Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
inglorius, pa nema poenta takva uzjava ako ja ima, klubot ja odreduva cenata a ne murinjo
ako ne zosto velete deka murinjo ima dozvola da trosi kolku saka, a na primer klubot da se cenka za nekoj milion za sandro iii tobi, a toa se klasa igraci[DOUBLEPOST=1533588107][/DOUBLEPOST]stavrogin, loso se izraziv za prvenstcoto mislev, za. ls porazot ne go pravdam ama ic, izleze protiv silni tehnicari banega, vaskes franko so felaini. za toa nema opravduvanje
За Сандро бараа ако не се лажам некои 70+ милиони, тој ни на сон не вреди за тие пари. Подобро Јанг да игра лев бек цела сезона, отколку да му даваат пари на онаа цицијата од Јувентус кој купува играчи или на 10 рати или ги зема кога се без договор.
 

bad boy 20

21 is coming home.....
Член од
3 август 2018
Мислења
155
Поени од реакции
82
stavrodin, vredi i toa kako vredi igrac koj so marketing bi bil brzo isplaten. zborime za igrac so6-7 dobri sezoni pred sebe, ama ete klubot ne mu se davat i toa e toa.
a za igraci kako jang e lesno da gi imas, fintata e da bides po ambiciozen.
sto mu bide na siti sto dadoa trocifren broj milioni za mendi i volker?
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.125
Поени од реакции
25.516
inglorius, pa nema poenta takva uzjava ako ja ima, klubot ja odreduva cenata a ne murinjo
ako ne zosto velete deka murinjo ima dozvola da trosi kolku saka, a na primer klubot da se cenka za nekoj milion za sandro iii tobi, a toa se klasa igraci[DOUBLEPOST=1533588107][/DOUBLEPOST]stavrogin, loso se izraziv za prvenstcoto mislev, za. ls porazot ne go pravdam ama ic, izleze protiv silni tehnicari banega, vaskes franko so felaini. za toa nema opravduvanje
Види, јас сум еден од ретките во фан клубов што го почитува Мурињо, настрана неговиот пристап кон играта. И мислам дека Јунајтед под Мурињо е многу посериозна екипа од предходно. Но напредокот не е доволен, сеуште.

А за трошење колку сака, нема човек во светот кој има дозвола да троши колку сака. Сепак трансферите мора да се водат од некоја економска логика. И не верувам дека за конкретните трансфери е некој милион во прашање. Поверојатно да се работи за неколку десетици милиони, што не е несериозна сума.
 

bad boy 20

21 is coming home.....
Член од
3 август 2018
Мислења
155
Поени од реакции
82
za klub kako mancester ne treba da se problem ako sakat fa se vratat rezulyatdki vo vrvoy. ama kako sto gledam niv gi interesira samo parite, te gledam preska gledam se dogovorile so nov sponzor, a igrci kvalitetni ne kupuvaat.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
za klub kako mancester ne treba da se problem ako sakat fa se vratat rezulyatdki vo vrvoy. ama kako sto gledam niv gi interesira samo parite, te gledam preska gledam se dogovorile so nov sponzor, a igrci kvalitetni ne kupuvaat.
Не е до парите, некогаш и стапуваат на сила одредени клупски политики. Сити шампиони се па пак види две години се тегнат за Марез, се тегнеа и за Алексис и Жоржињо и на крај не ги донесоа. Ни на Пеп не му го носат кој му прдне на умот па си ја тера работата.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.413
Поени од реакции
62.012
Не е до парите, некогаш и стапуваат на сила одредени клупски политики. Сити шампиони се па пак види две години се тегнат за Марез, се тегнеа и за Алексис и Жоржињо и на крај не ги донесоа. Ни на Пеп не му го носат кој му прдне на умот па си ја тера работата.
Meне ми делува дека Пеп доби 95% од играчите што ги посака. Ова сега што додава ти е шлаг на торта. Може, ама и не мора.

Ова е суптилно дупење у здрав мозок, кој разбира. 35 милиони фунти, плус 2 играча кои не намирисале прв состав, Мина и Гомес за Пол Погба. Очигледно, ја сметаат нашата управа за ретардирана. Среќа па, циганчето има маркетишка вредност, иначе, одамна ке го продадеа.
 
Последно уредено:

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Meне ми делува дека Пеп доби 95% од играчите што ги посака. Ова сега што додава ти е шлаг на торта.



Ова е суптилно дупење у здрав мозок, кој разбира. 35 милиони фунти, плус 2 играча кои не намирисале прв состав, Мина и Гомес за Пол Погба. Очигледно, ја сметаат нашата управа за ретардирана. Среќа па, циганчето има маркетишка вредност, иначе, одамна ке го продадеа.
Јасно, каде каде е во подобра ситуација од нас, само сакав да кажам дека нема менаџер кој ги добива сите играчи што ги сака.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.374
Поени од реакции
42.567
3 милиони по сезона плус и одма ќе му помине


:):)
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Абе само САФ за овие копита.. од директор до чувар, сите по едно добро фенирање.
Па да потраеше САФ уше малце ко менаџер на Јунајтед ова циганче никад немаше ни да се врати.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Лицемерно е Фергусон да збори за Раиола кога со Мендеш испоподелија провизии од трансфери низ едно 20 години, Анѓушев и Заев за богати.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom