Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.170
Поени од реакции
15.981
Ги гледав средните играчи на интернет, и најмногу впечаток ми остави овој, што мислите дали ќе се вклопи во концептот на Јунајтед?!

Ќе се вклопи.
Продужи да бараш, се глеа дека те бива за скаутинг.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
За голот од корнер колку што беше крив Матич, 20 пати беше покрив Де Геа. Матич трчаше наназад, црнецот трчаше со лице свртен кон гол и нормално да е побрз. Ама зошто Де Геа не направи два чекори за да ја собере таа топка, нема никакво оправдување.
Не еднаш се има заборавено Матич при маркирање.[DOUBLEPOST=1550230216][/DOUBLEPOST]
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Марсијал и Лингард ги пропуштаат Челзи и Ливерпул
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.872
Поени од реакции
7.295
Одлично,јебем ти среќа.
Мора да проба Оле со Лукаку на десно крило ,МОРА.
Не можам Мата да го гледам таму,ќе умрам од нервоза.
Или пак Раш десно крило,Алексис лево Лукаку напред.

Тоа е,со ваков ростер не се играат 15 натпреварувања,да се молиме овие од средината да не испоумрат.
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Се случи тоа од кое најмногу се плашевме - повреди на двајца играчи од првиот состав во овој пеколен период. Да се надеваме дека Санчез и Лукаку ќе се пробудат и ќе проработат...
Иначе последните денови се погласни се шпекулациите за Санчо од Дортмунд како трансфер таргет на лето. Доколку успеат да го донесат би ја решиле десно крилната позиција на долг период, малиот растура во Дортмунд
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.523
Поени од реакции
62.385
Има некаков различен хајп за Санчо, баш Рио збореше за него.

 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.027
Поени од реакции
2.026
Санчо е пенал што не смее да се пропушти, секој трансфер е ризик ама што знам, мислам дека има големи шанси да успее. Лингард не е играч што може да носи титули, овој барем може да биде. А и смачено ми е да го гледам Мата како се влече по таа десна страна, цревата ми се превртуваат кога тој ќе игра. Најслаба точка на тимот е тоа десно крило според мене ,тоа доволно кажува ако се земе во обзир дека десен бек е Јанг а централни Смолинг и Џонс.
 

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.922
Поени од реакции
4.370
Санчо е пенал што не смее да се пропушти, секој трансфер е ризик ама што знам, мислам дека има големи шанси да успее. Лингард не е играч што може да носи титули, овој барем може да биде. А и смачено ми е да го гледам Мата како се влече по таа десна страна, цревата ми се превртуваат кога тој ќе игра. Најслаба точка на тимот е тоа десно крило според мене ,тоа доволно кажува ако се земе во обзир дека десен бек е Јанг а централни Смолинг и Џонс.
Се слагам за Санчо Панса, ама за Мата не баш. Мата не е најбрз, ама затоа има доволно интелигенција за да биде од корист. И не е за на крило тој, според мене многу повеќе е слободен на 10ка и покреативен отколку на крило.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
И Кагава растураше
Санчо слично како Рашфорд растураше во младинската лига и наши скаути често го следеа, уште тогаш се зборуваше за негово доаѓање тука а и го следат за Дортмунд. Затоа и Сити на Диаз му лупнаа таква клаузула за да барем отежнат негова селидба тука.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom