Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
10.780
Поени од реакции
8.665
Se po spisok!!!![DOUBLEPOST=1555851633][/DOUBLEPOST]Pogolemo fail se I od vmro sds zaedno.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
13.339
Поени од реакции
14.948
Bolje ke si gledam pres na dik od izborive nego ovaa bruka

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
4.868
Поени од реакции
3.392
ако не избркаат 15 играчи најмалку џабе е се... подобро до крај на сезона нека играат Гринвуд, Чонг, Гомеш и цела младинска постава отколку овие лигуши... нека се гонат у три пм...

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
30.097
Поени од реакции
35.934
Кризава се поклопи баш со повредата на Херера. :)
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
1.405
Поени од реакции
1.357
И се бунат за cut на платата...Ако имаат усул, треба да наведат глава и молк. Копуци.
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
844
Поени од реакции
1.863
Со секоја наредна утакмица, се поубеден сум дека Оле нема да го дочека јануар. Тактички веќе 2 месеца изгубен, исто како играчиве. Надигран од сите противници, а буквално нема никаква промена. Со паркирањево автобус ептен почна на живци да ми иде. Со секоја посериозна екипа он се брани. Ај на почеток играше пресинг па немаше некои посериозни прблеми поради тоа. Ама сеа 2 месеца нема пресинг изиграно. Играчиве не 25%, бинги терал они да плаќаат. Бездушни. Моментално, они се поголеми од клубот.
 
B

BooBojan

Гостин
Да сум тренер колку копачки би расфрлал у соблекувална. Буквално на цел тим.
Ова шо го играат е криминално.
 
Член од
13 мај 2016
Мислења
379
Поени од реакции
568
Зошто бе не играат пресинг..кој му к*р оваа незаинтересираност..
Ако не им се игра..ајт у пи*ку матер сите..
Тури му к на топ 4..пушти тоа децата..и на лето мавај клоци на 10души..друго чаре нема
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
969
Поени од реакции
1.252
Со секоја наредна утакмица, се поубеден сум дека Оле нема да го дочека јануар. Тактички веќе 2 месеца изгубен, исто како играчиве. Надигран од сите противници, а буквално нема никаква промена. Со паркирањево автобус ептен почна на живци да ми иде. Со секоја посериозна екипа он се брани. Ај на почеток играше пресинг па немаше некои посериозни прблеми поради тоа. Ама сеа 2 месеца нема пресинг изиграно. Играчиве не 25%, бинги терал они да плаќаат. Бездушни. Моментално, они се поголеми од клубот.
Која тактика бе брат тие не знаат 2 пасој да врзат, волја 0, на ревијална утакмица повеќе би се залагале. За каква тактика збораме...
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
4.868
Поени од реакции
3.392
мизерни се...

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 

dwa

Член од
19 февруари 2006
Мислења
2.114
Поени од реакции
271
77% pass accuracy ... 42 погрешни паса, па во маало имаме поголем процент

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Член од
21 март 2015
Мислења
656
Поени од реакции
423
Не ке да била до Мурињо работата,во клубот има превише умислени ѕвезди и аматери на ниво на саутхемптон и барнли паднавме
 
На врв Bottom