Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Goon

Pogback
Член од
16 март 2010
Мислења
1.848
Поени од реакции
1.480
---Керик--Микрофон--
-Нани---Руни---Петле
---------Перси
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
653
Поени од реакции
434
Има некој друг што е порадосен за Коентрао него Фелаини? Знам дека Фелаини ни беше приоритет, ама некако знаев дека ќе го договорат, а ова со Коентрао во последните 10 минути одеднаш ме расположи :D. Не се сеќавам на позајмен фудбалер од Тевез наваму, а сега добиваме играч кој ќе го притисне Евра да игра подобро, играч кој може да се ротира со Евра и во ПЛ и ЛШ, а не само по купчиња како досегашните замени. Па здравје и лево крило ако притреба. Жал ми е за Битнер, не знам како одеше со позајмиците, изгледа можат да го позајмат и утре? Нека го позајмат побрзо, жално е да не изигра ич, а мава место за Холандија.

Се разбира ова ако се официјализира, уште чекаме :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Само чекајте уште не е официјално за Коентрао, ни Реал ни Манчестер не можат да потврдат.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.663
Поени од реакции
9.250
Само чекајте уште не е официјално за Коентрао, ни Реал ни Манчестер не можат да потврдат.
Чим Реал стигна веќе да купи замена за Коентрао некако логички ми е да е навреме средено.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.794
Поени од реакции
63.401
Момци, да си пишам мислење за Микрофонот...

Чуда правеше во Евертон покрај Гибсон, а ми идат позитивни вибрации кога ке ми текне дека сега ке игра покрај Керик, Кагава, Руни...

Конечно ке има некој кој може да потури топка до крилата, или до повлечениот напаѓач...
Ова остава повеќе простор за Велбек...

Ке има конечно кој да му загради топка на Ван Перси, имаме играч повеќе кој игра со глава, кој може да расчистува при корнери кај нас...

Се на се, ептен бев напизден кога беше No business for United, ама ова ми го направи денот...
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Пу,,, ме снема од темава денес на 1 час и Фела и Контрао сме ги земале... ајооој.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.794
Поени од реакции
63.401
иначе, овие што ни ја одржуваат официјалната, не работат изгледа после полноќ... :pos:

#Nobusinessforthem...
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Ух, последен пат ова .... Е сега веќе може да се каже, доџите сада јер доста смо се зајебавали :pos:Со еден здрав и сконцентриран Нани, со Керик со формата од сега, со здрав и сконцетриран Руни, Ван Перси, со Кагава, Валенсија, Клеверли, Велбек, Чичарито, со еден Јанг кој ќе го оклучи мозокот и ќе размислува.И да со Микрофонот со кој конечно нашата средина ќе добие на сила.
Во одбраната имаме доста избор.Рафаел, Џонс, Смолинг, Еванс, Фердинанд, Видиќ, Евра, Фабио, Коентрао(ако дојде).

Тимот сега е добро покриен, Мојс да му најде место на микрофонот, ДА МУ НАЈДЕ МЕСТО НА КАГАВА!!!! и одиме газење
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Иначе и мене ми се напрај меракот што дојде микрофонот. Висок, снажен, има скок, добар со глава, добар во дефанзива, ке ни е од корист.

За Коентрао не знам што да кажам. Прочитав дека пратиле понуда уште во 9 саат и никако не ми се веруваше сега кога кажаа дека била прифатена. Според тоа колку го имам гледано и споредено со видеото од Херера подобро овој што дојде. Јес да не играат на иста позиција ама овој барем има искуство во ЛШ и во дерби натпревари. Знае да се носи со притисок штом играше скоро секоја утакмица против Барса.

На крај не испадна толку лош трансфер периодов ама косата што ни побеле тоа е друга работа. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom