Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Прв пат до сега кога ќе видам дека ќе брани вториот голман да не си замислувам сценарија за крај на светот. Предходно кога немаше да брани Де Геа или Сар, тресеници со Линдегардови, Кушчак и компанија.
Кушчак и така и вака ! Ама на Линдегард му а е..а кариерата за сметка на шпагетава ! Греота е да го критикуваме кога не му се даде шанса . Е сега муабети , што би било кад би било , колку сакаш ! Ама во него имаше потенцијал.
 
R

red.devil

Гостин
Кушчак и така и вака ! Ама на Линдегард му а е..а кариерата за сметка на шпагетава ! Греота е да го критикуваме кога не му се даде шанса . Е сега муабети , што би било кад би било , колку сакаш ! Ама во него имаше потенцијал.
:icon_lol: :icon_lol:
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.741
Поени од реакции
1.168
Зошто излезе Погба? Да не е повреден?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Измениве значат дека Лингард ќе стартува во Стокхолм. :(
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Зошто излезе Погба? Да не е повреден?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Не, по едно полувреме имаат овие што ќе се во тимот за финалето.
 
Член од
13 јануари 2013
Мислења
1.537
Поени од реакции
1.172
Ваљда ќе му даде некоја минутажа на Гомес да видиме што играч е?
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.741
Поени од реакции
1.168
Последен натпревар на Руни на Олд Трафорд.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.390
Поени од реакции
21.943
Црвена,црвена боја ми е најмила!...Ооооооо боже мој мили на свадба сум,и верувајте ми требат десетина карти за суперкупот а од кај да ги најдам појма немам.Уште сега нарачки порачки ...А јас немам за мене.хахахахах.fuck..

P.S. Многу добри дотки имаше на свадбата..
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.452
Поени од реакции
20.208
Последен натпревар на Руни на Олд Трафорд.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Фала богу ќе се раатисаме конечно од него :) Без разлика на неговите личнио достигнувања со Јунајтед, последниве 4 години беа вистинско кинеско мачење да се гледа Руни во првиот тим.
GGMU
 
Член од
13 јануари 2013
Мислења
1.537
Поени од реакции
1.172
Сите се од академијата...каква светла иднина има Јунајтед :cuc::cuc::cuc: Screenshot_5.png
 
R

red.devil

Гостин
Сите се од академијата...каква светла иднина има Јунајтед :cuc::cuc::cuc:Прегледај го приврзокот 171270
Абе кај ги наоѓате бисериве. Оној погоре вика Де Хеа е крив што Линдегард не го исполнил 'потенцијалот', ти мислиш дека Јунајтед има светла иднина заради децава кои завшија просечно во младинските категории како и возрасниве...

Шо се дешава со денешниве деца?! :confused:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Абе кај ги наоѓате бисериве. Оној погоре вика Де Хеа е крив што Линдегард не го исполнил 'потенцијалот', ти мислиш дека Јунајтед има светла иднина заради децава кои завшија просечно во младинските категории како и возрасниве...

Шо се дешава со денешниве деца?! :confused:
Ама тоа е проблемот, се креваат до небеса од фановите и кога ќе испадне дека се просеци, после овој е крив, оној е крив. Истото беше лани со Варела, Рајли, тој со кадравата плава коса средина што играше го заборавив на име и кои и да беа. Од сите тие само Рашфорд и ТФМ се истакнаа.

Од овие денес пуна капа ќе биде ако Хароп и Переира биднат играчи. Дај боже за повеќе ама не оди тоа така. За Гомес почекајте луѓе, 16 години има, уште тело на дете има како прво.
 
R

red.devil

Гостин
Заврши сезоната а?
Ко ќе бидам во право за нешто што не сакам многу ми е криво зошто сум немоќен да го променам тоа. Ептен напнато беше на темава еден период па сега можеби ќе изгледа како да се ситам ама не ми е гајле, мислам заслужив оти ве трпев кога ме правевте будала (океј, ме трпевте повеќето и мене :D ), плус баш се осеќав ко негативец (и аватарот ми е таков, јеби га) и изгледаше како да им контрирам на сите...

Бидна што бидна, сега ископав само едно мислење кое тогаш сакав да добијам одговор ама оставив да помине Април како што се договоривме и да видиме шо ќе се деси, кај сме и што сме Се надевам сега ќе добијам. :)

Не ми одговори на прашањето.
кажи ми сега, кога ќе му фалат на Јунајтед поени да остани во борба за пласман, и во Април ќе растураат се пред себе, кој ќе е крив што на крај Јунајтед ќе заврши со курот в раце? Дали тој "напредок" кој го имал Јунајтед кога си ме просветлувал бил доволен и најбитно - задоволителен.
Ке дискутираме, АКО му фалат поени за пласман. Овој недоволен напредок е доволен за пласман во Топ 4, според мене.
Повели друже. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom