Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
25 јули 2010
Мислења
7.387
Поени од реакции
2.396
‎"I owe Wayne a lot. He has been a terrific friend and a brilliant help to me. We have really forged a great partnership.And he is amazing during a game. He never stops yapping in my ear, telling me, 'Daniel this' and 'Daniel that'.

"Wayne's funny like that, he calls me Daniel on the pitch, even though most people call me Danny. Yet off the pitch it's Danny or Welbz. Don't ask me why.

"I'm so lucky he wants me to do well and is always trying to advise what's best for me. You can't buy that sort of insight. He knows what it's like as a young player coming through in the Premier League and with England." - Welbeck grateful to Rooney
 
B

BooBojan

Гостин
Ако ова лето Јунајтед одигра паметно на трансвер пазарот,сигурно ќе го симнеме сити догодина.
Треба серот пред почетокот на ЕП да напвави неколку разговори со некои фудбалери.
Кагава,мислам дека според неговите изјави сака да игра само во Јунајтед,серот не треба да штеди пари мислам дека 15мил евра се доволни за Дортмунд и плус некоја негова плата од околу 50.000неделно(можеби и нешто под ова).
Мора да направи разговор со Хазард,бидејќи сепак овој сака пари.Јасно да му каже што треба,дека првата сезона ќе игра за некои си 50-70.000неделно,а ако докаже дека заслужува повеќе тогаш веднаш подобрен договор уште после првата сезона,нека зема и преку 150.000неделно.
Бејнс,сигурен сум дека тој е решението на Јунајтед за лева бековска,бидејќи веке некое врме се следи тој играч ако стварно го донесат за 10мил секоја чест,вреди барем 25.Според мене моментално еден од топ3 леви бекови во светот.
Строотман,може и со него да се поразговара,бидејќи лесно може да се случи да блесне на ЕП па после ке му се качи цена до воздух.Нека се има некоја почетна точка и за преговори со него.
А и напагач ке треба,искусен,ако си одат Бербата и Овен,мораме да најдеме некој искусен.
Дел Пиеро,може да дојде ама кој знае.
И Погба нека си ебе мајката што знае нека прави.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.192
Поени од реакции
195.429
Ако ова лето Јунајтед одигра паметно на трансвер пазарот,сигурно ќе го симнеме сити догодина.
Треба серот пред почетокот на ЕП да напвави неколку разговори со некои фудбалери.
Кагава,мислам дека според неговите изјави сака да игра само во Јунајтед,серот не треба да штеди пари мислам дека 15мил евра се доволни за Дортмунд и плус некоја негова плата од околу 50.000неделно(можеби и нешто под ова).
Мора да направи разговор со Хазард,бидејќи сепак овој сака пари.Јасно да му каже што треба,дека првата сезона ќе игра за некои си 50-70.000неделно,а ако докаже дека заслужува повеќе тогаш веднаш подобрен договор уште после првата сезона,нека зема и преку 150.000неделно.
Бејнс,сигурен сум дека тој е решението на Јунајтед за лева бековска,бидејќи веке некое врме се следи тој играч ако стварно го донесат за 10мил секоја чест,вреди барем 25.Според мене моментално еден од топ3 леви бекови во светот.
Строотман,може и со него да се поразговара,бидејќи лесно може да се случи да блесне на ЕП па после ке му се качи цена до воздух.Нека се има некоја почетна точка и за преговори со него.
А и напагач ке треба,искусен,ако си одат Бербата и Овен,мораме да најдеме некој искусен.
Дел Пиеро,може да дојде ама кој знае.
И Погба нека си ебе мајката што знае нека прави.
70k.
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Незнам што гледате толку во Бејнс. Дечкото е ОК, но за во Евертон. Слободно можам да кажам дека со Фабио се тука некаде. Фабио има дриблинг, а нема добар пас. Бејнс има добар пас, но нема дриблинг.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.192
Поени од реакции
195.429
Незнам што гледате толку во Бејнс. Дечкото е ОК, но за во Евертон. Слободно можам да кажам дека со Фабио се тука некаде. Фабио има дриблинг, а нема добар пас. Бејнс има добар пас, но нема дриблинг.
Си видел како изведува слободни удари Бејнс?
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Си видел како изведува слободни удари Бејнс?
Па да. Супер е во тоа исто и во набацени од корна. Но ако е тоа главен разлог за да го купиме, имаме луѓе и за слободни, и за корни :)
Не дека го критикувам, но веќе ако треба да се засилиме по левата страна, тоа да биди во буквална смисла на зборот.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.192
Поени од реакции
195.429
Па да. Супер е во тоа исто и во набацени од корна. Но ако е тоа главен разлог за да го купиме, имаме луѓе и за слободни, и за корни :)
Не дека го критикувам, но веќе ако треба да се засилиме по левата страна, тоа да биди во буквална смисла на зборот.
Па за корни баш и немаме :D Нани во раце им ги подава на голманите, Керик го бива само за од едната страна да изведува, а и во последно време приметувам добива инструкции од стариот да седи испред шеснаесетникот и да чека одбиена.

Не сум ни јас за Бејнс, затоа што има 28 години, зошто да купуваме 28 годишен бек замена за 31 годишен бек? Ми нема резон ова, САФ не работи со крпеници за вакви позиции. Подобро Фабио цела сезона првотимец отколку краткорочно решение за една сезона, две максимум. Ама дека си е класа човеков, си е, не за џабе го истисна Ешли Кол од репрезентација и тоа оправдано.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.177
Поени од реакции
7.136
Па за корни баш и немаме :D Нани во раце им ги подава на голманите, Керик го бива само за од едната страна да изведува, а и во последно време приметувам добива инструкции од стариот да седи испред шеснаесетникот и да чека одбиена.

Не сум ни јас за Бејнс, затоа што има 28 години, зошто да купуваме 28 годишен бек замена за 31 годишен бек? Ми нема резон ова, САФ не работи со крпеници за вакви позиции. Подобро Фабио цела сезона првотимец отколку краткорочно решение за една сезона, две максимум. Ама дека си е класа човеков, си е, не за џабе го истисна Ешли Кол од репрезентација и тоа оправдано.
од кај знаеш може на позајмница да дојде :D
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.387
Поени од реакции
2.396
Среќен роденден ЅВЕРРРУУУ! :vozbud:
Форлан е еден од играчите,поради тоа што го засакав МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД!
 

Igorcemk

Cogito ergo sum
Член од
17 јануари 2008
Мислења
12.191
Поени од реакции
16.379

Едно видео од Кагава со некој сцени од оваа година за да добиете подобра слика за овој играч, мислам дека не сите го имаат доволно видено.
Во ова видео многу добро се гледаат неговите способности. Феноменална техника, брз, добри и неочекувани движејна, добро око и одлични додавајна за шпицовите, добра завршница. Значи класична 10ка.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.139
Поени од реакции
9.588

Едно видео од Кагава со некој сцени од оваа година за да добиете подобра слика за овој играч, мислам дека не сите го имаат доволно видено.
Во ова видео многу добро се гледаат неговите способности. Феноменална техника, брз, добри и неочекувани движејна, добро око и одлични додавајна за шпицовите, добра завршница. Значи класична 10ка.
Баш класична 10ка, интелегентен играч, игра со мозок...ако вака се покаже во јунајтед, титулата догодина не бега, вакво нешто фалеше во екипава сезонава, факт. Греота беше руни во средина да игра.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom