Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Не се обратив на тебе лично, се надоврзав на муабетот што го праите, мислам дека некој член пиша погоре дека не може во еден прелазен рок да се набрка целиот вишок... Ма да кај вас стварно има многу :D
Според мене на вас би треба десен бек, 2 штопери и десно крило, како преоритет, плус напаѓал и везњак ако си заминат Лукаку и Ерера. Тоа се 4 играчи, што реално не се многу.
Исто битно е да не си заминат тие што не се вишок на сметка да останат тие што треба да си одат. :)

Искрено верувам дека средина од Погба, Ерера и МкТоминај/Матич може да е подобра од Хендерсон, Вајналдум, Кеита/Милнер.

Мое мислење, да не ми се нафрлат Пеџа и другарите. :D
Не верувам Лукаку да си оди сега, премногу играчи ќе треба да се надоместат. Немам против а и сигурно повеќето од тука немаат да си оди и Ерера, колку и да игра со жар, никако не фати континуитет годиниве.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.410
Поени од реакции
42.663
Не се обратив на тебе лично, се надоврзав на муабетот што го праите, мислам дека некој член пиша погоре дека не може во еден прелазен рок да се набрка целиот вишок... Ма да кај вас стварно има многу :D
Според мене на вас би треба десен бек, 2 штопери и десно крило, како преоритет, плус напаѓал и везњак ако си заминат Лукаку и Ерера. Тоа се 4 играчи, што реално не се многу.
Исто битно е да не си заминат тие што не се вишок на сметка да останат тие што треба да си одат. :)

Искрено верувам дека средина од Погба, Ерера и МкТоминај/Матич може да е подобра од Хендерсон, Вајналдум, Кеита/Милнер.

Мое мислење, да не ми се нафрлат Пеџа и другарите. :D
Сеа ќе дојдат да ти кажат да не тресеш глупости. :)
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Зошто Лукаку не е со тимот во Барселона?

Составот за утре каша попара, стварно немам поима што ќе извади Солскер, едно 5-6 комбинации ми се вртат во глава.
Во тимот е.
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Не се обратив на тебе лично, се надоврзав на муабетот што го праите, мислам дека некој член пиша погоре дека не може во еден прелазен рок да се набрка целиот вишок... Ма да кај вас стварно има многу :D
Според мене на вас би треба десен бек, 2 штопери и десно крило, како преоритет, плус напаѓал и везњак ако си заминат Лукаку и Ерера. Тоа се 4 играчи, што реално не се многу.
Исто битно е да не си заминат тие што не се вишок на сметка да останат тие што треба да си одат. :)

Искрено верувам дека средина од Погба, Ерера и МкТоминај/Матич може да е подобра од Хендерсон, Вајналдум, Кеита/Милнер.

Мое мислење, да не ми се нафрлат Пеџа и другарите. :D
Тоа е и проблемот. Реално ќе треба над 10 играчи да се отпуштат, а тоа е премногу за одеднаш... Да се ослободиме од 5-6 ова лето сум задоволен:)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ама и вие претерувате со бркањево. И јас сум против да се влечат рековалесценти по 10 години како Смолинг и Џонс ама не е финтата со секој нов менаџер купи 10 - избркај 10. Квалитетот на менаџерот се гледа во подобрување на играчите што се тука. Сакавме да се продаде Шо летоска? Сакавме. Гледаме каков прогрес има сезонава? Фред? Ете Солскер изгледа Керик улога ќе му даде. Фан базата ни сезона не му се даваше, одма да си оди, да сме го врателе.
Продажба треба да биде last resort како што се чини и е единствено решение кај Рохо, Дармијан и изгледа Санчез, инаку секој втор може да биде менаџер во фудбалов.
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Ја само не знам што се случи последниов месец, па толку и падна формата? Мојата фрустрација за некои играчи оди вака од почеток мислење :
Август:Ок е ќе оди формата нагоре
Септември : Втф овие паѓаат
Октомври : Серкото зошто се брани толку?
Ноември:Овие не заслужуваат плата.
Декември прва половина:Ајде до кога ќе го трпат веќе, сигурно нејќат да му дадат 20м
2ра-Супер дојде бејби фејс дојде ќе ги среди.
Јануари:Ова е вистински Јунајтед, дојде нашето време
Февруари:Ха ха анулиравме 14 бода веќе сме 3ти
Март 1ва половина-ПСЖ пластиката ги исфрливме, 2ра- Втф Вулвс, Втф пак Вулвс, Погба сака да си оди, Де Геа сака да си оди, Херера потпишал за ПСЖ...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
има едни четворица што ги познавам а жив малер се, кога и да се отидени да гледаат Јунајтед губиме, така да не очекувам ништо вечер :( значи со ебаниот Блекбурн беа на ОТ да гледаат и изгубивме во Ферги ерата, не знам што народ ќе беа, оди со некој утепан, не ми иди на ЛШ :noze:
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
има едни четворица што ги познавам а жив малер се, кога и да се отидени да гледаат Јунајтед губиме, така да не очекувам ништо вечер :( значи со ебаниот Блекбурн беа на ОТ да гледаат и изгубивме во Ферги ерата, не знам што народ ќе беа, оди со некој утепан, не ми иди на ЛШ :noze:
Можда баш вечерва ќе го скршат малерот :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Можда баш вечерва ќе го скршат малерот :D
Оф, камо среќа :D

Бајдвеј Сколс се кладел едно 150 пати од 2015 досега, казнет е од ФА :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom