Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.654
Поени од реакции
9.235
Вештачка трева е, гледаш дека послабо иде топката. Матиќ уште у прва минута даде пас кој ке стигнеше до играч да беше на нормална трева.
Знам, се гледаше значителни потешкотии во играта.
По кризата врзавме 3 победи и тоа на гостински терен што треба позитивно да влијае на тимот. Од играта сум задоволен, одиграа доволно за да си заминеме со 3 поени и комотна победа. Сега не очекуваат 3 натпревари во ЛШ во кои ќе се крои нашата судбина за нокаут рундата. Дома ја чекаме Валенсија па потоа двомеч со Јуве дома/гости.

Марсиал се разбуди во второ полувреме, одигра нешто по што е претпознатлив но мислам дека може уште 2нивоа подобро од тоа денес. Рашфорд многу ми стагнира и не ми се допаѓа неговиот прогрес, воопшто не е лукав, напаѓачки ориентиран за негова возраст. Има во нозете, да е уште малку повеќе одлучен и може да мели слободно.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.503
Поени од реакции
6.129
Далот ме бендиса мене. Пробивен е и има центаршут. Дефанзивно ќе го средат. Сезонава доволно е да го одмара Валенсија повремено.

Рашфорд е многу подобар за репрезентација бидејќи игра на позиција на која е најдобар, како шпиц.

Марсијал слаб во прво, во второ солиден.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Остане ли фит, Фела има да се изнаигра позади сезонава. Трагично е каков Карнекс е одбраната и Мурџо (со право) нема доверба во ниту еден за да ги остави у тандем да бранат. Тоа што Смолинг му е прв пик доволно зборува:rolleyes:. Ќе се рока со 3-4-3 и грајндај коло по коло.

Три лајка од вечерва:
- Дало се надевам дека нема да има само епизодна улога
- Шо петка, да беа поприсебни тие напред ќе собереше 2-3 асиста
- Погба МОТМ, ама се отепа од пимплање и губење топки у заебани зони. Среќа ќорци беа од спротива..
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.522
Поени од реакции
62.381
Дало не е лош, ама сеуште е рано. Одлична замена за Валенсија, кога овој ке мора да одмара.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.522
Поени од реакции
62.381
Дало е надвор од протоколот денес, сакал Мурињо полека да го внесува во првиот тим и ке е стартер против Дерби во средата, а Санчез ке стартува денес, јер Марсијал играл 90 минути. Ке биде зезнато без Матиќ денес, ама ако не можеш Волфс дома да ги тепаш, нема што да бараш повисок пласман.

Бонус на денов. Ке има и интервју наскоро.


 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Колку играме само насила некако хахаа, ова никогаш не се исплаќа на долг рок.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.654
Поени од реакции
9.235
Погба е виновен за голот ама никој не му се отвара да прими топка. Еве мора да направи некој слалом за да има простор за да проигра некого.

Sent from my SM-A310F using Tapatalk
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Не се проблем грешките, проблем е што немаме никаков план во напад. Само нафрлаат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom