Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Goon

Pogback
Член од
16 март 2010
Мислења
1.848
Поени од реакции
1.480
Не влагајте у фан клуб Баерн Минхен, Спасо и остали објаснуваат за јачината на ПЛ и како Утд е јак тим со просечни играчи..:pos:

Не им е јасно дека ако ги кажам на Пандев лошо им се пишува.. :pos:
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Не влагајте у фан клуб Баерн Минхен, Спасо и остали објаснуваат за јачината на ПЛ и како Утд е јак тим со просечни играчи..:pos:

Не им е јасно дека ако ги кажам на Пандев лошо им се пишува.. :pos:
Настрана смеата, како што тргнало само Пандев има надеж да го земеме летово. :D
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
Член од
5 август 2008
Мислења
6.007
Поени од реакции
5.324
Ај да видиме наредниве денови со кој играч ќе не поврзат..
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.651
Поени од реакции
9.230
Големи се шансите за Стротман да оди во Рома, а и Тиаго во Баерн, така да треба да се размислуваат за други опции. Искрено криво ми е што го испуштивме Дембеле минатата сезона, така да сега ќе беше поинаква сликата. Дембеле би бил одлично засилување но евреионт Леви ќе се ценка до последно така да тешко ќе биде да се доведе. Фелаини ништо чудно сега да влета од ведро небо. Има 23 милки откупна клаузула, но со преговорои може да се намали сумата. Ќе се снајде полесно од другите, плус Мојс знае како да го искористи максимум така да не би ме чудел негов трансфер. Добро е некој да се земе од Бундесот. Ете претходно се спомнаа Бендер и Гундоган. Стварно одлични играчи кои добро би се вклопиле во системот. Не би ме чудело да почнеме и интерес и кон Кабаје од Њукасл. Ајде ќе почекаме уште некој ден, нашево сапуница се стори...
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.007
Поени од реакции
5.324
Големи се шансите за Стротман да оди во Рома, а и Тиаго во Баерн, така да треба да се размислуваат за други опции. Искрено криво ми е што го испуштивме Дембеле минатата сезона, така да сега ќе беше поинаква сликата. Дембеле би бил одлично засилување но евреионт Леви ќе се ценка до последно така да тешко ќе биде да се доведе. Фелаини ништо чудно сега да влета од ведро небо. Има 23 милки откупна клаузула, но со преговорои може да се намали сумата. Ќе се снајде полесно од другите, плус Мојс знае како да го искористи максимум така да не би ме чудел негов трансфер. Добро е некој да се земе од Бундесот. Ете претходно се спомнаа Бендер и Гундоган. Стварно одлични играчи кои добро би се вклопиле во системот. Не би ме чудело да почнеме и интерес и кон Кабаје од Њукасл. Ајде ќе почекаме уште некој ден, нашево сапуница се стори...
Гундоган и Бендер од Дортмунд се mission impossible според мене.. А Бендер од Леверкузен е остварливо но зависи од сумата која ќе ја бараат.
Кабаје сам се нудеше на Манчестер. Фан бил на Манчестер.
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
"One thing about United, and it's always the same, is they never panic through situations. Whatever's happening, they always do things in a controlled manner. Even though there have been rumblings about Wayne, he has come back into pre-season training it would seem without much of a fuss.

"It will all unfold in the next few weeks, but as a player you never understood what was happening. You never understood who was going to leave, who was going to stay or who was going to be signed.

"You might get an inkling, but generally a lot of them were surprises. People don't tend to believe that, but honestly it was true and it was the way in which Sir Alex Ferguson always did his business.

"I'm sure David Moyes will do exactly the same and keep things close to his chest."
http://www1.skysports.com/football/news/11667/8818815/Gary-Neville-backs-Wayne-Rooney-to-win-over-Manchester-United-fans
Гери вика руни не си иде и дека фановите ке му простат по првите неколу недели, интересно е ова со паниката,вика во манчестер никогаш не паничат во тешки ситуации ,тоа секогаш се контролира на воздржан начин.текстот е објавен во единаесет часот,по повредата на руни,можеби го пратиле гери да направи еден ‘‘демеџ контрол‘‘

И на телеграф ја има изјавата со слчен текст
http://www.telegraph.co.uk/sport/football/teams/manchester-united/10174478/Wayne-Rooney-will-stay-and-win-over-Manchester-United-fans-says-Gary-Neville.html
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Замисли ваков непрофесионален фудбалер којшто не се замара премногу со тренинзи, пие пиво итн. има премногу постигнато во овој клуб....? Две-три сезони го носеше на грб тимот, игра се освен голман.....
А замисли Македа и Иглс имаат дадено голови за титула, Македа скоро сите го сакаат надвор, Иглс исто?

Ова му доаѓа ко женска ви да ви рече дека ве изварала два пати и вие не смеете да и се лутите или раскинете зошто ее пред 3 години негде ви позајмила 100 ден за на кино иливи купила за роденден некој скап поклон. Немојте со македонското.

Две сезони го носел на грб, Кики беше тој што го носеше на грб клубов и тоа добри 5 години, глас не му се чу, ни за пари ни за играчи, ни за тревата ни за автопатот, Руни само една сезона и крена одма акции.

Сфатете дека го нема веќе Фергусон, ако сакаме во иднина уште да важиме како клуб во кој ќе има дисциплина ќе мора новиот менаџер да си презема драстични мерки од време на време. Фергусон бркаше фудбалери во првите години на ОТ, но затоа наредните сезони сите што доаѓаа уште пред да дојдат знаеа глупости од каков тип не им се дозволени. Ќе мора и Мојс, сакале ние или не.

Не си оди Руни, и да сакаме да си оди тој не вреди повеќе од 20 милиони во моментов а и кој го сака? Приметувате некој клуб да е загреан максимално за него? Во врска со повреадта, имал повреда и пред турава, но ваков непрофесионален однос не му носи нов договор и најверојатно ќе си замине како слободен агент на 31 год.
 
2

~2A

Гостин
Добро не не носел на грб, никогаш не бил важен играч којшто знаел да реши утакмица со еден потег. Ти викаш е непрофесионален, а тој зад себе постигнал многу голови во Јунајтед, значи е ѕвериште на кој што не му е се потребни тренинзи. :vozbud:
 
Н

на мајка ти љубовникот

Гостин
Добро не не носел на грб, никогаш не бил важен играч којшто знаел да реши утакмица со еден потег. Ти викаш е непрофесионален, а тој зад себе постигнал многу голови во Јунајтед, значи е ѕвериште на кој што не му е се потребни тренинзи. :vozbud:
runi e najdobar, ovaj iluminus dibidus ne znaes nisto. kako moze da ne e vazen igrac srekot koga e vazen.
procitav na internet deka runi koga bil mal cel turnir go nosel svojot tim na grb, bukvalno!!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom