Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
И ние ќе стануваме нафташи а? :icon_mrgr::icon_mrgr::icon_mrgr:
Лично не верувам, тешко накај немогуќе!
Ама викаат тоа што не се купува со пари, може да се купи со многу пари.
Сега ќе се оди на дефинирање на поимот: многу пари т.е. милијарди.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.503
Поени од реакции
62.308
Штета што се посраФне на крај. Оваа 4-3-3 и 4-2-3-1 многу повеќе лежи на тимов, само што треба уште еден саглам CB за истово.

И риспекат за Јанг.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.500
Поени од реакции
6.128
Задоволен сум од играта, очекувано Челзи го имаше поседот но не беше паркиран автобус туку често бевме на нивна половина, со изнесена топка по земја. Башка изненаден бев од дефанзивниот состав. Дали на Жозе му доаѓа умот? Азар беше добро затворен. Погба лош во прво полувреме, во второ се разигра. Смолинг и Шо беа исто на ниво, Лукаку и особено Рашфорд очајни. Марсијал ми се чини дека влегува во форма и полека го истиснува Алексис од прв тим. Башка и реакцијата со Мурињо кога го заменија.
 
Член од
28 јуни 2015
Мислења
853
Поени од реакции
451
Штета што деновиве форумов беше недостапен, да им фаќаме сеир на Челзи.

Како и да е, спасија глава во последни секунди.

Голема е веројатноста дека фановите на Челзи имаат вмешано прсти во падот на Кајгана форум.
 
Член од
15 јули 2009
Мислења
3.356
Поени од реакции
3.223
Мурињо е крив за милион работи што се случија оваа сезона,но одборот е крив што не му донесе штопер.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Онака ако игра Марсијал на секоја, лош збор нема да кажам за него. Ова е Марсијал што го купивме, а не она лани што го играше.
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.306
Поени од реакции
10.320
Онака ако игра Марсијал на секоја, лош збор нема да кажам за него. Ова е Марсијал што го купивме, а не она лани што го играше.
На човекот му требаат утакмици , и не требаше да го извади на крај.Имаме напаѓачиште по таа лева страна , а ние го играме Санчез.Дебакл.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.439
Штета што се посраФне на крај. Оваа 4-3-3 и 4-2-3-1 многу повеќе лежи на тимов, само што треба уште еден саглам CB за истово.

И риспекат за Јанг.
Па во глобала тоа се формациите на Мурињо, формации што ги практикува цело време во кариерата. Во Интер кога дојде играше 4-3-3 и тоа лето стрикно ради таа формација ги купи Мансини од Рома и Кварезма од Барса мислам или Порто, сеедно. Дното го пробија двајцата, а исто така и формцијата на Мурџо па смени во 4-2-3-1, со тоа што таа сезона му варираше во зависност од утакмици и повреди. Следната година, односно Триплете сезоната играше 4-2-3-1, нарочито после доаѓањето на Пандев зимото, ама за таа “Мурџо 4-2-3-1“ требаат навални играчи со специфични карактеристики. У наводници ја ставив затоа што Мурџо од крилните играчи во таа тројка позади напаѓачот бара ОРАЊЕ, односно трчање напред назад цело време. Ето и Пандев се нафатија на таа рола и затоа имаше успех таа формација тогаш. Марсијал не ми делува на таков играч, курчало е, Санчез е таков тип, огромен работник на теренот и игра на повеќе позиции. Е сеа проблемот со Јунајтед е што нема десетка како Снајдер, пошо тој беше клучната алка во тој тим на Интер 2009/2010 година, конекцијата одбрана-средина-напад ја вршеше он заедно со Мота. Матиќ му е Мота на Мурџо, ама Снајдер му го нема. Можеби треба на Погба да му ја даде таа слобода и да го пикне Ерера во двојката во средина што е пред одбраната.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.503
Поени од реакции
62.308
На човекот му требаат утакмици , и не требаше да го извади на крај.Имаме напаѓачиште по таа лева страна , а ние го играме Санчез.Дебакл.
Види, thumbs up за Мурињо што не го извади одма по вториот гол, иако ми делуваше дека го спрема Санчез околу 60-65 да влезе, туку го остави уште 20 минути, ептен педерски ке беше одма по вториот гол да го извади.
 
Член од
8 август 2013
Мислења
1.026
Поени од реакции
1.283
Lukaku i centrallnata odbrana ni se najsllapa tocka !

So podobar shpic Man utd ke imashe poveke bodovi
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.119
Поени од реакции
35.030
На човекот му требаат утакмици , и не требаше да го извади на крај.Имаме напаѓачиште по таа лева страна , а ние го играме Санчез.Дебакл.
Не знам што подрзабирате на тоа му требаат утакмици, ама според мене е она што Марсијал го доби против Челзи, отворена игра простор за играње и нормално 2 гола и поголема самодоверба, а не зашто искочил у 83 мин, и не ги доиграл последните 7 мин. Демек за тие 7 мин ќе се изнаиграл и ќе стекнел големо искуство.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
нема врска излегувањето од игра, некогаш при таков перформанс за играч е подобро да излезе на крај за да го добие аплаузот од публиката, хинт: Бербатов против Ливерпул, Фергусон го направи истото.
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Санчез е светлосни години позади Гоче и Ето, не е за улога на крилен, ниту простор да покрива, ниту да проигра го бива. Или шпиц или шиткање, трета нема.
Па процентот на успешни подавања му е под 2%, кој тим може да го издржи тоа?
Не мора Мурџо да го преслика Интер од 2010, може троа и варијации, има квалитет во тимот ама изгледа на него толку му е квалитетот.
Единствено оправдување е што ја утнаа летово со централен дефанзивец, како тргнало и тие што ги биваше, нема да ги биде, покрај ваква багра.[DOUBLEPOST=1540219488][/DOUBLEPOST]
Lukaku i centrallnata odbrana ni se najsllapa tocka !

So podobar shpic Man utd ke imashe poveke bodovi
Па Лукаку е купен кога веќе имавме два одлични шпица, после него купивме уште еден. Нема логика да се бара пета опција.
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Мењате мислења за Марсијал како Амди Бајрам коалиции....
Мене ми бркна во желудник кога го извади од игра против Челзи Марсија, увек тоа му се дешава кога на играчот му оди против некој тим...
И овие наши тупаци од една гледна точка пред 2-3 натпревари изгледаа ко да го бојкотираат Мурињо сега се подобруваат као демек, ако веќе одиш на таа карта оди до крај не се откажувај сега ми глумат хармонија до друг некој евентуален пад..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom