Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.306
Поени од реакции
10.320
Се глеаме у август све да ви ебам неспособно.За пари се бунеле воа не им чинело ова им чинело.На кур сите и ај по дома.Ќе ви ебам душите продадени
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
На крај ќе испадне Џонс и Смолинг не се виновни што и ги продолжиле договорите, реал
Сите овие проблеми датираат од давање нови договори на рековалесценти и паразити како Смолинг и Џонс.

Еве вака вие да се вработите во Х фирма и да видите дека некој што се спрдава, што го нема кога е најгусто, што прави кардинални грешки кога најмалку треба е толериран, првотимец е и константно добива нови договори, нема да си викате епа штом може тој, тогаш и мене ќе ме толерираат?

Од тука е суштината на проблемите, кога ќе успееме да изградиме средина која што ќе ги елиминира неспособните, е тогаш можеме да зборуваме за некаков си прогрес.

п.с. И не знам зошто се нафрламе на Де Геа за перформансот. Треба да му се нафрламе што воопшто е во дискусии за нов договор.
Мислам дека објасни на кратко како стојат работите.
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Арсенал губи од Палас 1-3, со победа денес и победа во директниот дуел со Челзи ќе бевме во пол-позиција за топ 4, ете толку беше битна денешната утакмица, а овие се влечкат по терен како да е последно коло и тотално небитна утакмица :mad:
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.651
Поени од реакции
9.229
Како бе така ради Херера и он не играл, Мата и др.Е напаѓачите зошто не играат?
Ова е страшен напад врз Јунајтед од сопствените играчи, јас лично им посакувам се најлошо ако свесно линчуваат, аир да не видат.
Околу делот за Ерера ако мислиш на моето мислење ќе ти кажам зошто.

Балансот на тимот го имавме, одлично функциониравме. Дефанзивно изгледавме премногу компактно, а кога веќе имавме транзиција на напад се отвараа премногу можности. Честопати Погба се случуваше да биде во позиција да асистира, Ерера играше одлични пасови во фор, а дефанзивно покриваше топ. Матич исто така. Значи за еден тим да има баланс најголем дел од таа сложувалка се решава со комаптна средина. Во моментов од неиграњето на Ерера и натпреварите во кој тој беше отсутен со главата (ради таа причина) ја немаме таа компактност. Многу е јасно тоа. Првиот кикс на Јунајтед од превземањето на Оле беше против Барнли дома и на тој меч се раздвои таа тројка Погба-Ерера-Матич, кога место Ерера стартуваше Переира. Перформансите на Мата не се ни толку битни, но битна е отсустноста на ДДГ. Тој е во кругот со кој се движи Ерера, во меѓувреме и неговите преговори за нов договор се раздолжуваат, а во овој период му се случуваат грешки кои во нормални услови не би ги направил. ЛВГ беше најголемиот психолог меѓу менаџерите кои поминале кај нас и периодот кога беше разврската со негов трансфер во Реал тој се одлучи да го изостави од првиот тим баш ради таа психолошка отсутност која би ја имал на теренот. Сега му се случува истото. Е сега кој е крив кога играчите во можеби најбитниот период од сезоната наместо да се на терен и да гризат, тие се соочуваат со нерасчистени иднини во клубот. Јас одговорот го лоцирам во управата.

А напаѓачите не играат затоа што треба да добиваат топка и да бидат што повеќе мобилни. Много лошо се движат без топка. Погба кога и да прими и треба да проигра некој од нив е принуден да игра друга варијанта. За споредба ќе ви ја земам играта без топка на Ибрахимович кој и на 37 години знаеше кога да влета во празно и да добие перфектна топка од Погба.
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Околу делот за Ерера ако мислиш на моето мислење ќе ти кажам зошто.

Балансот на тимот го имавме, одлично функциониравме. Дефанзивно изгледавме премногу компактно, а кога веќе имавме транзиција на напад се отвараа премногу можности. Честопати Погба се случуваше да биде во позиција да асистира, Ерера играше одлични пасови во фор, а дефанзивно покриваше топ. Матич исто така. Значи за еден тим да има баланс најголем дел од таа сложувалка се решава со комаптна средина. Во моментов од неиграњето на Ерера и натпреварите во кој тој беше отсутен со главата (ради таа причина) ја немаме таа компактност. Многу е јасно тоа. Првиот кикс на Јунајтед од превземањето на Оле беше против Барнли дома и на тој меч се раздвои таа тројка Погба-Ерера-Матич, кога место Ерера стартуваше Переира. Перформансите на Мата не се ни толку битни, но битна е отсустноста на ДДГ. Тој е во кругот со кој се движи Ерера, во меѓувреме и неговите преговори за нов договор се раздолжуваат, а во овој период му се случуваат грешки кои во нормални услови не би ги направил. ЛВГ беше најголемиот психолог меѓу менаџерите кои поминале кај нас и периодот кога беше разврската со негов трансфер во Реал тој се одлучи да го изостави од првиот тим баш ради таа психолошка отсутност која би ја имал на теренот. Сега му се случува истото. Е сега кој е крив кога играчите во можеби најбитниот период од сезоната наместо да се на терен и да гризат, тие се соочуваат со нерасчистени иднини во клубот. Јас одговорот го лоцирам во управата.

А напаѓачите не играат затоа што треба да добиваат топка и да бидат што повеќе мобилни. Много лошо се движат без топка. Погба кога и да прими и треба да проигра некој од нив е принуден да игра друга варијанта. За споредба ќе ви ја земам играта без топка на Ибрахимович кој и на 37 години знаеше кога да влета во празно и да добие перфектна топка од Погба.
Не те спорам тебе, мене нр ми е јасно тие како така се одлучуваат.[DOUBLEPOST=1555865663][/DOUBLEPOST]Зборуваме за мултимилионери, камон сенс е дека такви играчи на кои што им се пружени такви бенефиции да не прават огромни проблеми со оглед на тоа што имаат милионски договори. Испаѓа кај е тенко таму се кине мене ми е нелогично .Шознам.
 
Последно уредено:
Член од
14 април 2012
Мислења
31.503
Поени од реакции
62.308
Шуќур, нeкој да има муда и да превземе одговорност и да каже дека изиграл лошо. Преку кур од:
- we go again next week.

 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.740
Поени од реакции
1.166
Колку би било добро сега арапиве да го купат Јунајтед и се живо да исшутираат од таму. И да се рестартира од нула, само со еден куп пари.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.701
Поени од реакции
5.326
Мислиш од Ед Вудвард.
па и он веројатно има некој над него... и он на некој одговара за постапките... само шо кај нас се е хиерархиски труло, од американците (шо ги интересира само профит) до чистачките и чистачите...

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Член од
13 март 2009
Мислења
1.964
Поени од реакции
1.866
Мислам дека решението за ситуацијава е поедноставно одколку што мислиме. Само треба Оле да добие 100% подршка од управата, да им се даде до знаење на играчите дека тој е главен Е сега колку е во моментов тоа реално, то е друг муабет.
Јас само би сакал летово да се исчистиме од сите што не се целосно фокусирани на Јунајтед.
Погба,Де Геа, Херера, Лингард, Марсијал,... не е важно, кој колку е талентиран, кој не е спремен да го даде максиумот...ЧАО !!!! Доволно долго Јунајтед беше уценуван од играчи. Треба да им се даде до знаење на сите дека клубот е секогаш на прво место.
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Колку би било добро сега арапиве да го купат Јунајтед и се живо да исшутираат од таму. И да се рестартира од нула, само со еден куп пари.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Мислам дека и на евреиве сегашни парите не им се проблем. Проблем е пристапот кон водењето на клубот.[DOUBLEPOST=1555874994][/DOUBLEPOST]
Мислам дека решението за ситуацијава е поедноставно одколку што мислиме. Само треба Оле да добие 100% подршка од управата, да им се даде до знаење на играчите дека тој е главен Е сега колку е во моментов тоа реално, то е друг муабет.
Јас само би сакал летово да се исчистиме од сите што не се целосно фокусирани на Јунајтед.
Погба,Де Геа, Херера, Лингард, Марсијал,... не е важно, кој колку е талентиран, кој не е спремен да го даде максиумот...ЧАО !!!! Доволно долго Јунајтед беше уценуван од играчи. Треба да им се даде до знаење на сите дека клубот е секогаш на прво место.
Колку и да звучи парадоксално ете јас де Хеја и Марсијал не би ги продавал. Зошто? Затоа што после ваква сезона не можеш да им земеш цена која е реална, второ и двајцата се одлични, беш га секој има лош период, тука мислам на голманот. За Марсијал веќе и купувачи тешко, а од друга страна мислам дека ако рестото од тимот се консолидира и он ќе влезе во таков мод.
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.740
Поени од реакции
1.166
Мислам дека и на евреиве сегашни парите не им се проблем. Проблем е пристапот кон водењето на клубот.
Не би рекол дека не им се проблем.

Мурињо два преодни рока, со јануарскиот три, ги моли за промена на цела дефанзивна линија, они го купија само Далот.

Истиот проблем го имаше Гвардиола во Сити, и сите знаеме што се деси и какви се резултатите од тоа.

Не дека само одбраната ни е проблем. Ама тоа како пример го давам.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Па чим е тренер вероватно има поддршка, само јас ли гледам осветољубивост во ова што го прават, се алудира на тоа, проблемите на Јунајтед не се фудбалски а се одразуваат на играта, па истите играчи го победија ПСЖ,ТОТЕНХЕМ ,Челзи, Арсенал, а губат од Евертон со 4:0 дискутабилно зар не?
Ова што го збориме е теории на завери секој си дава своја теорија.
Мислам дека работата е до менталитетот на играчите од фудбалски аспект а тоа може да е предизвикано од разни бенефиции ама сигурно ќе им влијае во натамошниот развој на менталитетот односно (чувство на медиокритет).
За жал иако ми е омилен Марсијал мислам дека наредната сезона ќе му биде клучна дали ќе биде ѕвездетина со сиот свој потенцијал ,или ќе биде играч со повремени блесоци.
Марсијал го издвоив, генерално нека гради игра Оле каква сака , ако сака брза игра Матич,Херера,Мата, Смолинг и Џонс не му се потребни.
Ако сака спора игра нека го прави скроз габаритен тимот без Лингард, Переира, и др. не ми текнува сега кои.
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Не би рекол дека не им се проблем.

Мурињо два преодни рока, со јануарскиот три, ги моли за промена на цела дефанзивна линија, они го купија само Далот.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Ќе ти наведам само еден пример, газди на ФЦ Рен се фамилијата Пино, т.е. Франсоа Пино, можат шеикот од Сити да го изедат за доручек! Некни даде 100 милони евра за Нотрдам, ко из шале! Зошто Рен не е појак и со поскапи играчи од ПСЖ? Затоа што имаат бизнис план и одреден лимит на вложувања во клубот и додека има баланс на приходи-расходи и стабилен прволигашки статус, не се потресуваат многу.
Многу веројатно дека и Глејзери така го гледаат Јунајтед:(
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Ќе ти наведам само еден пример, газди на ФЦ Рен се фамилијата Пино, т.е. Франсоа Пино, можат шеикот од Сити да го изедат за доручек! Некни даде 100 милони евра за Нотрдам, ко из шале! Зошто Рен не е појак и со поскапи играчи од ПСЖ? Затоа што имаат бизнис план и одреден лимит на вложувања во клубот и додека има баланс на приходи-расходи и стабилен прволигашки статус, не се потресуваат многу.
Многу веројатно дека и Глејзери така го гледаат Јунајтед:(
Воопшто не ти е добра паралелата.
Јунајтед ја има најголемата фан база во светот наспроти Рен кај што има еден максиум и горе доле е ист.
Ако Јунајтед продолжи исто, сезна игра, сезона не игра во ЛШ, драстично ќе се намалува фан базата и со тоа и финансиите, се дур не станеме како Арсенал.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom