Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Не знам дали знаеш, ама и двајцата биле понудени на Јунајтед. На Сергеј му кажале нашите дека е премногу слаб за да игра во ваква лига, во поглед на конституција.
Како и да е, немало никакви шанси да добие Сергеј работна дозвола, поради истото замина и Вања. Памтам како низ магла дека Џеко додека беше во Сити баш имаше интервју за медиумите дека на просторите од екс ЈУ има многу талентирано деца ама поради работната дозвола можат да одат во ПЛ само откако ќе створат име на друго место.
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Не бе они ќе тргнеа по Сергеј ако Погба заминеше, тие 2ца на иста позиција изгледа играат, мада уште е рано нели готово било за кај нас...
Сергеј игра а за Погба не сум сигурен. Еве дел од фан базата мислат дека игра:D, што игра, засега никој не знае.
Фред го имам гледано пар натпревари во Украинското првенство, мене ми изгледа дисциплиниран, можда е затоа што овие другите во Шахтјор, се бетер недисциплинирани.
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Сергеј игра а за Погба не сум сигурен. Еве дел од фан базата мислат дека игра:D, што игра, засега никој не знае.
Фред го имам гледано пар натпревари во Украинското првенство, мене ми изгледа дисциплиниран, можда е затоа што овие другите во Шахтјор, се бетер недисциплинирани.
Брату мој став е дека Погба игра, може греши и не му е секој ден ама игра, подобро од Лукаку сега на заб ќе ме фанат ама да, оти не ги гледам само головите.. И те како со Матич играат голем дел од улогата во тоа 2ро место..
 
B

BooBojan

Гостин
Шо знам мене Савич ми делува квалитетно ама на моменти делува бетер ид Погба на терен. Неодговорно знае да се изгубе тотално, да прави неконтролирани пасови и друблинзи. Се на се ништо посебно не ми е. У средина кај нас само Модрич, Ериксен, Ракитич.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Марсијал и Лукаку вчера отпатувале за Лондон.
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.306
Поени од реакции
10.320
Добро ќе ги прибираме љубимците на мурињо ли секое лето ? За кур ни е тој.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.654
Поени од реакции
9.235
Добро ќе ги прибираме љубимците на мурињо ли секое лето ? За кур ни е тој.
Вилиан со 2 раце би го донел. Без разлика што ќе полни 30ка во Декември. Многу би ни бил од корист по десната страна каде не би експериментирале со Мата и Лингард. Плус таман додека излезе соодветно решение на пазарот за таа позиција ќе сме пополнати.

Инаку се шпекулира декс Сандро и Дармиан ќе бидат одделни трансфери. Ние 50ка за Алекс Сандро, тие 15/20 за Дармиан. Топ дил според мене доколку се случи.

Sent from my SM-A310F using Tapatalk
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Сандро беше катастрофален оваа сезона, затоа и изгуби место во репрезентацијата, ако му извадат 50 милиони ќе биде топ, можеби ќе си ја врати формата ама не се знае.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Сандро беше катастрофален оваа сезона, затоа и изгуби место во репрезентацијата, ако му извадат 50 милиони ќе биде топ, можеби ќе си ја врати формата ама не се знае.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
Истото ние го викаме за Дармијан и 20те милиони :D
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Истото ние го викаме за Дармијан и 20те милиони :D
Дармијан веќе има играно во Италија, формата му падна кога дојде кај вас, со негово враќање барем има основа на што да се надева човек дека може да се врати во форма, Сандро ни имаше повреда, ни имаше промена на систем на игра, ни му менаа соиграчи, туку онака, како да решил да не игра, што со бразилци неможеш да го тргнеш настрана, посебно кога не се задоволни.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Сандро беше катастрофален оваа сезона, затоа и изгуби место во репрезентацијата, ако му извадат 50 милиони ќе биде топ, можеби ќе си ја врати формата ама не се знае.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
Значи не можеш на навивач на Јунајтед да му докажеш кога се работи за трансфер на играч, тука се е според потреба..
За тоа ние никогаш и не сме незадоволни од некои играчи...
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.144
Поени од реакции
23.250
Значи ако смени тим ќе биди задоволен и ќе игра ко шо играл, ко за 70 милиони. Таман.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.654
Поени од реакции
9.235
Дармијан веќе има играно во Италија, формата му падна кога дојде кај вас, со негово враќање барем има основа на што да се надева човек дека може да се врати во форма, Сандро ни имаше повреда, ни имаше промена на систем на игра, ни му менаа соиграчи, туку онака, како да решил да не игра, што со бразилци неможеш да го тргнеш настрана, посебно кога не се задоволни.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
Дармиан имаше едносезонски блесок со Торино кога беше топ во Европа. Ете и за репрезентација е лош. Дефанзивно е можеби океј но ништо екстра, но офанзивно е дрво.

За Алекс Сандро искрено немам некое мислење...слабо го следам Јуве освен ЛШ и некое дерби. Знам само дека се работи за подобро решение од тоа што го имаме во тимот.

Sent from my SM-A310F using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom