Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.207
Поени од реакции
912
И јас сум за Погба да си замине ако не е среќен, нека го земат Ериксен, или нека најдат други играчи .. За добар добар е кога сака да игра. Само не знам која будала не води до овие слепи улици да ги уценуваат, да му дава на Солскер у ниедно време договор, да ризикува пола тим без оштета да си оди за 2 месеци, да му даде на Санчез толкава плата јасно знаејќи дека секаде тоа прави конфликти...
П.с. За Солскер ставот ми е дека кога веќе го викна веднаш нека му даде или нека чека до крајот на сезоната, чисто да се знае што се спрема, што ќе биде за наредна и сл.
Ако не освојат топ 4 ни еден топ фудбалер нема да сака да дојде а и доста ќе сакаат да си идат...
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
6.128
Поени од реакции
5.025
И јас сум за Погба да си замине ако не е среќен, нека го земат Ериксен, или нека најдат други играчи .. За добар добар е кога сака да игра. Само не знам која будала не води до овие слепи улици да ги уценуваат, да му дава на Солскер у ниедно време договор, да ризикува пола тим без оштета да си оди за 2 месеци, да му даде на Санчез толкава плата јасно знаејќи дека секаде тоа прави конфликти...
П.с. За Солскер ставот ми е дека кога веќе го викна веднаш нека му даде или нека чека до крајот на сезоната, чисто да се знае што се спрема, што ќе биде за наредна и сл.
Ако не освојат топ 4 ни еден топ фудбалер нема да сака да дојде а и доста ќе сакаат да си идат...
да те потсетам кога не влеговме у топ 4 кои играчи ги купија или сам ке провериш и више еднаш засекогаш ке се престане со тој муабет “не играме у ЛШ па никој нема да сака да дојде”


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
6.128
Поени од реакции
5.025
Што ке ти е порше ако не ти пали...
така е и со Погба само за курчење моментално дека го иаме у тим
според мене кога сфати дека Солскјер ке добие договор почна да се циганчи, сеа чекам само да биде седнат на клупа и да гледаме реприза од неговото понашање


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.186
Поени од реакции
4.026
Цел среден ред денес 0. Би сакал да купат уште еден версатилен средњак кој ке може да игра барем на 2 позиции, па кога на некој од овие не му е денот, да може да ги седне на клупа.

Не знам за каков замор се збори, кога Ерера и Матиќ не играа за репрезентации.

Погба полека пак почнува со Мурињовски перформанси, и не знам зашто не земе некој да го фати за шија и да му каже дека ова незалагање може да не чини топ 4. Мразам што тимот е презависен од него.

Переира и Лингард донесоа свежа енергија, и би сакал Переира да го пробаат на местото од Мата денес.
Можеби и тоа му е целта на цигото. Да не влеземе во топ4 и после истото тоа како оправдување да го користи ако веќе се има договорено со реал. Или пак за повисока плата.
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.207
Поени од реакции
912
да те потсетам кога не влеговме у топ 4 кои играчи ги купија или сам ке провериш и више еднаш засекогаш ке се престане со тој муабет “не играме у ЛШ па никој нема да сака да дојде”


Sent from my iPhone using Tapatalk
У реду,Ди Марија отпишан од Реал, Фалкао после катастрофа повреда, Погба демек имал незавршена работа кај нас која никад нема да ја заврши. У принцип флоп играчи. Али не ми е мислата да се контрам и да докажувам.Друго е шо баш нема Јунајтед тип на играч слободен.Ако не сака Погба да игра нека фаќа пат, ама со тој карактер никаде нема да биде успешен ..
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
6.128
Поени од реакции
5.025
У реду,Ди Марија отпишан од Реал, Фалкао после катастрофа повреда, Погба демек имал незавршена работа кај нас која никад нема да ја заврши. У принцип флоп играчи. Али не ми е мислата да се контрам и да докажувам.Друго е шо баш нема Јунајтед тип на играч слободен.Ако не сака Погба да игра нека фаќа пат, ама со тој карактер никаде нема да биде успешен ..
во тој момент овие тројца немаше клуб што не би ги сакал, доволно да сфатиш дека неиграњето ЛШ врска си нема


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.761
Поени од реакции
2.674
во тој момент овие тројца немаше клуб што не би ги сакал, доволно да сфатиш дека неиграњето ЛШ врска си нема


Sent from my iPhone using Tapatalk
Колку да не сакаш да си признаеш, ама има! А за овие тројца: да не беше баниран ПСЖ стаорецот чушки ќе дојдеше кај нас, Фалкао не знаеа што да му праат у Монако, сите го сакаа, никој не сакаше да плати толку, не најдоа у тесно нас и Челзи. За циганот муабет нејќам да абам, оти ќе испаднам расист и против Јунајтед..........:lut:
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.186
Поени од реакции
4.026
во тој момент овие тројца немаше клуб што не би ги сакал, доволно да сфатиш дека неиграњето ЛШ врска си нема


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ма Ди Марија видовме која му беше целта. Пропратна станица.
Фалкао ако некој друг клуб го сакаше сигурно кај нас немаше да прифати позајмица. Погба ОК.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
6.128
Поени од реакции
5.025
Колку да не сакаш да си признаеш, ама има! А за овие тројца: да не беше баниран ПСЖ стаорецот чушки ќе дојдеше кај нас, Фалкао не знаеа што да му праат у Монако, сите го сакаа, никој не сакаше да плати толку, не најдоа у тесно нас и Челзи. За циганот муабет нејќам да абам, оти ќе испаднам расист и против Јунајтед..........:lut:
сите генерали по војна
лесно е сеа да се збори ама тогаш друго беше
и Ибра не играше у четврток ама...
може некогаш кај некои имало влијание неиграњето ЛШ али у денешно време парата е битна


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.761
Поени од реакции
2.674
сите генерали по војна
лесно е сеа да се збори ама тогаш друго беше
и Ибра не играше у четврток ама...
може некогаш кај некои имало влијание неиграњето ЛШ али у денешно време парата е битна


Sent from my iPhone using Tapatalk
За Фалкао бев за, ако не те мрзи можеш да ги прочиташ моите мислења за Стаорецот и Циганот и пред нивните потписи за нас.
Не дека сега јас као умен се правам, ама дека бев против овие двајца, бев.
За стаорецот уште тогаш реков дека им го чуваме на ПСЖ, додека им помине банот.
За Погба нејќам да коментирам....
 
Член од
13 јануари 2013
Мислења
1.406
Поени од реакции
974
Линделоф не играше затоа што добивал сметни закани, бидејќи не сакал да игра повеќе за Шведска, така рече Солксер.
Погба изгледа од вчера почна со умот во Реал да е, а Ерера и Мата крајно невидиливи и премногу грешки на терен, ама изгледа дека и Ерера со умот е во ПСЖ!
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
6.128
Поени од реакции
5.025
За Фалкао бев за, ако не те мрзи можеш да ги прочиташ моите мислења за Стаорецот и Циганот и пред нивните потписи за нас.
Не дека сега јас као умен се правам, ама дека бев против овие двајца, бев.
За стаорецот уште тогаш реков дека им го чуваме на ПСЖ, додека им помине банот.
За Погба нејќам да коментирам....
не реков дека не си бил против туку дека се Ѕвезди кои направиле трансфер иако не играше Јунајтед у ЛШ
е сеа дали флопнале или не не е тема на муабет
се додека Јунајтед држи високо ниво нема да е проблем да привлече увезди ама искрено мора веќе да почне да освојува зашо така се губи реномето ма да додека има пари нема зима за било кој клуб а не пак за Јунајтед


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.473
Поени од реакции
159
И јас сум за продажба на Погба колку и да е класа играч не е поголем од клубот или нека го дадат во некој дил за бејл и крос или пјаниќ и даглас коста и кој го ебе
Само чисти пари, ние ќе си купиме тоа што ни треба, не ни требаат испушени муштикли како Бејл и Крос. Ете ни го Санчо средина и Лозано како крило. А богами ќе ни треба и солидна средина... Погба отиде со мозокот во Реал Мадрид а Ерера во ПСЖ. Такви гомна кои го уценуваат Јунајтед не ни требаат
 
Последно уредено:

ziak92

Weezy
Член од
21 ноември 2007
Мислења
9.585
Поени од реакции
7.044
Линделоф не играше затоа што добивал сметни закани, бидејќи не сакал да игра повеќе за Шведска, така рече Солксер.
Погба изгледа од вчера почна со умот во Реал да е, а Ерера и Мата крајно невидиливи и премногу грешки на терен, ама изгледа дека и Ерера со умот е во ПСЖ!
Линделоф ги пропушти мечевите за Шведска поради семејни причини (му се роди бебе). Ќе се врати за репрезентацијата. Добивал смртни закани се шпекулира зошто се откажал поради семејни причини.

И под истите причине не играше и за нас вчера.

Погба прави обид за побогат договор. И да го пуштиме летово ќе заработиме дебело на него.
Ерера исто прави обид за побогат договор. Како слободен играч ете ПСЖ му “нуди“ 150к, а братов кај нас барал 200к неделна плата. Што е многу е многу да сме објективни без разлика колкав работник е. Неговата пасија кон Јунајтед не тера нас фановите да сме воодушевени од него, а дека на трансфер пазарот има подобри играчи од него да не се сомневаме. Сепак тој дизбаланс што го прави Санчез мора да се реши летово и да го шутниме по Кина некаде
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.186
Поени од реакции
4.026
Реал со Погба и Азар џам ќе свиткаат.
Некогаш не е само талентот, треба и во главата да има.
Кај би бил Погба со карактерот на Лукаку, али јбг.
 
На врв Bottom