
  14 мај 2019
  Мислења:
  67
  Допаѓања:
  17
  Ne e hejt, zborime za objektivot, ne za subjektot... na nekomu mu bese omilen na nekogo ne... ako me mene prasuvas herera bese eden od podobrite transferi post ferguson...
   
 12. аце_настески

  аце_настески

  Член од:
  16 април 2008
  Мислења:
  2.065
  Допаѓања:
  1.616
  Не разбирам.
   
 13. Bonnie and Clyde

  Bonnie and Clyde

  Член од:
  12 декември 2010
  Мислења:
  5.224
  Допаѓања:
  4.031
  зашо се маваше у груди, ѓавол до гроб..
  капитен го праевме со некои тука ххх
  па уште не размислувал за нов договор да се сконцентрирал ма играта а позади грб договарал со пе се же


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 14. ziak92

  ziak92 Weezy

  Член од:
  21 ноември 2007
  Мислења:
  8.960
  Допаѓања:
  6.050
  Никој не зборува за тоа што беше еден од подобрите во неговиот период кај нас иако со голема доза на неконстантност. Фала му за тоа. Ама братот 5 години замараше дека пред да дојде знаел се за Јунајтед, страсен фан на клубот...добар дел од нас капитенски материјал гледавме во него за на крај преговорите за договор да ги одовлекува од зимоска до сега, да тера изјави поважни се резултатите од мојот договор и да неговиот агент издејствува подобар договор настрана.
   
 15. аце_настески

  аце_настески

  Член од:
  16 април 2008
  Мислења:
  2.065
  Допаѓања:
  1.616
  Како и ебено 100 проценти од играчите што зборуваат, само што Ерера и на терен а и надвор од него го покажуваше тоа. Еден од ретките што знаеше што значи да се игра за овој тим. Вас другиве ви се океј што мачкаат очи а на терен си го ладат па сте се фатиле за Ерера. Ете го небитен ви е, си замина. Кој кур сега?!
   
  На DimceY му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: