Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.651
Поени од реакции
1.597
Оваа цименто завршува, 0:0. Пјулис е мајстор за вадење бод таму каде што знае дека тоа е макс...
 
Член од
24 март 2010
Мислења
12.370
Поени од реакции
17.338
Me нервира тоа што немаме план Б. Ќе ни се повлече противникот малце повеќе и готово, умртвени сме. Бескрајно кружење и носење на топката од едно до друго крило за курово здравје и толку. :)
Немаме крила, тоа е проблемот. Тие до кои се носи топката, се се сем крила. Затоа толку се кружи. Мора да купува двајца таму, ако го брка Ди Марија.
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
152
Поени од реакции
30
Бавен тек на топката, вака можиме да кружиме колку сакаме, мора да се изведе некоја брза акција некое дупло додавање, друг начин да дадеме гол не гледам. Ди Марија ин Фелаини аут. Очекувам некој соло продор од Ди Марија и гол секако.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
25.674
Поени од реакции
41.652
Ете што се бара од фалкао, нека го гледа и нека се учи од РВП
Ja mislam deka edinstveno radi Persie ne vodime 2-0.
Mu go izblokira shutot na Young a mi izgledashe deka gol ke bide, zashto Olson go udri topkata I smeni pravec, ja promashi shansata shto mu ja namesti Young, ja zakochi kontrata os Rooney, pak blokirashe shut Young, I go blokiraa 2-3 pati...

Ne znam zashto Fellaini I Rooney ne smenat pozicii ...
 
Член од
16 август 2009
Мислења
2.196
Поени од реакции
1.706
Скандирањето на публиката и аплузите ме наежија на почеток. Пробиваме тешко, нормално, се бранат со 10 назад. Толку ни е потенцијалот десно со Валенсија во напад, затоа Ерера и Мата пробуваа уфрлање во 16ник неколку пати. Јанг добар ама и таму 2-3ца нон стоп. Руни нема некој простор за игра поготово кога ќе се врати поназад, остануваат Перси и Фелаини напред, бухот не се ни отвара, а и што би направил таму кога би примил топка...не глеам некоја корист од него во тимот моментално, освен боречките вештини и лактови во повеќе наврати. Немаме некој шутер од далечина да се створи простор барем за удар. Секоја чест за борбата на Перси, гладен е за гол после повредата, чекам на него да го отвори резултатот.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
10.577
Поени од реакции
4.388
Изгледа ние ќе бидеме тие домаќини кои ќе кикснат, не може па сите денешни натпревари да завршат кец. Многу слабо прво пол, еден ВБА да не можат да го отворат. Ако продолжат вака, си играат со пласманот во ЛШ, во најлош можен момент дојдоа 2 порази, па уште и сега ако заебат, 3-то место ќе биде недостижно а 4-то во голема опасност. :eek:
 

Red John

natural born hater
Член од
30 мај 2009
Мислења
9.302
Поени од реакции
21.675
Со 11 се бранат бе, и рвп сметај го. :D
 
Член од
14 април 2012
Мислења
25.674
Поени од реакции
41.652
Inache, zapazete deka sekoj a protivnichka ekipa pochnam da igra so centarshutevite na igrachot koj go Chuva Valencia...
I so Everton, I sega.


Fanovite:cuc::cuc::cuc:
 

ziak92

Weezy
Член од
21 ноември 2007
Мислења
9.806
Поени од реакции
7.367
Сo Фелaини нa пикер игрaме хaхa
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.376
Поени од реакции
11.748
Дај бе нека влезе Переира, пушти детето нека игра, заспав јас, готов сум.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
11.596
Поени од реакции
10.905
Strasno nesto kolku e nekorisen Felaini vo sredina, celo vtoro RvP sredina igra.


Eve ni go brcnaa, sega muda ke bricime
 
На врв Bottom