Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
А замисли Македа и Иглс имаат дадено голови за титула, Македа скоро сите го сакаат надвор, Иглс исто?
Кај е тој човек?Леле му го памтам голот ,ист ко шо даваше руни на времето. Сколси или Гигси му подаде овој се сврти and the rest is history!
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
10.998
Поени од реакции
18.404

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.192
Поени од реакции
195.484
Кај е тој човек?Леле му го памтам голот ,ист ко шо даваше руни на времето. Сколси или Гигси му подаде овој се сврти and the rest is history!
Крис Иглс, Џонатан Спектор и Тим Хауард - најмоќното трио од тие времиња :icon_mrgr:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.263
Поени од реакции
5.633
Него кога веќе е Тиаго пред потпис со Берн, со него во тимот Баерн ќе имаат премногу играчи за таа позиција па добро би било да пробаме да го донесеме Тони Крос, борбен играч, може да покрие повеќе позиции.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.566
Поени од реакции
8.982
Него кога веќе е Тиаго пред потпис со Берн, со него во тимот Баерн ќе имаат премногу играчи за таа позиција па добро би било да пробаме да го донесеме Тони Крос, борбен играч, може да покрие повеќе позиции.
Многу тешко тоа да се случи. Баерн е во налет во моментов и нема потреба од продажба на играчи за да обезбедува финансии или слично па затоа за ниедни пари сигурно не би го дале Крос. Се шпекулира дека Луиз Густаво ќе го плати цехот со доаѓањето на Тиаго во Баерн.
 

Jaqen H'ghar

Faceless man
Член од
25 март 2009
Мислења
1.077
Поени од реакции
1.271
Него кога веќе е Тиаго пред потпис со Берн, со него во тимот Баерн ќе имаат премногу играчи за таа позиција па добро би било да пробаме да го донесеме Тони Крос, борбен играч, може да покрие повеќе позиции.
За проба пари не се зима :pos:

Не сериозно никој од управата нема да дозволи продавање на Крос.Освен играчот ако побара.
На Пеп сега ќе пробаат да му го донесат Тиаго зашто кога го побарал Најмар од управа не му дозволиле и сега неможат да го одбијат.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
31.852
Поени од реакции
41.524
Хаха Крос ако го земеме уште поарно, ама повеќе шанси има да дојдат Левандовски и Бејл во пакет отколку тој. :D
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Веќе станаа напорни со приказниве за Тиаго, кај и да оди нека оди веќе еднаш. Сепак со оглед на тоа дека имаше изјавено дека сака да оди во Манчестер, а и дека веројатно е свесен дека во Баерн ќе има исто многу голема конкуренција во средината (а си оди од Барса заради поголема минутажа), сепак нема да отиде во Баерн. Ама останува да видиме, зависи колку близок однос имал со Гвардиола.
 
Член од
4 декември 2009
Мислења
3.244
Поени од реакции
2.762
Ај малце за Тиаго.

Од сите вакви трансфери што ни се случија Бензема, Азар, Мура овој најмногу искрено би го разбрал доколку не одбие Тиаго и потпише за Баерн. Колку и ние да викаме дека нема да игра таму или нема да му биде добро. Потполно ја разбирам неговата одлука доколку го избере Пеп и Баерн. Гвардиола беше човекот што го промовираше Тиаго во Барса што го зема од Б и го стави да игра во компанија со Чави и Иниеста. Потоа тој си замина и Тито не го играше Тиаго и не го ценеше доволно. Сосема логично е да му верува на Пеп ако му каже дека ќе игра сигурно и ќе добие минути.Од друга страна е нашата понуда и дека кај нас ќе игра. Се е во рацете на Тиаго, одлуката најверојатно ќе биде на 15-ти (понеделник) и тогаш и рокот завршува. За жал по се изгледа ќе го избере Баерн и ќе донесе сосема логична одлука...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom