Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
пцуеме ? каде ?
Ок, не е пцуење ама не личи мизерија и дрво да нарекувате играч што ни го вадеше газот кога тројката во напад беше повредена како и сите останати од тимов. Пак ќе кажам како сакате, последно е ова што ќе го кажам на тематиката.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.442
Поени од реакции
20.190
Релно гледано да не беше Дрвото ќе беше друг резултатот на полувреме. Погба нешто ми е опуштен а и позицијата му е натака навака. Фред ептен слабо и со многу грешки. Другите сега за сега одлични, а во второ очекувам да го проба Марсијал на место на Дрвото па да падне и некое голче.
Ок, не е пцуење ама не личи мизерија и дрво да нарекувате играч што ни го вадеше газот кога тројката во напад беше повредена како и сите останати од тимов. Пак ќе кажам како сакате, последно е ова што ќе го кажам на тематиката.
Не игра на задоволително ниво, воздушен дуел не може да добие, топка не знае да смири, не знае да се загради,не знае да се позиционира, не знае топка повеќе од 2 секунди да води а исто така и не знае да поентира. Тоа што на 10 шанси ќе погоди еднаш не значи дека треба да имам позитивно мислење за него. Многу ми е Велбек тип на играч, недефиниран, не го бива, ама така чат пат ќе си даде некое голче. Се труди но најчесто е труден.
 
Последно уредено:
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Не дека Арсенал игра нешто, ама ептен сме криминални денес. Не можам да провалам дали играме 4-4-2 или 4-3-3.
4-4-2 Со тоа што местото на Далот е недефинирано.
Има некој замерка за приемот на Лукаку? Искрено да беше некој полесен центарфор и немаше да влезе у оние 2 шанси, така да нема љутиш:toe:
 
Член од
21 март 2015
Мислења
1.257
Поени од реакции
1.131
Фред позади добар трча како коњ штом ке пројде преку центар се губи,иначе Дало се изненадува со интелигенцијата ми се допаѓаат неговите повратни у шеснаестерецот не ја дува само па што биде само нема кој да ја пукне у гол цело време доцнат нашите[DOUBLEPOST=1552239094][/DOUBLEPOST]
4-4-2 Со тоа што местото на Далот е недефинирано.
Има некој замерка за приемот на Лукаку? Искрено да беше некој полесен центарфор и немаше да влезе у оние 2 шанси, така да нема љутиш:toe:
Ова денеска не е замерка за прием,повеќе е за шут на прва и со лева и со десна исто му е не се знае каде ке отиде топкката
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.442
Поени од реакции
20.190
Мене ептен ме изненадува Шо. Еден период беше скроз загубен, сега е посигурен во себе, правилно проценува и што е најважно е стабилен. Ми се допаѓа што си ја зацврстува позицијата лев бек само за него :)
 
Член од
21 март 2015
Мислења
1.257
Поени од реакции
1.131
Мене ептен ме изненадува Шо, еден период беше загубен, сега е посигурен во себе, правилно проценува и што е највашно е стабилен.
Напред назад секаде го има уште голови и асистенции му фалат
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Toa e taa fan klub magija pri prvata precka odma se frla so drva i kamenja, nemase srekja u orviot sut drugiit jbg Leno mu vleze sut. Ke dade dva gola u vtoro ima da ve snema

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.503
Поени од реакции
62.308
Линделоф ептен несигурен у прво, не знам дали стварно ветерот до таа мера има влијание на движењето на топката.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.442
Поени од реакции
20.190
Линделоф ептен несигурен у прво, не знам дали стварно ветерот до таа мера има влијание на движењето на топката.
Е де само еднаш згреши, вториот пат топката и двајцата не знаеа каде е :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom