Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
16 јули 2007
Мислења
12.470
Поени од реакции
3.994
Сега немојте лузери да бидете, ве молам.Поштено не надиграа дечките, очигледно нивниот тренер за да селектира вакви играчи, му требало многу време, но браво за него.

За ова се дава рака и се честита, а не не им се играше на нашите, или се чуваа за ПЛ.Не е точно.Имаат техничари, што се едно 10 пати подобри од Керик, тоа се покажа денес.Не хејтам никој од Јунајтед, но дека Керик преку ноќ стана Чави, видовме и денес дека не е така.Играа пресинг, бркаа по цел терен, а Керик жалниот се изгуби.

Неслучајно Ферги проба со 5 у средина, затоа што дечките играат феноменално, дека и на Театорот истото ни се случи, топката незнаевме каде е.Ете затоа, стојам на ставот дека еден плејмејкер ни треба на нас, плеј од типот на Модрич.Ништо друго, не е проблем Волвс, Фулам, Стоук или остали, кој во среден ред играат со копачи, проблем се ваквите екипи.

Браво за Руни, толку од мене.
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.809
Поени од реакции
6.959
Сега немојте лузери да бидете, ве молам.Поштено не надиграа дечките, очигледно нивниот тренер за да селектира вакви играчи, му требало многу време, но браво за него.

За ова се дава рака и се честита, а не не им се играше на нашите, или се чуваа за ПЛ.Не е точно.Имаат техничари, што се едно 10 пати подобри од Керик, тоа се покажа денес.Не хејтам никој од Јунајтед, но дека Керик преку ноќ стана Чави, видовме и денес дека не е така.Играа пресинг, бркаа по цел терен, а Керик жалниот се изгуби.

Неслучајно Ферги проба со 5 у средина, затоа што дечките играат феноменално, дека и на Театорот истото ни се случи, топката незнаевме каде е.Ете затоа, стојам на ставот дека еден плејмејкер ни треба на нас, плеј од типот на Модрич.Ништо друго, не е проблем Волвс, Фулам, Стоук или остали, кој во среден ред играат со копачи, проблем се ваквите екипи.

Браво за Руни, толку од мене.
Човеку ,ќе те замолам да ми објасниш нешто,зашто во првиот дел од постот се утепа од зборење за Kерик? Жалниот?Ме разочара тука тотално.Објасни ако можеш што требаше да направи човекот кога Клеверли не се состави со топката? Гигс? Disaster..

 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.105
Поени од реакции
9.495

Ова ни треба нас, многу голови примивме оваа сезона :(
Има некој податок колку сме примиле во сите натпреварувања ?
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.293
Поени од реакции
5.815
Боби ај сеа и ти не збори...Па и од Базел кога испаднавме наредно игравме со Волвс па ти рече ќе се килавиме и треба да сме среќни ако извадиме 1-1 дома а всушност ги торпедиравме уште првите 20 минути.

Какво борење за опстанок, го немат Мек карти, Хенри и уште 2-3ца повредени, управата читав сеа сакала и тој што им е кертејкер да го избрка на 2 месеца до крај на сезона. Да го имаа ММК ќе сфатев некако... Факинг Фулам ги сомле со 5-0...

А ако ги следиш Манчестер 15 години ко што викаш тогаш не гледам зошто вакво нешто би те загрижувало тебе. Потсети се само на 2003/04 и 2004/05 поготово, бетер бевме.
Штом не го спомна Билбао претпоставувам се согласуваш со тоа што го пишав во врска со тој дуел. За со Волфс, дај боже се да си биде во ред, да си тепаме и се тоа. Ама можам само да ги замислам коментарите тука ако ете по некоја случајност се изглупираме и против еден така мизерен Волфс како што го опишуваш.
 

Чичко Кумплунг

деца на транзицијата
Член од
3 декември 2011
Мислења
4.194
Поени од реакции
4.401
Не сфаќам како и по толку години, сеуште има луѓе кои се сомневаат во потезите на Фергусон. Добро бе, прва сезона го пратите Манчестер?
Да збориме реално,Ферги оваа сезона направи доста грешки.Човечки е да се згреши све тоа во ред,ама често пати се повторуваа грешките.
На пример вчера,незнам што замисла имаше со формацијата,со тактиката,со позициите на Парк,на Томче и тако даље.
Кога го игравме реваншот со Базел,направи катастрофална грешка со играњето во шпиц само со Руни.А бркавме победа,тоа ми е несватливо на мене.
Нема муабет за тоа дека Ферги знае најдобро за екипата,но според мене не смееше да дозволи едни деца кои очигледно знаат да го играат фудбалот да прават мајмуни од неговите играчи.:)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.192
Поени од реакции
195.475
Да збориме реално,Ферги оваа сезона направи доста грешки.Човечки е да се згреши све тоа во ред,ама често пати се повторуваа грешките.
На пример вчера,незнам што замисла имаше со формацијата,со тактиката,со позициите на Парк,на Томче и тако даље.
Кога го игравме реваншот со Базел,направи катастрофална грешка со играњето во шпиц само со Руни.А бркавме победа,тоа ми е несватливо на мене.
Нема муабет за тоа дека Ферги знае најдобро за екипата,но според мене не смееше да дозволи едни деца кои очигледно знаат да го играат фудбалот да прават мајмуни од неговите играчи.:)
Не можеш да кажеш дека згрешил. Јас мислам дека цела сезона ја помина во испробување работи, зошто најверојатно знаеше дека ваков период доаѓа. Затоа и толку млади играчи оваа сезона стави во првиот состав. Ништо страшно де, вака беше и пред 8-9 години па потоа видовме што мислел со тоа што го форсирал Флечер на пример, нели? :)
 
Член од
28 јануари 2010
Мислења
493
Поени од реакции
117
Много сум пристрастен, ама кога се замислам колко минути има отиграно Велбек и колко голови има дадено? А Чича?
И колко има отиграно Митко макето? И колко има дадено? А освен Гигс и Сколси, никои нема нестандартно гледане на мачот, немат и техника. Дрвета, трчат како кони со капаци. Ама важното е да ррчиш, ако нема да стигнеш лоптата.
Сметам дека фудбал освен со трчене се играе и со глава искуство и акал.
Така мислам. Може и да грешам.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.350
Поени од реакции
10.210
Много сум пристрастен, ама кога се замислам колко минути има отиграно Велбек и колко голови има дадено? А Чича?
И колко има отиграно Митко макето? И колко има дадено? А освен Гигс и Сколси, никои нема нестандартно гледане на мачот, немат и техника. Дрвета, трчат како кони со капаци. Ама важното е да ррчиш, ако нема да стигнеш лоптата.
Сметам дека фудбал освен со трчене се играе и со глава искуство и акал.
Така мислам. Може и да грешам.
Прав си пријател, само што ни јас самиот не знам зошто еден од најинтелигентните напаѓачи седи на клупа. Можеби е до играта, брза игра брзо темпо ти реков ми рече...
За вчерашната спора игра против билбао со парк и гигс измислен беше и берба, ама има нешто труло во државата данска сепак.
Тоа е.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.192
Поени од реакции
195.475
Нашиве фанови се здружиле со тие на Билбао :D

--- надополнето: 16 март 2012 во 22:35 ---
Изгубија младинците 2-1, но сепак беа ослабени со неиграњето на неколку првотимци. Најстрашното е што Аднан Јанужај, нашиот најголем талент е аут до крај на сезоната. Remember this name.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom