Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Дискусија во форумот 'Фудбал фан клуб' започната од ManUtdChampions, 9 февруари 2011.

 1. Vampiria

  Vampiria

  Член од:
  9 октомври 2012
  Мислења:
  1.215
  Допаѓања:
  514
  Aма ПСЖ може бан да добие..
   
 2. Ilumious

  Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  72.169
  Допаѓања:
  141.778
  Тоа е веќе друго :D ама ако тој сака да игра за ПСЖ а ПСЖ си направиле математика, џабе ќе пробуваат.
   
 3. Shteff Mathers

  Shteff Mathers

  Член од:
  10 декември 2010
  Мислења:
  3.013
  Допаѓања:
  2.220
  Ќе направат ко со Мбапе, ќе го земат на позајмница ама на 30ти јуни(ден пред почеток на трансфер пазар) ќе мора да го откупат и ФФП И Фифа у 3 лепе ќе идат, парите тогаш ќе легнат.
   
 4. Vampiria

  Vampiria

  Член од:
  9 октомври 2012
  Мислења:
  1.215
  Допаѓања:
  514
  Па тоа така си се продава за пари, се сеќавам на Пасторе најголем креативец го правеа на времето, отиде во ПСЖ пари доби, а назадуваше дупло, од овој аспект само Верати имаше таму напредок...
  Не е ПСЖ лош клуб ама не можат да му понудат некој напредок оти лигата им е слаба...
   
  На Che59 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Shteff Mathers

  Shteff Mathers

  Член од:
  10 декември 2010
  Мислења:
  3.013
  Допаѓања:
  2.220
   
  Mich0MKD, Ilumious, Vampiria и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. Ilumious

  Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  72.169
  Допаѓања:
  141.778
  Колку убава објава има Рашфорд на Инстаграм за светсково и мајка му
   
 7. reddevil4ever

  reddevil4ever

  Член од:
  26 јануари 2009
  Мислења:
  5.504
  Допаѓања:
  2.714
  Според тутоспорт Мурињо го контактирал Бонучи. :D
   
 8. Sebalter

  Sebalter

  Член од:
  20 јануари 2015
  Мислења:
  274
  Допаѓања:
  589
  Не е баш џабе, не е Реал во прашање, ПСЖ е. И нашите имаат пари да му понудат.
   
 9. Ilumious

  Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  72.169
  Допаѓања:
  141.778
  Не е само до парите - како прво Париз како град е во прашање а го гледам СМС на Инстаграм, секоја вечер си излегува во Рим и си прави фотки од знаменитостите, како второ ПСЖ му нуди секоја година уште од старт билдање на CV со освоени најмалку 3 трофеи, само за ЛШ ќе треба да се помачи. Останува на него, дали сака да игра во компетитивна лига и да треба да се запоти за трофеи (кај нас, Реал, Баерн кои и да ги пишуваше дека го сакаат) или ова другото :) Како што пастирав пред недела две, агент му е Кежман и Лакхрст исто имаше пишано дека тоа би било олеснителна околност при евентуален трансфер ама веројатно Кежман не е Раиола да им пере мозок на клиентелата и да ги носи каде што му даваат најголем процент :icon_mrgr:
   
  На Sebalter му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Che59

  Che59

  Член од:
  28 февруари 2017
  Мислења:
  1.164
  Допаѓања:
  1.002
  Манчестер не е Париз ама пак ПСЖ е светлосни години подалеку од Јунајтед. Тако да и ми коња за трку имамо:D.
  Плус брат му едно време го купуваа, ваљда имаат конекции и од таа страна.
   
 11. Vampiria

  Vampiria

  Член од:
  9 октомври 2012
  Мислења:
  1.215
  Допаѓања:
  514
  Не бе они ќе тргнеа по Сергеј ако Погба заминеше, тие 2ца на иста позиција изгледа играат, мада уште е рано нели готово било за кај нас...
   
 12. vidooq

  vidooq

  Член од:
  14 април 2012
  Мислења:
  21.077
  Допаѓања:
  31.288
  Не знам дали знаеш, ама и двајцата биле понудени на Јунајтед. На Сергеј му кажале нашите дека е премногу слаб за да игра во ваква лига, во поглед на конституција.
   
 13. Ilumious

  Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  72.169
  Допаѓања:
  141.778
  Како и да е, немало никакви шанси да добие Сергеј работна дозвола, поради истото замина и Вања. Памтам како низ магла дека Џеко додека беше во Сити баш имаше интервју за медиумите дека на просторите од екс ЈУ има многу талентирано деца ама поради работната дозвола можат да одат во ПЛ само откако ќе створат име на друго место.
   
  На vidooq и Che59 им се допаѓа ова.
 14. Che59

  Che59

  Член од:
  28 февруари 2017
  Мислења:
  1.164
  Допаѓања:
  1.002
  Сергеј игра а за Погба не сум сигурен. Еве дел од фан базата мислат дека игра:D, што игра, засега никој не знае.
  Фред го имам гледано пар натпревари во Украинското првенство, мене ми изгледа дисциплиниран, можда е затоа што овие другите во Шахтјор, се бетер недисциплинирани.
   
  На Ilumious му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Vampiria

  Vampiria

  Член од:
  9 октомври 2012
  Мислења:
  1.215
  Допаѓања:
  514
  Брату мој став е дека Погба игра, може греши и не му е секој ден ама игра, подобро од Лукаку сега на заб ќе ме фанат ама да, оти не ги гледам само головите.. И те како со Матич играат голем дел од улогата во тоа 2ро место..
   

Сподели преку: