Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.654
Поени од реакции
9.235
епа марсијал никад не бил флоп тоа е разликата, а грее глупа !!!
Па ни ДДГ не беше флоп, ама беше под уште поголем медиумски притисок. А ДДГ врати со тренинг, желба и борбеност за своето место и стана икона во клубов. Доколку потклекнеше на сето тоа ќе беше еден заборавен лик кој немаше никој да се сеќава.

А Марсијал освен првата сезона, со ништо друго не заработи кредити за да не смее да се зборува против него. Во прв дел од сезона кога се ротираа успешно со Рашфорд и подоцна кога стартуваше поради повредата на Рашфорд серија натпревари бевме сведоци на неконстантни изданија. Јас од него барам да се бори и да си ја заработи позицијата. Кога ќе добие шанса и да не му оди, барам да гризи на теренот и да покажи дека има желба да го носи црвениот дрес.

Пак ќе кажам и порано пишав. Марсијал сакам да остани затоа што може да биде голема загуба на долг рок бидејќи е талент и потенцијал рамо до рамо со Мбапе, Дембеле...

Е сега ако има во главата и тој и Мурињо зависи во која насока ќе се движи.

Мурињо мора да прави некое чаре со Санчез на друга позиција на припремиве, дали до Лукаку или десно крилна за да може и Марсијал и Рашфорд да добијат минути, поинаку не знам како...

Sent from my SM-A310F using Tapatalk
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Марсијал си направил уште едно дете, ќе биде смешки кога ќе се искара и со оваа и ќе се кара на твитер пет минути откако завршила утакмицата.

Фред со Бразил денес доаѓа во Лондон па имаат пријателска деновиве во Ливерпул, се надевам дека ќе го пуштат на лекарски прегледи, гледам лајкува луѓе што му посакуваат среќа во Манчестер. Нажалост изгледа ќе треба да чекаме после СП за другите играчи. :(
 
Последно уредено:
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.654
Поени од реакции
9.235
Марсијал си направил уште едно дете, ќе биде смешки кога ќе се искара и со оваа и ќе се кара на твитер пет минути откако завршила утакмицата.

Фред со Бразил денес доаѓа во Лондон па имаат пријателска деновиве во Ливерпул, се надевам дека ќе го пуштат на лекарски прегледи, гледам лајкува луѓе што му посакуваат среќа во Манчестер. Нажалост изгледа ќе треба да чекаме после СП за другите играчи. :(
Алекс Сандро не е на СП така да...

Sent from my SM-A310F using Tapatalk
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Алекс Сандро не е на СП така да...

Sent from my SM-A310F using Tapatalk
Не знам зошто ама песимист станав за тој трансфер, мислам дека ќе си продолжи со Јувентус а ние на осми август пак ќе истрчаме со Шо и Валенсија :(
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
У право си Зиак и ти што збориш ама тоа као не покажал желба и не се залагал ептен, го збориш ко да стварно некој друг ептен е изнад Марсијал па овој го посочуваш, може така да си одат работите во Реал каде сите се топ играчи и мора место да си заработиш, ама да те потсетам ние сме едни од кои најмалку имаат истрчано на терен, тоа ќе ти покаже се за залагањето и на другите, некои играат затоа што немаме подобро, некои не играат оти мислат дека немаат баш квалитет и сл.А како Марсијал ќе игра следната сезона ? На чие место?
Еднаш реков дека Мурињо го прави сето тоа кога некој не го сака, ако не е тоа едноставно не сака таков фудбал па гледа да се отараси од таков фудбалер, му дава шанса после 10 меча преседени на клупа, овој влегува целиот на моменти изгубен или на сосема друга позиција, флопира, ете му оправдување на Мурињо на се што критикува јавно и шанса да се оттараси од фудбалерот од кај што ќе биде чист и пред новинари, борд и навивачи...Случувањата околу Марсијал се премногу очигледни за да бидат спонтани, сценарио сигурно постои дали е тоа со цел да се продаде или да се мотивира појма неам, ама јас да сум Марсијал ако не ми гарантираат место си одам, ме чека супер иднина нема талентот да ми страда и да ми зависи од Мурињо...
П.С. Мислам дека Марсијал е еден од ретките во нашиот клуб заедно со Ерера(иако не го сакам како фудбалер, освен што е борбен) што не играат само за пари, туку им е битен и клубот, и резултатот...
Не како некои суперстарови донесени за големи пари да имаат така бледички сезони со објаснување дека им е потребно време да се адаптираат, значи јасно е тоа колку повеќе пари бараш толку по ценет ќе бидеш, мене ми е жал што фудбалот преку ова иде у погрешна насока, ама се гледа дека поголема одговорност имаат клубовите од оваа дистанца...
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.654
Поени од реакции
9.235
Прав си и ти и Гигс на форумов како што држат и моите аргументи. Генералната слика е таа и кога ќе видиш некои финеси во субјективните мислења не делат.

Сите сме заедно до ставот дека треба поголема шанса да добива доколку сакаме да го искористиме неговиот потенцијал.Но исто така и од негова страна треба поголемо залагање и желба да ја зграби шансата.

А искрено за да успее Марсијал се важни тие 2 фактори:
1. Да добива реална шанса од Мурињо
2. Да се труди до максимум да го заработи местото.

Sent from my SM-A310F using Tapatalk
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.452
Поени од реакции
20.210
Прав си и ти и Гигс на форумов како што држат и моите аргументи. Генералната слика е таа и кога ќе видиш некои финеси во субјективните мислења не делат.

Сите сме заедно до ставот дека треба поголема шанса да добива доколку сакаме да го искористиме неговиот потенцијал.Но исто така и од негова страна треба поголемо залагање и желба да ја зграби шансата.

А искрено за да успее Марсијал се важни тие 2 фактори:
1. Да добива реална шанса од Мурињо
2. Да се труди до максимум да го заработи местото.

Sent from my SM-A310F using Tapatalk
Кога си најдобриот играч во тимот, носат играч на позиција кај што играш ти, а остатокот од тимот го сочинуваат антиталенти ко Смолинг и Џоунс. Сите играат а ти седнуваш на клупа, те става во игра после 10 натпревари седење и ти сакаш да се мотивираш ? ХММ !!! Ја би се прашувал во искрените намери на тренерот а не во она колку се залагаш ти.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.654
Поени од реакции
9.235
Кога си најдобриот играч во тимот, носат играч на позиција кај што играш ти, а остатокот од тимот го сочинуваат антиталенти ко Смолинг и Џоунс. Сите играат а ти седнуваш на клупа, те става во игра после 10 натпревари седење и ти сакаш да се мотивираш ? ХММ !!! Ја би се прашувал во искрените намери на тренерот а не во она колку се залагаш ти.
Брат...Марсијал беше топ до крајот на Октомври, одлично функционираа во ротација со Рашфорд. Потоа со повредата на Рашфорд како првотимец серија натпревари беше блед, па пак беше првотимец во период на натпревари кога Лукаку беше повреден и тој период факинг Лингард се изнаигра, а Марсијал беше неконстантен. Јас мислам дека имаше топ полусезона со серија неконстантни перформанси, но најдобар дека бил не знам.

Искрено и јас се разочарав со трансферот на Санчез зошто мислев конечно десно крило ќе имаме, ама им лапна минутите на двојкава Марсијал и Рашфорд. Затоа сакам да проба на припремиве со Санчез на друга позиција.

Околу мотивацијата ќе кажам кога еден факинг Јанг успеа да се мотивира и од аут играч да стане првотимец последниве сезони, срамота е за еден 21/2 годишен играч да се демотивира затоа што дошол играч кој му е конкурент за иста позиција.

Sent from my SM-A310F using Tapatalk
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.452
Поени од реакции
20.210
Брат...Марсијал беше топ до крајот на Октомври, одлично функционираа во ротација со Рашфорд. Потоа со повредата на Рашфорд како првотимец серија натпревари беше блед, па пак беше првотимец во период на натпревари кога Лукаку беше повреден и тој период факинг Лингард се изнаигра, а Марсијал беше неконстантен. Јас мислам дека имаше топ полусезона со серија неконстантни перформанси, но најдобар дека бил не знам.

Искрено и јас се разочарав со трансферот на Санчез зошто мислев конечно десно крило ќе имаме, ама им лапна минутите на двојкава Марсијал и Рашфорд. Затоа сакам да проба на припремиве со Санчез на друга позиција.

Околу мотивацијата ќе кажам кога еден факинг Јанг успеа да се мотивира и од аут играч да стане првотимец последниве сезони, срамота е за еден 21/2 годишен играч да се демотивира затоа што дошол играч кој му е конкурент за иста позиција.

Sent from my SM-A310F using Tapatalk
Марсијал е бог за 90% од играчите во тимот, па макар играл и катастрофално. Како тоа он е предмет на дискусија а не еден Смолинг Џоунс Линделоф итн.
Погба играше прва постава, катастрофално, не се залагаше, правеше глупости, имаше катастрофални киксови итн .......... иииии Тони е пак на клупа. Затоа и го оправдувам зашто сака да си иде, таков играч да си губи време со лузери кога може во друг тим да биде господ.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
И тој и Шо се едни од најталентираните млади играчи ама успехот не доаѓа на тацна. Сфаќам дека и Мурињо не е цвеќе за мирисање ама од нив никаква амбиција не гледам додека се на терен. И да заминат и таму кај што ќе бидат ќе им сменат менаџер, и таму ли ќе плачат? Не може вината секогаш само во едната страна да се бара.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom