Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.186
Поени од реакции
4.026
На пример да шутнеше.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Или на пример да имаше поголема прегледност од прва му ја дава горе на Рашфорд и имаш open goal.[DOUBLEPOST=1556466881][/DOUBLEPOST]
Толку разбираш ти од фудбал изгледа.
Како бе да шутне коа му се залепи Рудигер до него. Немаше простор
Пасс до Рашфорд.
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.037
Поени од реакции
545
Толку разбираш ти од фудбал изгледа.
Како бе да шутне коа му се залепи Рудигер до него. Немаше простор
Тој е центарфор. Во шеснаесетник мора да шутне. Од прва, после еден до два допира, а не да дрибла со намера да влезе со топка во гол (кога веќе не додава кон некој). Ова не се учи. Ова е инстинкт и по тоа се разликуваат поросечните од врвните голгетери.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
13.097
Поени од реакции
14.328
Abe tocno deka promasuva i deka nema priem na topka.Ama kako nekoj ne kaza za topkive u prazno so gi dava koga igra na krilo znaci ovde e rabotava samo se gleda ednata strana

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 

ziak92

Weezy
Член од
21 ноември 2007
Мислења
9.585
Поени од реакции
7.044
Рашфорд бе дете..со вакво незалагање само будали како Ед ќе ти дадат 200к.

Јас да сум уште сега го вадам...

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
10.524
Поени од реакции
4.270
Дали е можно еј, во најбитниот натпревар. :confused:
 
Член од
13 јануари 2013
Мислења
1.406
Поени од реакции
974
Очигледно на Де Геа не му се брани повеќе за Јунајтед. Нека го продадат на Реал и нека си лапнат пара, затоа што друго објаснување за киксовите кои ги прави немам!:toe:
 
Член од
28 октомври 2007
Мислења
703
Поени од реакции
160
До кај се кредитите на Де геа, уште колку има?
 
На врв Bottom