Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Goon

Pogback
Член од
16 март 2010
Мислења
1.848
Поени од реакции
1.480
Chris Smalling has won 78% of his aerial duels this season, a higher % than Ferdinand & Vidic.


Победа на следните 2 утакмици е еднакво на титула.. Кикс на една од тие две и после едно педерско судење на Олд Трафорд со Челзи може да не издупи ненормално.. Ова го викам оти јас кај Блекбурн рачунам да кикснеме.. Не знам оти ама 100% сум сигурен дека таму губиме 2 поени.. А Челзи можеме да си ги намачкаме на лепче како пред 2 недели...само да има фер меч!.. Блекпул ги тепаме без проблем на крај...

И кај се погоди со Арсенал на Први Мај у пм!
Причина плус за пиење! :icon_lol:
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Chris Smalling has won 78% of his aerial duels this season, a higher % than Ferdinand & Vidic.


Победа на следните 2 утакмици е еднакво на титула.. Кикс на една од тие две и после едно педерско судење на Олд Трафорд со Челзи може да не издупи ненормално.. Ова го викам оти јас кај Блекбурн рачунам да кикснеме.. Не знам оти ама 100% сум сигурен дека таму губиме 2 поени.. А Челзи можеме да си ги намачкаме на лепче како пред недела...само да има фер меч!.. Блекпул ги тепаме без проблем на крај...

И кај се погоди со Арсенал на Први Мај у пм!
Не викај двапати. И другарчето твое Христов се палаше пред мечот во премиер лигата па го цуцнавте. Те советувам да не паѓаш на негова грешка, пошто може да те има у потписи.
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Ферги рекол пред мечот дека на Бербатов не му било добро цел ден. Не ни беше баш најдобра играта, заслужија бод Њукасл.

Него овие играчиве на Арсенал на Твитер ми се смех :), прво тој голманот пољакот му се смее на Кол, после некоја недела тој прави грешка против Бирмингем. Кога ни даде 3 гола Кајт, РвП вика well done Kuyt :pos: - ќе скопчате што се случи во саботата. Сега викаат thank you Newcastle.... ако продолжат да киксаат и вино и погачи да носат на нашите противници џабе ќе е :icon_lol:
А, Арсенал - Њукасл како заврши на СЏП? :icon_lol:

Прилично одличен натпревар денеска, отворен фудбал, шанси на двете страни, возбудувања, само изостанаа головите, ама јбг... Да погодеше Чичарито во првите минути ќе ги отворевме како паштети... Руни сам пред гол, Гигс одлична замисла, но слабо прецизен... кога нема да постигнеш гол од такви 100% шанси, се знае што следува во најчест случај... Смолинг денеска беше перфектен, освен кога задоцни за момент (кој можеше скапо да не чини), кога Ловенкрандс биеше со глава, и кога направи еден наивен фаул во првото полувреме врз Амеоби... средината не ми се допадна, ниту Керик, ниту пак Андерсон... Гигс ми изгледаше нервозен, ретко го гледам таков, а и приметив денеска дека скоро секоја топка кога ќе ја прими, гледа каде е Хавиер и праќа пас кон него... дури подобро решение ќе беше да изиграше со Нани кога направија контра, тој го избра потешкиот начин и ја даде кон Хавиер... :)

Следен натпревар, да се повтори играта од денеска, да се отстранат тие недостатоци во играта и грешките, и со подобра реализација да се совлада Евертон, чекор по чекор, па потоа ќе му ја мислиме и на Шалке и на Арсенал, се по ред :) GGMU

Имам некоја замерка денеска за судењето. Приметив дека на два-три пати не беше досуден очигледен офсајд од играчите на Њукасл, а едната беше и добра шанса за гол на Амеоби... потоа, не беа досудени неколку ситни фаули и за двата тима, а можеби имаше пенал за Јунајтед кога со рака во првото полувреме играше Енрике мислам... додека режисерот на неколку пати ја повтори снимката кога Андерсон "го фаулираше" Ловенкрандс, но според мене тука не стануваше збор за пенал... тоа е тоа, од прилика :)
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.028
Поени од реакции
2.032
Ме разочара Чичарито со обидот за глума, не сакам уште еден глумец во тимот. Доста ни се Руни и Нани. Се надевам дека нема да продолжи така, таквите не ми се баш омилени.
 
Член од
4 ноември 2010
Мислења
305
Поени од реакции
50
За загубениот бод сметам дека е виновен Митко македончето. :) Сите други беа супер како и со Шити. Требува некои да го откара.
Инаку сметам дека Арсенал немат психика и упадад последните кола. Така пто ке загубат во Лондон нокеска.
Ако ви треба убав стрим да гледате спорт, еве един убав.
http://www.gledaisport.com/

Со срека за MU.
 

манутд

24 is the number
Член од
20 октомври 2008
Мислења
482
Поени од реакции
13
Оваа што го игра О Шеј во последните натпревари за брука е. Нека се враќа Рафаелчо иначе почнува заебано да е. О Шеј е играч кој не е за во прва постава. Ако не е фит Рафаел за во сабота за против Евертон боље нека игра Фабио. Ако е арен Митко за во Сабота нека игра со Руни ото игра конфортно на Театерот, а Чича нека е на клупа ако треба нешто да интервенира од клупата, и да биде свеж за против Шалке.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.656
Поени од реакции
10.965
Како и да е, ќе се прави ремонт летово, бидејќи со овој состав следната сезона, ќе завршиме исто ко челзи оваа :icon_lol:
Секоја чест на ферги што го вади максимумот од играчи кои веќе избледуваат и просечни момци на кои местото им е во клуб од понизок ранг.
Се надевам дека следната сезона со нови млади сили ќе тргнат во нов поход, да пишат нова историја...
GLORY!!!
 

манутд

24 is the number
Член од
20 октомври 2008
Мислења
482
Поени од реакции
13
Како и да е, ќе се прави ремонт летово, бидејќи со овој состав следната сезона, ќе завршиме исто ко челзи оваа :icon_lol:
Секоја чест на ферги што го вади максимумот од играчи кои веќе избледуваат и просечни момци на кои местото им е во клуб од понизок ранг.
Се надевам дека следната сезона со нови млади сили ќе тргнат во нов поход, да пишат нова историја...
GLORY!!!
Да,да. Клеверли, Велбек и Македа ќе ги заземаат местата на Харгривс, Овен, Кушчак, Ван Дер Сар плус Диуф мислам дека ќе го продадат, а Обертан и Бебе на позајмици, а ќе дојдат најверојатно уште еден до два други нови играчи и се разбира Де Геа.
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.857
Поени од реакции
1.232
Единствен играч кој го сакам во тимот моментално - Модрич.Печен е за у манчестер у секој поглед.
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.386
Поени од реакции
3.808
Gary Neville's just strolled into the Megastore downstairs, he's co-commentating on tonight's FA Youth Cup tie from here at Old Trafford of course for MUTV ..
 
Член од
13 март 2009
Мислења
1.968
Поени од реакции
1.868
Оваа што го игра О Шеј во последните натпревари за брука е. Нека се враќа Рафаелчо иначе почнува заебано да е. О Шеј е играч кој не е за во прва постава. Ако не е фит Рафаел за во сабота за против Евертон боље нека игра Фабио. Ако е арен Митко за во Сабота нека игра со Руни ото игра конфортно на Театерот, а Чича нека е на клупа ако треба нешто да интервенира од клупата, и да биде свеж за против Шалке.
Искрено, го гледаше натпреварот? О'Шеј беше солиден, добар во одбрана, имаше неколку добри истрчувања во напад и добри центаршутови,доволно за бек. Или ајде си имаме дежурни кривци, и шо и да се случи лошо О Шеј и Керик се криви...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom