Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
5.332
100 милионскиов нека си ебе матер... шета по терен како Адриана Лима по писта... главен кривец за голот... само Рохо, Валенсија и Де Хеа играа денес па и Јанг заслужува преодна оцена... друго се упм нека се носи... смолинг и дармијан како стигнаа до Манчестер и понатаму ќе остане мистерија, пак уште и капитен е падавичарот... при Валенсија на терен Смолинг капитен да ми е....

Sent from my SM-G900F
 
B

BooBojan

Гостин
Поразов ќе му оди на душа на Мурињо, како и неуспехот оваа сезона...

Не можеш против Челзи да почнеш со состав каков што тој го извади.
И Дармиан и Јанг и Смолинг во тимот, мораше барем еден од овие двајца да не стартува и Лингард или Фелаини да го започнеше мечот, огромна НУЛА беше Јунајтед на средината на теренот денес.


Рохо игра со срце барем, ама овој жабаров е жива брука,како уште не доби шут карта и нему сигурно не му е јасно. А 100миљонскиов со ваквиот пристап спрема играта си крати една нула од цената...
 

bounty_hunter

Фатенко
Член од
13 октомври 2009
Мислења
1.268
Поени од реакции
322
Vie ste nenormalni ako go kritikuvate mourinho za porazov denes

Sent from my SM-N910P using Tapatalk
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.306
Поени од реакции
10.320
Прво полувреме играта додека не го исклучи Ерера беше таман со амбиции за гол не класичен бункер.После тоа се знаеше што следува.Гледав колку што можев паралелно али немам коментар.Рашфорд да ја дадеше таа ќе беше добро макар и да изгубевме после 2:1, вака сум накурчен за сите пари.Некако судииве забораваат дека секоја утакмица не е иста и дека има разлика помеѓу дерби меѓу гиганти од обични тимови.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.654
Поени од реакции
9.235
Ne znam kako mozhe da ocenuvate igrachi posle vakov natprevar. 60 minuti so igrach pomalce na gostuvanje protiv tim protiv koj nemame pobeda vo poslednite 5 godini

Sent from my SM-N910P using Tapatalk
Апсолутно си во право.

Дури и самиот пристап беше океј затоа што ќе имавме солидни услови за контра.

Црвениот не скина и после тоа нормално беше Фелаини да ја покрива дупката.

Според мене психолошки ќе влијаеше да одиме понатаму ама физички уште повеќе ќе не замореше и во моментов добро е да се фокусираме на ПЛ и ЛЕ.

Sent from my SM-A310F using Tapatalk
 

bounty_hunter

Фатенко
Член од
13 октомври 2009
Мислења
1.268
Поени од реакции
322
Апсолутно си во право.

Дури и самиот пристап беше океј затоа што ќе имавме солидни услови за контра.

Црвениот не скина и после тоа нормално беше Фелаини да ја покрива дупката.

Според мене психолошки ќе влијаеше да одиме понатаму ама физички уште повеќе ќе не замореше и во моментов добро е да се фокусираме на ПЛ и ЛЕ.

Sent from my SM-A310F using Tapatalk
Ako nekoj beshe motiviran za ovoj natprevar, siguren sum deka toa beshe Mourinho. Faktot deka i vo najubavite godini United teshko se noseshe na gostuvanjata na Stamford Bridge izlgeda site go zaboravate. No, toa ne znachi deka nemame kadar ili deka nemavme zhelba i uslovi za da pobedime denes. Zatoa ne mi se dopagjaat razmisluvanjata deka ovoj natprevar beshe izguben ushte pred da se izigra.

Sent from my SM-N910P using Tapatalk
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Мораше да го остави Мхитаријан во игра. Сфаќам дека со Јанг сакаше да го надополнува Дармијан во дефанзивните задачи, но така го остави тимот без напаѓачки потенцијал. Рашфорд беше сам сам напред, без буквално никаква помош/
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ах бе Раш како го утна тоа :/
 

bounty_hunter

Фатенко
Член од
13 октомври 2009
Мислења
1.268
Поени од реакции
322
A Chelsea i nivnite fanoj mozhat kurac da pushat. Najomrazen karakter vo poslednive 15 god mi beshe Mourinho, ama nachinot na koj beshe dochekan i prechekan od bukvalno sekoj koj shto e tesno povrzan so Chelsea e vo najmala raka odvraren.
I zatoa mnogu kjef mi napravi koga ko potasha amblemot od United deneska

Sent from my SM-N910P using Tapatalk
 
P

poker12345

Гостин
Така ми се чини или играте многу подобро без Ибра?
 
P

poker12345

Гостин
Не, туку на почетокот пред црвениот многу подобро се движеа имаше многу брзина и се играше брза игра со пресинг а со Ибра повеќето од утакмиците не ми се толку добри зошто ми изгледа како Ибра многу да комплицира и ја кочи играта
 

bounty_hunter

Фатенко
Член од
13 октомври 2009
Мислења
1.268
Поени од реакции
322
Не, туку на почетокот пред црвениот многу подобро се движеа имаше многу брзина и се играше брза игра со пресинг а со Ибра повеќето од утакмиците не ми се толку добри зошто ми изгледа како Ибра многу да комплицира и ја кочи играта
I ti ova go zakluchi od 35 minuti igra :) bravos :)))

Sent from my SM-N910P using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom