Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

R

red.devil

Гостин
А за составите шо ги ставате, не е ФМ па ќе игра Мурџо со два различни состави во рок од една недела. Јес да ќе се ротира и треба да се ротира ама со усул што се вика. Освен ако не му е целта да батали ЛЕ и да ги извади од ритам играчите што фаќаат некаква форма. Тогаш менување на цел стартен состав ќе заврши работа.

Sent from my D6503 using Tapatalk
Ај да се самоцитирам. И Мурџо е мислен дека игра ФМ и покрај сето искуство што го има. Се надевам нема да го бараме Ван Гал назад барем до нова година. Хек, дури Мојс издржа подолго.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
3.843
Поени од реакции
7.131
Дали доколку завршиме трети ќе идеме во Интертото купот? :D

Не верувам дека ќе поминеме групи, ќе го јадеме и од турциве кога ќе ја видат овие атмосферата.
На ништо не личи играта, победите што ги направивме беа само заради искуството на Ибра и Руни. Мора малце агресија и пресинг да внесиме во играта.
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.034
Поени од реакции
2.784
Јоргенсен беше во офсајд пред да асистира за голот. И како немаше пенал врз Рохо кога прв ја допре топката?

Настрана ова, играта мизерија, очај, дно дна. Да не му си во кожа на Мурињо, оди одбери стартни 11 од овие, кој од кој поочаен. :facepalm:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.448
Поени од реакции
3.961
Кога е топката кај противникот барем со послаби тимови мора да напаѓаат повиско, а не стоиме и оставаме колку сакаат да си подаваат. Охххх
 

fr0zen

Kirigaya Kazuto
Член од
26 септември 2011
Мислења
1.347
Поени од реакции
502
Тоа е тоа. Му текнува да играме офанзивно кога примаме гол. Брабо. Браво !
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
17.382
Поени од реакции
20.483
Јоргенсен беше во офсајд пред да асистира за голот. И како немаше пенал врз Рохо кога прв ја допре топката?

Настрана ова, играта мизерија, очај, дно дна. Да не му си во кожа на Мурињо, оди одбери стартни 11 од овие, кој од кој поочаен. :facepalm:
Зошто да не му си во кожа на Мурињо?сам ги бираше играчите,го имаме најскапиот играч на светот кој незнае каде се наога како мува без глава е..И пак исто нема добро изградена акција,немаат идеја за ништо,си мислев оти филозофот ни е на клупа.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
24.997
Поени од реакции
39.814
Мурџо малце така, женствено во добар дел од утакмиците...
 

eternum

-- 21 incoming ? --
Член од
27 јуни 2007
Мислења
966
Поени од реакции
1.031
А баш мислев дека првите неколку победи нема да бидат само почетничка среќа. Бем ти надеж.
 
На врв Bottom