Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Дискусија во форумот 'Фудбал фан клуб' започната од ManUtdChampions, 9 февруари 2011.

 1. ziak92

  ziak92 Weezy

  Член од:
  21 ноември 2007
  Мислења:
  8.775
  Допаѓања:
  5.739
  Добар е, само нешто јадеше бурек за нас пред мечот.

  Како што ми изгледа Мурињо во негов стил ќе се обиде да го обезбеди тоа што е возможно пред СП и припремите. Е сега доколку се случат непредвидени заминувања, тогаш очекувам и замени за нив да бара.
   
 2. Sebalter

  Sebalter

  Член од:
  20 јануари 2015
  Мислења:
  285
  Допаѓања:
  598
  Поарно Савич нека го земат него Фред пошто не гледам шпекулации за Жоржињо. Ги немам гледано ни двајцата ама по то шо видов на youtube овај Фред многу лета напред и си дрибла и ко ќе треба и ко ќе не треба, нешто како Погба. Нас ни треба дисциплина во средината, некој шо ќе задржи топка, партнер на Матич и со то Погба да има слобода напред.
   
  На Morgan Freeman и Gose007 им се допаѓа ова.
 3. Ilumious

  Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  74.532
  Допаѓања:
  150.751
  ПСЖ го бараат него.
   
 4. Vampiria

  Vampiria

  Член од:
  9 октомври 2012
  Мислења:
  1.353
  Допаѓања:
  544
  Aма ПСЖ може бан да добие..
   
 5. Ilumious

  Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  74.532
  Допаѓања:
  150.751
  Тоа е веќе друго :D ама ако тој сака да игра за ПСЖ а ПСЖ си направиле математика, џабе ќе пробуваат.
   
 6. Shteff Mathers

  Shteff Mathers

  Член од:
  10 декември 2010
  Мислења:
  3.117
  Допаѓања:
  2.321
  Ќе направат ко со Мбапе, ќе го земат на позајмница ама на 30ти јуни(ден пред почеток на трансфер пазар) ќе мора да го откупат и ФФП И Фифа у 3 лепе ќе идат, парите тогаш ќе легнат.
   
 7. Vampiria

  Vampiria

  Член од:
  9 октомври 2012
  Мислења:
  1.353
  Допаѓања:
  544
  Па тоа така си се продава за пари, се сеќавам на Пасторе најголем креативец го правеа на времето, отиде во ПСЖ пари доби, а назадуваше дупло, од овој аспект само Верати имаше таму напредок...
  Не е ПСЖ лош клуб ама не можат да му понудат некој напредок оти лигата им е слаба...
   
  На Che59 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Shteff Mathers

  Shteff Mathers

  Член од:
  10 декември 2010
  Мислења:
  3.117
  Допаѓања:
  2.321
   
  Mich0MKD, Ilumious, Vampiria и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. Ilumious

  Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  74.532
  Допаѓања:
  150.751
  Колку убава објава има Рашфорд на Инстаграм за светсково и мајка му
   
 10. reddevil4ever

  reddevil4ever

  Член од:
  26 јануари 2009
  Мислења:
  5.660
  Допаѓања:
  2.892
  Според тутоспорт Мурињо го контактирал Бонучи. :D
   
 11. Sebalter

  Sebalter

  Член од:
  20 јануари 2015
  Мислења:
  285
  Допаѓања:
  598
  Не е баш џабе, не е Реал во прашање, ПСЖ е. И нашите имаат пари да му понудат.
   
 12. Ilumious

  Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  74.532
  Допаѓања:
  150.751
  Не е само до парите - како прво Париз како град е во прашање а го гледам СМС на Инстаграм, секоја вечер си излегува во Рим и си прави фотки од знаменитостите, како второ ПСЖ му нуди секоја година уште од старт билдање на CV со освоени најмалку 3 трофеи, само за ЛШ ќе треба да се помачи. Останува на него, дали сака да игра во компетитивна лига и да треба да се запоти за трофеи (кај нас, Реал, Баерн кои и да ги пишуваше дека го сакаат) или ова другото :) Како што пастирав пред недела две, агент му е Кежман и Лакхрст исто имаше пишано дека тоа би било олеснителна околност при евентуален трансфер ама веројатно Кежман не е Раиола да им пере мозок на клиентелата и да ги носи каде што му даваат најголем процент :icon_mrgr:
   
  На Sebalter му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Che59

  Che59

  Член од:
  28 февруари 2017
  Мислења:
  1.506
  Допаѓања:
  1.302
  Манчестер не е Париз ама пак ПСЖ е светлосни години подалеку од Јунајтед. Тако да и ми коња за трку имамо:D.
  Плус брат му едно време го купуваа, ваљда имаат конекции и од таа страна.
   
 14. Vampiria

  Vampiria

  Член од:
  9 октомври 2012
  Мислења:
  1.353
  Допаѓања:
  544
  Не бе они ќе тргнеа по Сергеј ако Погба заминеше, тие 2ца на иста позиција изгледа играат, мада уште е рано нели готово било за кај нас...
   
 15. vidooq

  vidooq

  Член од:
  14 април 2012
  Мислења:
  21.782
  Допаѓања:
  32.421
  Не знам дали знаеш, ама и двајцата биле понудени на Јунајтед. На Сергеј му кажале нашите дека е премногу слаб за да игра во ваква лига, во поглед на конституција.
   

Сподели преку: