Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.500
Поени од реакции
6.128
Јанг ми е пресмешен кога пробува да издрибла играч. Кутриот нема поминето нeкој 2 сезони. :D
Смолинг изигра 3 месеци добар фудбал и го наградија со капитенска лента. Муље.

Воопшто не сум разочаран што отпаднавме, повеќе ми е криво што ни беше скратена можноста да гледаме добра утакмица 11вс11.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
На Раш му фалат утакмици во тоа нозете. Ќе направи еден потег добар и послем со другиот ќе усере. Само колку лесно се ослободи од Луиз и Кејхил и на крај ја опали во Куртоа.

Sent from mTalk
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Глава горе тоа е, барем ќе бидат малку порастеретени.Искрено ме изненади Мурињо со тактиката и не очекував толку добро издание(се со црвениот, после се се сруши ко кула од карти).Имаше лоши изданија, читај смолинг и дармијан, но со играч помалце тоа е мислам дека максимумот се извади.Можеби требаше Дармијан да иде аут а јанг на негово место а мики да помага у одбрана и да се сврзе брза транзиција.

И рашфорд ми е криво што го утна она, многу добра контра беше.Инаку се сложувам тоа што некој член спомна, дека без ибра играме многу побрзо и подобро.
 
Последно уредено:
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.027
Поени од реакции
2.026
Пред пола година 4:0, сега само 1:0... #напредокот е очигледен
 
Член од
13 јануари 2013
Мислења
1.537
Поени од реакции
1.172
Смолинг треба да лета на лето, па уште и капитен го ставил!
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489


Ааа за некој што е по simplicity како мене ова е одличен дизајн.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.410
Поени од реакции
42.663
Сакам линии по ракавите оваа сезона. Омилен детаљ ми се кај Адидас, таман потпишавме со нив и експериментираат со дресовите. xD
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Сакам линии по ракавите оваа сезона. Омилен детаљ ми се кај Адидас, таман потпишавме со нив и експериментираат со дресовите. xD
Ама логото на ПЛ е сега како јајце а и мислам од наредната сезона ќе имало спонзорства и на ракавите од дресовите :icon_lol: У превод и да стават, нема да се гледа.
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
I ti ova go zakluchi od 35 minuti igra :) bravos :)))

Sent from my SM-N910P using Tapatalk
А што треба две години да играат , за да се види дека Носоња е спор и ја успорува играта ?
Настрана се , вчера Мурџо ја убоде тактиката за сите пари (y) , алал нека му е , само заборави дека нашиот пигмеец не е толку добар колку пигмеецот на Челзи :( !
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Имало скаути на утакмиците на Селтик, за Дембеле.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom