Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
79.990
Поени од реакции
174.954
Пуштам сабајле ПЦ и што да видам, ми стигнал мејл од ФИФА, гледам гласање за играч на месецот во ПЛ, кликам, Линделоф на листата :unsure: И тие пусти изгледа друг фудбал гледаат.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
29.798
Поени од реакции
34.897
Пуштам сабајле ПЦ и што да видам, ми стигнал мејл од ФИФА, гледам гласање за играч на месецот во ПЛ, кликам, Линделоф на листата :unsure: И тие пусти изгледа друг фудбал гледаат.
Рашфорд и Оле ќе земат. :cool:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
79.990
Поени од реакции
174.954
Рашфорд и Оле ќе земат. :cool:
Па се освен нив двајца ќе биде трагедија. Навреда е и Погба што го нема а налетав на факт дека месецов има подобра статистика од сите везњаци во топ 5 лигите.
 
Член од
21 март 2015
Мислења
471
Поени од реакции
277
Кривци за првиот гол переира и џонс,а за вториот освен јанг што задоцни топка паатува 2 минути накај петерецот а де геа стои на гол линија и шири раце а не истрча да ја собере,ама за тпа никој не збпри пошто тоа е де геа,мислам да беше ромеро немаше да промиме гол
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
1.027
Поени од реакции
944
Кривци за првиот гол переира и џонс,а за вториот освен јанг што задоцни топка паатува 2 минути накај петерецот а де геа стои на гол линија и шири раце а не истрча да ја собере,ама за тпа никој не збпри пошто тоа е де геа,мислам да беше ромеро немаше да промиме гол
И ти ја претера сеа, крив е переира, крив е и џонс (ако беше он со ризичниот пас) :D Де Геа нема никаква врска за оваа глупост на одбраната :)
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.761
Поени од реакции
2.672
Кривци за првиот гол переира и џонс,а за вториот освен јанг што задоцни топка паатува 2 минути накај петерецот а де геа стои на гол линија и шири раце а не истрча да ја собере,ама за тпа никој не збпри пошто тоа е де геа,мислам да беше ромеро немаше да промиме гол
Сега после два дена троа и со поладна глава, лесно е заклучоци да влечеме :) На Џонс ситуацијата исто беше трики, он исто под притисок ја подаде ама батка рогни ја у материн што има да ја мислиш.Така да што го заглави Андреасот го заглави а овој понежен и од Мата, резултатот го знаеме.
Де Хеја, е повеќе линијаш и рефлекс мајстор, нема ем вадење на невозможни топки ем сигурно истрчување. Бирајте батки.
Па се освен нив двајца ќе биде трагедија. Навреда е и Погба што го нема а налетав на факт дека месецов има подобра статистика од сите везњаци во топ 5 лигите.
Раш со пропустот некни ја утна троа ама сепак направи кредит за да ја добие наградата, Оле без конкуренција, а за Погба сфатете еднаш, не го гледаат сите како што го гледате вие неколкумина! Плус изгледа и ресто фудбалски свет чека да си го одработи минусот од претходните 2 години:D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
79.990
Поени од реакции
174.954
не го гледаат сите како што го гледате вие неколкумина!
Спиј на таа карта ти. Нека бекне дека сака да си иде, ќе видиш кој како го гледа од ПСЖ, Реал и Барса.

Не е ова болнички картон па кој кај бил задњи 2 години.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
29.798
Поени од реакции
34.897
Прв потег на трансфер маркетот во пост Мурињо ерата - ослободување од Фелаини. :unsure:

Пак ќе кажам, стварно си ги одработуваше задачите на високо ниво и ни го спаси газот неколку пати. Но Јунајтед е тим кој во никој случај не треба да гради игра околу играч со неговите фудбалски квалитет. Се испод лактот му е во минус, нема штоп, нема пас, не знае да шутира, не знае да води топка.

Со среќа нека му е во Кина, ни тој не е крив што Жозе и ван Гал го упропастија клубот форсирајќи го упорно.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
5.976
Поени од реакции
4.771
Па се освен нив двајца ќе биде трагедија. Навреда е и Погба што го нема а налетав на факт дека месецов има подобра статистика од сите везњаци во топ 5 лигите.
ете сама се побиSent from my iPhone using Tapatalk
 
На врв Bottom