Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
90 минути да не изградиш акција против чворциве?
Мeсто да почнеме полека да заличуваме на Барса Баерн, све поблиску накај Интер и Ливерпул идеме
 
S

silmarillion

Гостин
Не ја гледав али по пишувањава изглеа пак се понашаат ко се да имаат освоено последниве 3 години.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.503
Поени од реакции
62.308
И рековте подобро е без Руни, а?
Кe видиме кога Мики ке одигра 5 утакмици на таа позиција.

Како ме пизди кога доста добар дел од играчите ке одиграат пас наназад, а хектари место зад нив слободно. Само нема кој да им довикне, и да се свртат у празно.

Рашфорд брка напред сам, игра пресинг на голманот, нашиот следен играч на центар стои. Едно 5 пати креваше раце. Жал ме фати.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.384
Поени од реакции
21.930
И рековте подобро е без Руни, а?
Јас коо јадев бомбони оти без Руни сме просечна екипа некој членови(оти сите се експерти) ми се нафрлија .:toe:
Сега увидоа колку фали во средина..
 
Член од
21 февруари 2011
Мислења
382
Поени од реакции
486
И рековте подобро е без Руни, а?
Колку и да си лепак тука се сложувам со тебе, си фали Рунза... Иначе не се нервирајте, ипак треба време, нова философи нови играчишта, не се напињајте толку. Зборев на почеток да не се дрка на првите три кола, има време за дркање.... :D
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Кe видиме кога Мики ке одигра 5 утакмици на таа позиција.

Како ме пизди кога доста добар дел од играчите ке одиграат пас наназад, а хектари место зад нив слободно. Само нема кој да им довикне, и да се свртат у празно.

Рашфорд брка напред сам, игра пресинг на голманот, нашиот следен играч на центар стои. Едно 5 пати креваше раце. Жал ме фати.
Не го гледав денес натпреварот, затоа што немав никави очекувања. Не е никакво оправдување, ама мислам дека до ЛЕ на клубот му дошло колку до ланскиот снег. Една цел е годинава, а тоа е ПЛ.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.503
Поени од реакции
62.308
Не го гледав денес натпреварот, затоа што немав никави очекувања. Не е никакво оправдување, ама мислам дека до ЛЕ на клубот му дошло колку до ланскиот снег. Една цел е годинава, а тоа е ПЛ.
Убаво све тоа, ама играва е срање. Погледни ги само центаршутевите на холандскиот Роналдо.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.892
Поени од реакции
10.517
јас престанав тука да се објаснувам околу Руни
на утакмицата со Сити иако беше еден од подобрите поединци се најде еден дудук па плукаше по него, не трчал не се замарал а напротив ептен се бореше
ама овие од резултатиточкаком време е да воведат категорија кој колку истрчал, овака ги бунат навивачите пред малите монитори
Погба мора да го одмори не сфаќам зашо мораше и денес да игра, овака не се вади максимумот од него и непотребно се хејта


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Red Man

we do what we want!
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.057
Поени од реакции
1.947
Не бе дечки, Руни е спор. Ќе видите сеа Гризман кога ќе го платат 210 милиони. Како тој ќе распали, како Погба на млади години.

Дармијан одлично играл бе... :pos: (126 вакви смајлина ми требаат за да ја опишам глупоста на вечерта што ја прочитав. Да не ги редам сеа сите. Еве едно ама вредно, за 126.)

Ерера ѕверот, шо ги проигрува Де Геа, Смолинг и Беји целовреме. Затоа ќе заигра прва постава некогаш... Ама за Мурсија.

Марсијал... Уште е под депресија од разводот? Или му се срони бисерот за 9ката?! Меѓу најмизерните од почеток досега!

Депај.Овај ни за во Чарлтон веќе не е. Нека го дадат за пар штуцни шо побрзо, да не го глеам...

Абе Руни ја кочи играта.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.500
Поени од реакции
6.128
Незнам дали ми се чинеше или играа како без желба за игра, како да се на тренинг утакмица, како да играат со 50-60% од своите можности. Веројатно Мурињо сакаше да ги уигра некој играчи, некој да ги проба како ќе функционираат заедно.

Од играчите Рохо убедливо најслаб. Никаква подршка во офанзива, во дефанзива дупе.
И каде се експертите што убедуваа дека Дармиан ќе играл кај Мурињо прва постава дека Жозе обожавал еден дефанзивен бек да има? Мрш таму во Интер, Милан...
Бејлито оди како испуштен коњ. Мислев дека се самоповреди при една интервенција. Среќа не му биде ништо. А ќе се повреди со тие стартови ко да нема утре.
Ерера продолжува топло ладно. Koлку фрустрира само кога сме во полуконтра и дечкото ја забавува/заебува со пас наназад.
Шнајдерлин добар, мада се гледа дека не е во натпреварувачки ритам, му требаат натпревари.
Погба не ми се ни коментира.
Рашфорд е најмалку виновен. Што да стори детето кога не доби една ебена топка? И Ибра да почнеше немаше да има некој поголем придонес.


Далеку сме уште од тим, има доста работа Моу за средување. Само се плашам вакви порази да не ја раздрмат атмосферата во тимот.
Очекувам еден друг Јунајтед во недела, со далеку поразличен пристап.
 
Последно уредено:
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Да збориме реално прави разлика Руни и тоа огромна, ама ако збориме за Руни од прошлата утакмица или пред 3-4 години.Руни од првите 3 утакмици и претходните 2-3 сезони никако!Ерера игра топло ладно,Мата неможам да го гледам више на десно крило канцер за очи е, на 10ка е друга приказна.Мислам дека тоа денес ќе му беше добитниот потег на Моу, вадење Погба/Ерера, Јанг на десно крило Мата 10 и со неговите пасови ќе им ја отвореше одбраната.

Редно време е Моу да прекине со пичкарската тактика и да го искористи потенцијалот на тимот, време е да игра по офанзивно.Видовме што се случува при таква поставеност, Сити што не отворија ко швајцарско сирење у прво, на почеток у второ беа ко муви без глави Стоунс мислам ќе се скриеше позади гол ако можеше.Нема сите тимови да ни играат ко Сотон и Хал,па да се има слобода да прават што сакаат.

Пак ќе мрчите за Лингард, ама преку ку*ов од мешање на позиции.Нека си играат крила по вокација на крило, не Мата ми игра десно, Марсијал и Рашфорд лево.Ок, имаа добри партии ама освен дриблинзите ништо друго немаат за играч што игра на крило.Нека си игра Марсијал шпиц кај што се снаоѓа најдобро, ем ќе доаѓа у гол шанси и ќе даде некој гол(ќе си боостне самодоверба) ем у даденава ситуација ќе си одмори на клупа и ќе си ротира со Ибра.

Депај мамето твое што си дебил тежок, денес гледав до 60та не го гледав што изиграл ама по коментариве продужил по старо.Се прашувам кој ташак вежба на тренинзи, тегови ли дига само, стронгмен ли ќе се прави?Он си беше донесен за лево крило а не за на клупа и Ролс Ројсови да купува...:facepalm::facepalm:

Ах Ди Марија, да не беше таков ропак многу послено ќе беше сеа.
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Не ми е јасно шо го ругате Погба. Па човекот беше единствен што пробуваше да даде ризичен пас. Другиве пички не даваја преку еден, да не праам муабет да пробаа како Погба. Во тој случај нормално е да се згреши. Единствен беше што гледаше само напред. Да не го коментирам пи*ето Ерера. Последно време на живци ми оди со тоа неговото педерско повлегување и неземање на ризик.
Во глобала слабо, али Погба безпотребно се руга. Депај треба да си го фаќа патот заедно со жабарот и Рохо. Има уште еден тон оправање во тимов.
 
Член од
16 ноември 2014
Мислења
241
Поени од реакции
251
Да ги пуштеа младинцине плус Ромеро, се кладам дек поенергично ќе изиграја, без разлика на резултатот. Чим Руни на 30 и кусур години е помотивиран и недостига во тимов, понекогаш се прашувам дали има некој на терен што од љубов игра за клубот?!

Сепак, рано е, не е голема штетата со поразов.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom