Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
14 април 2012
Мислења
31.502
Поени од реакции
62.300
Тешко ни иде со потпишување на трансфери за кои веќе со недели се збори...
Кај нас ке се оствари трансфер, или барем така беше порано, као, во понеделник се збори дека сме заинтересирани, во четврток го претставуваат...

Тиаго е lost cause, според мене... Не знам дали Барса може на било кој начин да го стопира трансферот, ама едно 90% сум сигурен дека ке иде во БМ, а може и дебелото да фати Лондон, со оглед на тоа дека има "повреда" ...

Прочитајте по англиските медиуми, Rooney wow of silence, и ке ви стане јасно зошто мислам дека дебелото ке фаќа пат...
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
Руни
Gutted to have picked up a niggling injury especially as training was going so well, heading back to Manchester to have it assessed fully but early indications are nothing to worry about
Ова му е на ФБ ,вика нема што да загрижува ,а нашиве викаат еден месец пауза!Something fishy is going on here
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.120
Поени од реакции
8.909
Не знам дали Барса може на било кој начин да го стопира трансферот
Доколку некој тим понуди 18м евра плус 44% данок на истите неможе да го спречи !
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Доколку некој тим понуди 18м евра плус 44% данок на истите неможе да го спречи !
Значи за да се донесе без согласност на Барса ќе треба минимум 25-26 милиони.Дај нека накачат повеќе данокот,for gods sake!:noze:
 
Член од
22 август 2009
Мислења
2.387
Поени од реакции
1.036
Ima nekoja finta da ne se plaka danok i rumenige taka kaza baern na ista finta ja aktivira klauzulata na martinez i toas ne platija danok a rumenige izjavi deka
se konsultirale so advokati i deka se e legalno

Inace ako plakaa danok na 40 mil baern ke gi fatese skoro 60 mil martinez
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Руни има кинење од втор степен на задната ложа, ќе оди на специјалист кога ќе слета во Манчестер. Бил во болница и во Тајланд.

Проблемиве со ложата му се веќе фрустрирачки, секој трет месец му се дешава ова, или нека намали тоа масното ткиво или аут. Се знае зашто се дешава проблем со ложите, или недостаток на магнезиум/калциум или недоволно загревање. Магнезиум со пиво и мекдоналдс нема да внесеш.
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
Руни има кинење од втор степен на задната ложа, ќе оди на специјалист кога ќе слета во Манчестер. Бил во болница и во Тајланд.

Проблемиве со ложата му се веќе фрустрирачки, секој трет месец му се дешава ова, или нека намали тоа масното ткиво или аут.
Не да намали со масно ткиво туку да биде повеќе активен,да праи јога на пример:D .Со не вежбање и мало нагло тренирање се наталожува млечната и оп мало преоптеретување чао ложа
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Не да намали со масно ткиво туку да биде повеќе активен,да праи јога на пример:D .Со не вежбање и мало нагло тренирање се наталожува млечната и оп мало преоптеретување чао ложа
е да, ете видиш супер ти текна, Гигс цела кариера имаше само еден единствен проблем со повреди - ложата на десната нога и од кога почна со јога само во 2010 еднаш памтам на почетокот ја повреди, од тогаш досега ништо не го запира :р


Но Руни е непрофесионален до даске и затоа уште мислам дека треба да го напушти клубов и да се извадат пари додека се може.
 
Член од
25 декември 2008
Мислења
189
Поени од реакции
17
Дечки јас мислам ако не успееме да доведеме некој од Тиаго или Стротман,треба некој од Јанужај,Петручи или Таниклиф да добие поголема минутажа у прв тим..
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.883
Поени од реакции
10.508
Дечки јас мислам ако не успееме да доведеме некој од Тиаго или Стротман,треба некој од Јанужај,Петручи или Таниклиф да добие поголема минутажа у прв тим..
договорено, така ке направиме!
 
Член од
30 октомври 2010
Мислења
919
Поени од реакции
907
Ни го начукаа другиве фанови, нема што, и со право си го сркаме.
Од толку зборење да останавме со.. у раце.

Дај и со овој дебелиов преку тасета, едни го бранат, други го напаѓаат.
Не знам кој од вас прати нба, ама двајтмер/шрекмер искача работава. И он ли сака да е принцезичката во центарот на вниманието..?
Нека искочи и нека каже, останувам/си идам, и да завршиме и со него.

Сите работи ни се киша око крагуевца. Никој ништо официјално не спомнува, правиот израз што некој предходно го спомна е заспаност.
Поише ме нервира индиферентност од све друго. Ние реално не ни знаеме дека го сакаме Тиаго или Стротман. Се е на рекла казала.
Објавија дека не сме пратиле понуда. Од кај нас никој не демантираше. Неможе се ќути си, и оп трансферче. За 2 кила семки не се зима веќе играч. Не е само Јунајтед голем тим, моментално ги има 10.

Дека е оправдување смена на Старото и Гил, не е. Не сме емполи за да нејќат да потпишат со нас.
Тука и се согласувам со делот од муабетот на баварецот (МиаСања). Не е оправдување целава смена, можно е тоа да е проблемот, ама не е оправдано.
Ова е тој притисок што го зборевме за Мојсо ако дое. Има пари, има добар тим, има слобода. Ич не треба да не засега дали челзи го земале меси или сити роналдо.
Да беше Старчето уште, ако не освоевме нареднава ќе беше неуспех, ако не освоиме и со Мојсо, пак е неуспех. Ние можда ќе иаме разбирање за тоа, ама пак е ебан неуспех.

Со Тиаго ништо не ми е јасно. Верувам да сме изиграле паметно, (Баерн кој пред 12 саати се вклучија за него, и ни го земаа) ќе беше наш.
Новиве генерации на играчи сакаат тинтрање. Да Јунајтед не е таков, и све е тоа убаво, јасно ко ден. Ама мора да се мења малце политика, да се игра по нивната игра, попуштај и после пресечи. Исто ко со жена :icon_lol:

Како што тргнала работава не ни се пишува добро, уште не е ништо официјално ама времето минува, а ни зимаат се вредно.
Сакам ЛШ следнава сезона. До пред да се пензионира САФ, апетитите ни беа ЛШ, 2 години го јадеме, сите на следнава се ребревме. Со доаѓањето на Мојсо, нема ја да ги намалувам стандардите и моите апетити како фан, него он со неговото доаѓање или ќе ги исполни желбите, или ќе биде неуспех. Дека ќе биде иста прича за ко со САФ, држи го дур не успее нема. Времето е сменето, фудбалот е станат бизнис, нема време за чекање.
Ја мрчам и јадам гомна, ама доаѓа време да го издржат притисокот гуштериве, и да докажат зашто се имало доверба да се донесат.
 
2

~2A

Гостин
Но Руни е непрофесионален до даске и затоа уште мислам дека треба да го напушти клубов и да се извадат пари додека се може.

Замисли ваков непрофесионален фудбалер којшто не се замара премногу со тренинзи, пие пиво итн. има премногу постигнато во овој клуб....? Две-три сезони го носеше на грб тимот, игра се освен голман.....
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.502
Поени од реакции
62.300
Договорот со Тиаго запнал кај клаузулата која тој сакал да биде вметната во договорот...

Според извори од Италија, каде што тренира Б.Минхен моментално, Тиаго е на праг на 4 годишен договор со Баварците...

Според тоа што читам од коментарите, Руни и најверојатно ке си иде...
Сега е работата што е можно повеќе пари да земеме за него...
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Ако мрзим некој елемент од фудбалов,тоа сигурно е овој трансфер период.Абе мира немам живци искинав,денеска едно утре друго,ај нек си е*е матер, нека заврши више и нека почнуа она вистинското.
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
Еве една хипотетичка ситуација :
Си иде руни,колку пари вреди според вас?
Кога за недокажани таленти ко кавани,лукас и нејмар се плаќа по 60мил+ ,колку вие би го процениле руни?





*Ова со руни дека ке иде у арсенал и ке му даваат 240к неделно е pure and utter bullshit
--- надополнето: 12 јули 2013 во 01:42 ---
Давиде сине ,зашто си го испуштал детево од рука
 

Kajgana Shop

На врв Bottom