Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
26 септември 2013
Мислења
78
Поени од реакции
93
Дечко дај прочитај убаво што реков и не треси глупости.Не може Џонс пас да му даде на некого а на типов да му дишат у врат, едноставно имаше преглед и требаше на друг да му ја даде.

И дај болдирај ми жити се кај сум рекол дека е лош сегашниот начин на изнесување топка, не само измислувајте ствари како ви одговара.И мурињо ја вадеше по земја(за тоа плачеше за ball playing defender) ама очигледно толку си гледал.[DOUBLEPOST=1548837836][/DOUBLEPOST]
Колку си смешен батка, па не ти се бендисува пасот кон Переира, али одсега ќе има нон-стоп такви пасови, али сигурно не кон Переира, пошто не ми се верува пак да заигра сезонава.. само ти и татко му на Переира може да го обвините Џонс за пасот, па со такви пасови се прај вишак, али кој како разбира јбг.. Линделоф ако не е ball playing defender, не знај кој е..
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Колку си смешен батка, па не ти се бендисува пасот кон Переира, али одсега ќе има нон-стоп такви пасови, али сигурно не кон Переира, пошто не ми се верува пак да заигра сезонава.. само ти и татко му на Переира може да го обвините Џонс за пасот, па со такви пасови се прај вишак, али кој како разбира јбг.. Линделоф ако не е ball playing defender, не знај кој е..
Дечко иди на очно зашо такви пасови(и обични и глупи ко вчерашниот) ги има уште од времето на ЛВГ.80% од кривицата има Џонс по мене, не знам уште како да ти објаснам, да ти нацртам треба изгледа.Да ја раширеше до Јанг/Линделоф кои беа послободни друг ќе беше муабетот, не иди си глава у ѕид.

Не измислувај дека сум рекол Линделоф не е ball playing defender. Се барало таков зашто до вчера беше тешко теле со паметот у друг свемир и сите збореа дека тежок фејл и дека нема да го биде(реално дрво беше).И сега кога игра солидно, па фали нов штопер јер семоќни Џонс на секоја утакмица праи минимум 2 лапсуса ко вчера.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.523
Поени од реакции
62.385
Оле ја утна со Мата, премногу дуели изгуби
мислев ке се извади кога ке го смени со Самчез и оп братов Лукаку го вади, тука се зацементира на кикс
и ете дојде до израз немањето играчи за ротација у средина, Погба ко да се влечеше
Џонс телето на два пати на грб им се качи на противниците, колку нема осет, мозок, камиказа
љубимецот на видук мораше да уклиза кај првиот гол а не лежерно да ја пружи малце ногата у обид да блокира
толку нежен дефанзивец очи не ми виделе


Sent from my iPhone using Tapatalk
Како да блокира, кога во моментот на шутот, не ни беше доволно блиску до играчот за да блокира. Ја знам дека на тебе и на Че ви е дежурен кривец за се и сешто, ама ако сакаш да бараш делумна вина кај него, барај ја за вториот гол, зашто отиде у минус со позиционирањето.

За Џонс одамна кажав дека не треба да припари во прв тим.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.908
Поени од реакции
10.539
Како да блокира, кога во моментот на шутот, не ни беше доволно блиску до играчот за да блокира. Ја знам дека на тебе и на Че ви е дежурен кривец за се и сешто, ама ако сакаш да бараш делумна вина кај него, барај ја за вториот гол, зашто отиде у минус со позиционирањето.

За Џонс одамна кажав дека не треба да припари во прв тим.
епа затоа требаше да влезе со клизач
имаше време и добра позиција за чист старт ама не примадона е
погледни го голот убаво ке видиш дека имаше време да блокира
значи последната линија не ја средивме послем Рио и Видич, само крпење и надеж дека некои ке почнат да играат ко што треба


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
26 септември 2013
Мислења
78
Поени од реакции
93
Дечко иди на очно зашо такви пасови(и обични и глупи ко вчерашниот) ги има уште од времето на ЛВГ.80% од кривицата има Џонс по мене, не знам уште како да ти објаснам, да ти нацртам треба изгледа.Да ја раширеше до Јанг/Линделоф кои беа послободни друг ќе беше муабетот, не иди си глава у ѕид.

Не измислувај дека сум рекол Линделоф не е ball playing defender. Се барало таков зашто до вчера беше тешко теле со паметот у друг свемир и сите збореа дека тежок фејл и дека нема да го биде(реално дрво беше).И сега кога игра солидно, па фали нов штопер јер семоќни Џонс на секоја утакмица праи минимум 2 лапсуса ко вчера.
Јас ако сум за на очно, ти за кај си -Бардовци.. значи со ништо не те навредив па немој ни ти.. дека нема појма Џонс на сите ни е јасно, али да го обвинуваш за пасот, според мене е безмислено..
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Како да блокира, кога во моментот на шутот, не ни беше доволно блиску до играчот за да блокира. Ја знам дека на тебе и на Че ви е дежурен кривец за се и сешто, ама ако сакаш да бараш делумна вина кај него, барај ја за вториот гол, зашто отиде у минус со позиционирањето.

За Џонс одамна кажав дека не треба да припари во прв тим.
Е сега, ако е негова кривица што се родил неписмен за фудбал, тоа да, ама јас никаде не го кривам него, само констатирам дека не е фудбалер!
Од друга страна пак и Фела не е фудбалер ама еве има луѓе кои мислат дека му е потребен на тимот.
Така да релативна работа е моето мислење, главно е што мисли тој што го купил и тој што го става во тим.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.523
Поени од реакции
62.385
Aj уште Де Геа сега.

[DOUBLEPOST=1548863135][/DOUBLEPOST]
Е сега, ако е негова кривица што се родил неписмен за фудбал, тоа да, ама јас никаде не го кривам него, само констатирам дека не е фудбалер!
Од друга страна пак и Фела не е фудбалер ама еве има луѓе кои мислат дека му е потребен на тимот.
Така да релативна работа е моето мислење, главно е што мисли тој што го купил и тој што го става во тим.
Сфатив дека добар дел од "констатациите" ти се неоправдан хејт. Така да, отсега натака, широк лак.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Aj уште Де Геа сега.

Пиша оној Робсон дека Де Геа е нареден по приоритет.

Летово продажба на Рохо, еден од Џонс и Смолинг, ете Фелаини си оди и на Валенсија му истекува договорот. Ликовиве не се ни за на клупа повеќе, ем се потешко се фит, ем формата им е падни стани.
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Мораше Џонс да се обиде да блокира барем, ама така е тие што добиваат шанса еднаш во 3 месеци лесно го ситнат тоа што овие го градеа цел месец, не благодарни едни, еее Џонс фудбалер со тоа фаците гремлински, човекот е добар додека не направи кикс, после тоа паѓа у депресија и киксовите само му се редат ...
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Има некоја статистика од нашиот среден ред, за прошлава текма? Матич, Мата, Погба?[DOUBLEPOST=1548864628][/DOUBLEPOST]
Aj уште Де Геа сега.

[DOUBLEPOST=1548863135][/DOUBLEPOST]

Сфатив дека добар дел од "констатациите" ти се неоправдан хејт. Така да, отсега натака, широк лак.
Важи. Од сега само преку Велес ќе идам до Св.Николе;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom