Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
14 април 2012
Мислења
32.296
Поени од реакции
65.226
Педро Нето, по стоти пат пишувам, е најдоброто решение за десната страна на Јунајтед. Играч кој нон стоп прави проблеми за одбраната, жилав е, пробивен и одличен техничар. Плус навикнат е на лигата.
Не верувам дека некој ке сака да ризикува со него. 70 меча има пропуштено во последните 3 сезони. АЦЛ и уште некоја заебана повреда на зглоб.
 
Член од
4 август 2023
Мислења
373
Поени од реакции
940
Не верувам дека некој ке сака да ризикува со него. 70 меча има пропуштено во последните 3 сезони. АЦЛ и уште некоја заебана повреда на зглоб.
Знаев дека беше повреден, ама не знаев дека имал толку сериозна повреда. Макар што оваа година делува здрав и спремен.
Автоматски споено мислење:

И на крај ќе земеме некој што игра на лева страна. :D
Тоа е специјалитет на Јунајтед, бараш десно крило и купуваш лево. Со Антони барем ја погодија страната, ако не го погодија играчот. Иако јас уште имам верба дека од него можат да направат корисен фудбалер.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.912
Поени од реакции
8.774
Тоа е специјалитет на Јунајтед, бараш десно крило и купуваш лево. Со Антони барем ја погодија страната, ако не го погодија играчот. Иако јас уште имам верба дека од него можат да направат корисен фудбалер.
Чек да видиме дали ќе го затворат или не, ако докаже дека е невин Тен хаг го враќа тоа е сигурно.
Штета што Амад е повреден а оваа му беше шанса да покаже што научил лани у Чемпионшип.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.660
Поени од реакции
21.077
Драми со Санчо по медиумиве, го молеле Рашфорд Хари Шо да му се извини на ЕТХ и клубот а овој не сакал, па го суспендирале и му забраниле секаде пристап во клубот, па овој го деактивирал Инстаграм акаунтот ... до вечер може и ќе се земат со ЕТХ не се знае ништо !!! Во секој случај напната ситуација !!!!
 
Член од
4 август 2023
Мислења
373
Поени од реакции
940
Чек да видиме дали ќе го затворат или не, ако докаже дека е невин Тен хаг го враќа тоа е сигурно.
Штета што Амад е повреден а оваа му беше шанса да покаже што научил лани у Чемпионшип.
Не бива и од Амад ништо, да не се лажеме. Ни тој ни Пелистри не се квалитет за Јунајтед, не се дури ни квалитет за ПЛ. Се надевам дека Антони ќе се врати што побрзо, инаку или Бруно ќе го трошат на десно крило, или Маунт ќе го отераат таму. Или може и да проба со Гарначо таму, макар што до сега не сум го гледал Гарначо на десно крило.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.912
Поени од реакции
8.774
Не бива и од Амад ништо, да не се лажеме. Ни тој ни Пелистри не се квалитет за Јунајтед, не се дури ни квалитет за ПЛ. Се надевам дека Антони ќе се врати што побрзо, инаку или Бруно ќе го трошат на десно крило, или Маунт ќе го отераат таму. Или може и да проба со Гарначо таму, макар што до сега не сум го гледал Гарначо на десно крило.
Ќе видиме за Амад не беше лош на припремите директен беше и знае да даде пас, а далие спремн да игра за Јунајтед што знам ќе видиме кога ќе се врати ќе добие шанса од Тен хаг.
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.150
Поени од реакции
23.275
Не бива и од Амад ништо, да не се лажеме. Ни тој ни Пелистри не се квалитет за Јунајтед, не се дури ни квалитет за ПЛ. Се надевам дека Антони ќе се врати што побрзо, инаку или Бруно ќе го трошат на десно крило, или Маунт ќе го отераат таму. Или може и да проба со Гарначо таму, макар што до сега не сум го гледал Гарначо на десно крило.
Го проба лани Гараначо десно и беше лошо, многу лошо.
 
Член од
4 август 2023
Мислења
373
Поени од реакции
940
Го проба лани Гараначо десно и беше лошо, многу лошо.
Можно е. Навистина не се сеќавам. На кој натпревар/и беше тоа? Никако не ми текнува дека Гарначо играл десно.
 
Последно уредено:
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.150
Поени од реакции
23.275
Можно е. Навистина не се сеќавам. На кој натпревар/и беше тоа? Никако не ми текнува дека Гарначо играл десно.
Ах, си ме преценил за толку детално да памтам, дали беше цел или почна/изигра едно полувреме таму ич не ми текнува. Ама беше прилично мртво, помртво него со Пелистри десно.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.471
Поени од реакции
10.200
Прогноза за вечер? Тепате? И со што состав отприлика ќе се излезе.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.912
Поени од реакции
8.774
Прогноза за вечер? Тепате? И со што состав отприлика ќе се излезе.
Кој знае, колку се и фит.
Автоматски споено мислење:

1000013014.jpg

Оваа ќе биде интересно. :D
 
Последно уредено:

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.660
Поени од реакции
21.077
Вака на хартија кога ќе прочиташ се кој ќе игра за Јунајтед си викаш "ова завршува 20-0" ама нели реалноста е сосема друга :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom