Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.761
Поени од реакции
2.674
Едина светла точка полувремево е Гринвуд, имаше неколку шанси малиот.Другото се е стандардна тиња.
Му се извинувам на Гринвуд што го ставив во друштвото на импотентите! А и пеналот е врв, поглупи судии од англиските здравје! Не дека нешто мења овој резултат, ама вака досуден пенал убива у поим! Штета за Дало што беше дел на таа комедија:(
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
81.154
Поени од реакции
181.249
Светците нека му се напомош на Оле ама ако успее да не врати во топ 4 од хаосов треба споменик да му се крене на ОТ до тројството.
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
752
Поени од реакции
1.694
Ќе треба време за Оле и да го среди тимот, а и да собере искуство. Така да бар наредните 2 години топ 4 ќе биде успех и тоа ќе биде тешко за постигнување. Тактички има уште за учење, али и реално за играта што ја сака он, ние немаме играчи, ни во напад, а поготово во средина. Одбраната не ја ни спомињам. Тоа што мене ми смета и е минус за Оле е форсирањето на Рашфорд и Лингард. Рашфорд одамна требаше да биде седнат на клупа, да олади глава, очигледно дечкото се умислил дека е Меси, Роналдо и Неимар. Цело време пробува да игра со пети и слично. Погба денес е нешто подобар за разлика од предходно. Можда сте приметиле, ал ни еден играч у средина не знае да одигра пас од прва сем Погба. Тоа е голем проблем, а и една од главните причини зошто немаме брз проток на топка. Ако остане ваков резултатов треба у 70 минута публикава да напушти стадион, да завршат сезона пред празни трибини.
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
4.782
Поени од реакции
3.206
слепците не сакаат ни последната утакмица да ја изиграат како шо треба крв да им ебам уфилмана....

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.186
Поени од реакции
4.026
После ова Оле треба да излези и јавно маме да им еби на сите и да ги набрка од клубот. Ова е ко канцер 4 стадиум.
 
Член од
21 февруари 2011
Мислења
109
Поени од реакции
43
Ван Гал проба нешто да направи, нешто подзачисти нешто покака, Мурињо исто, нешто донесе нешто не му донесоа играчи, сеа Оле тргна океј, најавува чистка, дисциплина итн итн... Не можам да разберам, ни еден од овие тројца да не му стави вето на Јанг за изведување корнери или слободни удари, значи човеков е прв изведувач на корнери и не памтам да не нафрлил ниска на прва статива до првиот противнички играч или да не ја отера у ку*ац. Гарантирам дека Смолинг/Џонс да ги изведуваа сезонава корнерите, барем 2 гола ќе имавме дадено од корнер. Немогуче каков пацер е човеков еј, капитен е...:facepalm:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
81.154
Поени од реакции
181.249
Ван Гал проба нешто да направи, нешто подзачисти нешто покака, Мурињо исто, нешто донесе нешто не му донесоа играчи, сеа Оле тргна океј, најавува чистка, дисциплина итн итн... Не можам да разберам, ни еден од овие тројца да не му стави вето на Јанг за изведување корнери или слободни удари, значи човеков е прв изведувач на корнери и не памтам да не нафрлил ниска на прва статива до првиот противнички играч или да не ја отера у ку*ац. Гарантирам дека Смолинг/Џонс да ги изведуваа сезонава корнерите, барем 2 гола ќе имавме дадено од корнер. Немогуче каков пацер е човеков еј, капитен е...:facepalm:
По милијардити пат, Јанг е најмалку крив за сета оваа ситуација. Човекот игра на 300 позиции, има и 100 години. Не е крив тој што изведува, криви се:

а) Тие што го поставиле да изведува
б) Тие што изведуваат полошо од него

За Јанг и Фелаини не смее лош збор да се каже. Вакви, такви, онакви, не вадеа низ годиниве со битни голови додека 10 пати поталентирани примадони од нив се губеа на натпревари.
 
Член од
21 февруари 2011
Мислења
109
Поени од реакции
43
По милијардити пат, Јанг е најмалку крив за сета оваа ситуација. Човекот игра на 300 позиции, има и 100 години. Не е крив тој што изведува, криви се:

а) Тие што го поставиле да изведува
б) Тие што изведуваат полошо од него

За Јанг и Фелаини не смее лош збор да се каже. Вакви, такви, онакви, не вадеа низ годиниве со битни голови додека 10 пати поталентирани примадони од нив се губеа на натпревари.
Во ред е, не викам дека он е крив за све што се случува со клубот, само премногу очигледно е дека нема никаква корист од неговите нафрлени топки, не знае човеков да нафрли. Имаме доста високи играчи, што при корнери или нафрлувања во 16-ник може да искористат добро нафрлување... Било кој, гарантирам дека било кој да изведуваше корнери сезонава ќе бевме далеку поопасни во тој сегмент и ќе имавме доста голови дадено од прекин. Ако има 100 години и ако игра 100 позиции, не мора и 100 корнери да сјебе, нели? :D
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
645
Поени од реакции
828
Не кратење 25%, овие плата не треба да видат повеќе.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
9.708
Поени од реакции
14.130
Ту мач bad blood има во тимот, се тоа треба да се исчисти без разлика на индивидуалните квалитети. Таквите фаци не би ги продал туку под казна за нивното незалагање, цела сезона на клупа би ги оставил, или пак би ги пратил да играат со кадети. Срамови од фудбалери


Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.037
Поени од реакции
545
Честито титула на комшиите

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.207
Поени од реакции
912
Оле нема да остане долго.
Најслаб тренер ќе е.
 
Член од
16 март 2014
Мислења
75
Поени од реакции
56
Пак селски фудбал со прескокнување на срединита, да Погба единствен што знае да загради и да додаде топка ама и тој мора 30секунди да ја задржи топката.
Ако беше Фергусон , Рашфорт сигурно ке седеше на клупа дури не созрее слично како што му правеше на Роналдо но Солскер е млад нов и се уште без авторитет, се надевам во следнава година ке покаже заби.
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.207
Поени од реакции
912
Некој ако најде изјави од актерите денеска нека сподели, колективно да се изнасмееме. :pos:
 
Член од
13 јануари 2013
Мислења
1.406
Поени од реакции
974
Ех Манчестер
Продај играчи - 6 место
Купи играчи - 6 место
Смени тренер- 6 место
Пак продај играчи- 6 место
Пак купи играчи светска класа - 6 место
Пак смени тренер - 6 место
 
На врв Bottom