Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Мене како навивач, воопшто не ме интересираат бизнисот на сопствениците и Вудвард, туку резултатите на клубот и играчите, оти знам дека нема да пропадне и дека не е до толку закапан клуб од финансиски аспект, за тоа фудбалскиот аспект ми вели дека воопшто не се загрижени за ниту еден фудбалер туку тие гледаат како платеници на играчите не само Јунајтед има и други клубови, епа ако така гледаат тоа и ќе го добијат, има право на се Марсијал, дури и да си замине, мене повеќе ме нервираат некои тука што или сега као демек им е криво или се кријат и не пишуваат а сакаа и Санчез да дојде оти десно крило ќе играл, а испадна лево им зема позиција на 2 ца перспективни играчи, згора на тоа Санчез не остави никаков впечаток до сега и адаптацијата ќе биде мачна и долга иако не изгледаше така, ајде рано е да се суди некои ќе речат, ама за играч со толкаво искуство очекував барем повеќе од него...
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Мене како навивач, воопшто не ме интересираат бизнисот на сопствениците и Вудвард, туку резултатите на клубот и играчите, оти знам дека нема да пропадне и дека не е до толку закапан клуб од финансиски аспект, за тоа фудбалскиот аспект ми вели дека воопшто не се загрижени за ниту еден фудбалер туку тие гледаат како платеници на играчите не само Јунајтед има и други клубови, епа ако така гледаат тоа и ќе го добијат, има право на се Марсијал, дури и да си замине, мене повеќе ме нервираат некои тука што или сега као демек им е криво или се кријат и не пишуваат а сакаа и Санчез да дојде оти десно крило ќе играл, а испадна лево им зема позиција на 2 ца перспективни играчи, згора на тоа Санчез не остави никаков впечаток до сега и адаптацијата ќе биде мачна и долга иако не изгледаше така, ајде рано е да се суди некои ќе речат, ама за играч со толкаво искуство очекував барем повеќе од него...
Реално, Санчез почнува да личи на себа во последно време ама тоа настрана.
Јас не знам кој кому тамо во Јунајтед, продава м*да за бубрези ама политикава им е дефинитивно сра*е коз густо грање. Јас бев за да се земе Санчез и мислам дека тој не е директниот повод за одењето на Марсијал. Мурџо појма нема, како да уклопи двајца а не 8 напаѓачи.
И со кој памет сега ќе го продаваме Марсијал, за ќејф на Мурџо а специјалниов гарант не издржува повеќе од наредната сезона?
Ќе го купуваме како Погба назад или ќе гледаме дека не зезнал Јуве по иксти пат?
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.456
Поени од реакции
20.229
Санчез, Ибра, Фалкао етц не дојдоа во клубот за да кренат квалитет (иако станува збор за квалитетни играчи) ниту да се вклопат туку првенствено дојдоа за да се крене уште повеќе комеријалната вредност на клубот.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Санчез, Ибра, Фалкао етц не дојдоа во клубот за да кренат квалитет (иако станува збор за квалитетни играчи) ниту да се вклопат туку првенствено дојдоа за да се крене уште повеќе комеријалната вредност на клубот.
Воопшто не се согласувам. Чичарито комерцијално вреди колку Фалкао + Санчез заедно па го ишутираа. Сите елитни офанзивни играчи вредат комерцијално, нема еден што се крие.[DOUBLEPOST=1524491125][/DOUBLEPOST]Фалкао беше Фалкао кој иако беше повреден имаше страшни сезони пред тоа а и сега гледаме дека едноставно физички ПЛ не му одговарала, ни кај нас ни во Челзи. Ибра си збрца 30 гола, ако мислевте да останеме лани само со Рашфорд.. Друг е кај нас проблемот, таман си се играчите. Си треба и малку искуство и играчи во поодминати 20ти или рани 30ти години.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.456
Поени од реакции
20.229
Воопшто не се согласувам. Чичарито комерцијално вреди колку Фалкао + Санчез заедно па го ишутираа. Сите елитни офанзивни играчи вредат комерцијално, нема еден што се крие.[DOUBLEPOST=1524491125][/DOUBLEPOST]Фалкао беше Фалкао кој иако беше повреден имаше страшни сезони пред тоа а и сега гледаме дека едноставно физички ПЛ не му одговарала, ни кај нас ни во Челзи. Ибра си збрца 30 гола, ако мислевте да останеме лани само со Рашфорд.. Друг е кај нас проблемот, таман си се играчите. Си треба и малку искуство и играчи во поодминати 20ти или рани 30ти години.
А Чичарито за кој клуб уствари игра и дали е жив? Санчез, Фалкао, Ибра кај и да идат влечат комерцијала а Чичарито од што вреди не знаеме каде игра и дали уопште е жив. Тоа е таа разлика.

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
И комерцијала, ама и квалитет настрана тоа сите бевме тогаш дека треба еден искусен голгетер тоа му фалеше на тимот тогаш, ама тогаш се гледаше дека ќе им се дава шанса и на помладите Марсијал и Рашфорд, иако Марсијал е донесен за солено и мене лично не ме разочарал кога во дебито даде онаков гол против Ливерпул по речиси цел натпревар стерилен за нас, а тој лагано се прошета и даде гол... Таму ме купи мене лично... Не е толку до неискуството колку што нашите менаџери немаат концепт за таа страна и Марсијал лично, може требаше порано да им се деси можноста тој да замине за да им текне дека треба внимание да посветат на него, оти испадна најпаметен, цела сезона си ќутеше сега оп од еднаш сакам да си одам... Исклучително паметен потег од Марсијал... Тоа му доаѓа како некоја освета за Мурињо, ја не знам колку има уште од договорот ама може и за 30че да им кидне според мене...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
А Чичарито за кој клуб уствари игра и дали е жив? Санчез, Фалкао, Ибра кај и да идат влечат комерцијала а Чичарито од што вреди не знаеме каде игра и дали уопште е жив. Тоа е таа разлика.

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
Чилчарито сам го држеше цел пазар преку океанот на таа hispanic популација таму. Не правиме сега муабет кој кај игра, зборам за бумот. Ако го донесат оној Пулишиќ, тогаш ќе држи вода муабетот, вака испаѓа дека треба анонимуси од Стоук да носиме само за да не се популарни, не дека Санчез и Погба не ги добија сами Сити и Тотенхем.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.456
Поени од реакции
20.229
Чилчарито сам го држеше цел пазар преку океанот на таа hispanic популација таму. Не правиме сега муабет кој кај игра, зборам за бумот. Ако го донесат оној Пулишиќ, тогаш ќе држи вода муабетот, вака испаѓа дека треба анонимуси од Стоук да носиме само за да не се популарни, не дека Санчез и Погба не ги добија сами Сити и Тотенхем.
Чикарито пред и после Јунајтед беше / е никој и ништо, и да имал каква вредност ќе држеше пазар и по Манчестер Јунајтед, за разлика од комерцијални ѕвезди како Ибра, Санчез, Фалкао етц. Да не се разбереме погрешно, Чикарито ми беше супер играч и еден од омилените кога играше за Јунајтед :)
 
Последно уредено:
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Реално, Санчез почнува да личи на себа во последно време ама тоа настрана.
Јас не знам кој кому тамо во Јунајтед, продава м*да за бубрези ама политикава им е дефинитивно сра*е коз густо грање. Јас бев за да се земе Санчез и мислам дека тој не е директниот повод за одењето на Марсијал. Мурџо појма нема, како да уклопи двајца а не 8 напаѓачи.
И со кој памет сега ќе го продаваме Марсијал, за ќејф на Мурџо а специјалниов гарант не издржува повеќе од наредната сезона?
Ќе го купуваме како Погба назад или ќе гледаме дека не зезнал Јуве по иксти пат?
Не дека Санчез нема да се извлече од тие слаби изданија што ги е имал, по мене почна добро, ама пак ете 4 месеци одкако е дојден за една ѕвезда тоа е голем период нема везе, по име и мене ми се допаѓаше што ќе дојде и тоа што го правеше во други клубови, ама очигледно е според мене дека има голем удел на тоа што ако овој си оди, може не дирекно ама индирекно едно 60-70 % е негова заслуга, сите тука мислеа дека ќе игра десно, и јас сакав десно да игра ама реално таму е понеснаодлив и од Дармијан, што значи дека ќе игра лево или полушпиц мада овој слабо ја форсира формацијата со полушпиц или премногу сакаат таму да играат, или пак јас сум слеп, ја мислам дека што се однесува до Мурињо ќе сака Марсијал да остане искусен менаџер никојпат нема да каже не го сакам во тимот, ама ќе му покаже дека не го сака , таму треба да притисне Вуди (виршлата) и да му каже дека е фанфејврит Марсијал и дека безоглед на тоа е потенцијал....
Нема гордоста да им даде веќе да купат оти овој 3 пати повеќе од Погба ќе ги кошта, мада за извесен период го гледам во Барселона а не во Јуве ама ако...
Фактор среќа за симпатизерите на Мурињо и шитерската политика на клубот и бордот може да е ако за несреќа му тргнат работите низ брдо и стварно кариерата му оди во надолна линија тогаш ќе викаат дека биле у право..[DOUBLEPOST=1524498530][/DOUBLEPOST]
Чилчарито сам го држеше цел пазар преку океанот на таа hispanic популација таму. Не правиме сега муабет кој кај игра, зборам за бумот. Ако го донесат оној Пулишиќ, тогаш ќе држи вода муабетот, вака испаѓа дека треба анонимуси од Стоук да носиме само за да не се популарни, не дека Санчез и Погба не ги добија сами Сити и Тотенхем.
Не од Стоук ама дечкото Родригез од ВБА е супер за ротација...
Знам дека хејтерите ќе се смеат као кога им викав за Ериксен и Пјанич пред некое време ама ете...
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.290
Поени од реакции
6.593
Кој Родригез, сеа што ни даде гол? Ако е тој, дечкото не можеше да фати прва постава у Саутемптон, а и е се повредува често колку што сум приметил.
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Џеј Родригез, не реков прв состав за на клупа е добар...
Прва играше за Сотон па имаше тешка повреда па не можеше да се врати сега прави нешто...
 
E

Epsilon

Гостин
iskluci menadzer i nema igrach za na klupa maxmimum po nekosh da igra.... eve ti svez primer za Marsijal bara pogolema minutaza i saka da si odi.


Ne gi sporeduvam tie dvajca igraci, ama sekoj igrach saka da igra so e mozno povekje i da uspee sto e mozno povekje vo karierata.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Џеј Родригез, не реков прв состав за на клупа е добар...
Прва играше за Сотон па имаше тешка повреда па не можеше да се врати сега прави нешто...
Го среди првиот тим па сега почна и резерви да бираш. Опасен си.
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
iskluci menadzer i nema igrach za na klupa maxmimum po nekosh da igra.... eve ti svez primer za Marsijal bara pogolema minutaza i saka da si odi.


Ne gi sporeduvam tie dvajca igraci, ama sekoj igrach saka da igra so e mozno povekje i da uspee sto e mozno povekje vo karierata.
Со разлика на тоа дека за овој нема да ми биде ич криво ако свие врат и си оди...
Го среди првиот тим па сега почна и резерви да бираш. Опасен си.
ООООООО па кај си ти уште одкога Санчез игра десно те нема да пишеш нешто ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom