Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
24 март 2010
Мислења
15.145
Поени од реакции
25.573
Лицемерно е Фергусон да збори за Раиола кога со Мендеш испоподелија провизии од трансфери низ едно 20 години, Анѓушев и Заев за богати.
Епа Раиола не сакал да дели. Затоа му се лути. :D
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.500
Поени од реакции
6.128
Јуве спремале понуда од Пјаниќ +кеш за Погба. Место кеш нека го вклучат Сандро и не би имал ништо против да си оди циганот.
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Овие од Барселона ич не се добри, на Ливерпул му дават 150м за Кутињо на нас 45 и Мина и Гомез ццц
 

bad boy 20

21 is coming home.....
Член од
3 август 2018
Мислења
155
Поени од реакции
82
ne si pravete filmovi deka kje si odi pogba.
od nego ocekuvam pozrela igra sega kako svetski zampion i se nadevam deka kje rasturi ovaa sezona.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.492
Поени од реакции
4.044
Неспособните не можат еден играч да договорат, ДА НЕ ТИ СЕ ВЕРУВА.
 

bad boy 20

21 is coming home.....
Член од
3 август 2018
Мислења
155
Поени од реакции
82
pijanoto sigurno e rasipano, mozebi kje go popravat do cetvrtok. hehe
 
B

BooBojan

Гостин
Мене и е некако најверојатно дека никој од Тоби,Мегвајр па и Мина се биле прва мета.


Сепак мислам дека прва цел летово е бил Кулибали од Наполи, Де Лаурентис кажа дека клуб од Англија понудил 90милиони за него, кој тој ги одбил. Сеуште мислам дека тоа е Јунајтед.

Не знам останува да видиме, а сепак стопер ќе дојде во клубот во тоа сум убеден. Само останува да видиме кој ќе биде тоа.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263


Не се чудете зошто 7 сезони стакленко седи во клубов.Колку и да е глуп или стаклен, не драми и дава 120%, а тоа запалило кај Мурињо и ЛВГ.Некогаш ми паѓа жал што толку се повредуваше, а можеше да биде светска класа.
 

bad boy 20

21 is coming home.....
Член од
3 август 2018
Мислења
155
Поени од реакции
82
se e vo red za toa za jons, no problemo e deka klubot ni stana mn sentimetalen, a do toa i tapkame vo mesto ovie godini.

navistina e steta sto ne se otarasavme barem eden od smoling ili jons ovaa leto.[DOUBLEPOST=1533670037][/DOUBLEPOST]ilumious, brat ne se nerviraj do cetvrtok ima vreme, ne veruvam a da ne zemat cb.
 
Последно уредено:

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.410
Поени од реакции
42.664
Не ми се верува дека стварно никој нема да купат... :tapp:
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.763
Поени од реакции
14.028
Језда знаат да бидат тешки дегени на одредени моменти стопериве (сите до еден) ама не сум многу загрижен за одбраната. Со години сме меѓу најдобро рангираните кога станува збор за најмалку примени голови па затоа не гледам зошто годинава би било нешто различно. Не дека би имал нешто против Тоби да го земат, Мегваер..мех.

Мене повеќе ме засега нападот и слабата реализација, треба поголема поддршка за Лукаку во нападот. До душа тука е Мурињо крив што не игра поотворен фудбал со повеќе шанси за напаѓачиве да имаат фора да утнат една-две. Вака ќе ја утне таа една ебана шанса што ја имал и после тоа има пцуење, е ќе има. Мада понекогаш знаат стварно нешто невозможно да промашат.

Средината ми изгледа океј, можеби и најдобриот (најсреден) дел од тимот. Погба, Матич, Ерера, МекТоминеј, Фелаини не е лошо. Фред не го спомнав дека не сум го гледал до сега ниту еднаш па ќе видиме што ќе биде со него.

Ве читав наназад и мислам дека многу џева кревате за џабе, топ 4 нема кај да бега според мене. Борба за титула...е тоа е веќе друга работа. Цела сезона зависи од две работи, а тоа се: нападот и Мурињо. Мора да се клават појче голови и Мурџо да не се понаша ко жена во пмс.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom