Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
14 април 2012
Мислења
29.894
Поени од реакции
56.932
А ЕТХ со цел памет, "имаме опции да го замениме Касемиро" ... :гомце::гомце::гомце::гомце:
Teн Хаг не е тренер што ке се жали дека му фали одреден играч. Секогаш досега кога имавме отсуство, велеше, битен играч ни е, но ке се снајдеме.
 
Член од
20 март 2022
Мислења
1.358
Поени од реакции
3.513
Настрана резултатот, не доминираше Фулам до 70 минута на Олд Трафорд, што е понизно. Нерви искинав, малце фалеше Мегваер да направи втор жолт неколку минути пред пеналот за нас и да замини тотално во друг правец утакмицата.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
10.998
Поени од реакции
18.405
А замислете да не беше Санчо труп и мизерија и да не се влечеше по терен и да дадеше одма гол. Немаше да има црвен за Вилиан и Митрович и ќе беше 1-1 и ќе игравме сега продолженија.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.430
Поени од реакции
6.120
А замислете да не беше Санчо труп и мизерија и да не се влечеше по терен и да дадеше одма гол. Немаше да има црвен за Вилиан и Митрович и ќе беше 1-1 и ќе игравме сега продолженија.
Ти држи вода ова :ROFLMAO:
 
Член од
20 март 2022
Мислења
1.358
Поени од реакции
3.513
Денес да игравме со Ливерпул пак ќе примавме 7 комада.
Ова беше полош перформанс и од таа утакмица. Барем солидно прво одиграа таму. Тука дебакл беше од 1 до 70 минута, висеше голот, Де Геа ја извади 2 пати.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
31.852
Поени од реакции
41.524
Мечов потсеќаше на очајот од ланската сезона. Хари Мегваер никогаш повеќе не треба да го заигра за Јунајтед. Дечкото не знае каде се наоѓа, се надевам ќе си сфати и сам и се ќе биде решено лесно на лето.

Санчо подобар во второ, но перформансот целокупно му е загрижувачки. Како да заборавил да игра фудбал. Никаква брзина, не е доволно директен и на моменти изгледа како да се плаши да финишира.

За Вегхорст џабе збориме. И него не му е јасно како се најде тука.
 
Член од
21 март 2015
Мислења
1.242
Поени од реакции
1.103
Малку да намалиме со критики, 3 месеца играме секој трети ден и вие сакате секоја утакмица да изгазат, нели е побитно тоа што победивме, земавме еден трофеј, уште за два сме во игра и плус сме трети на табела во ПЛ
 
Член од
20 март 2022
Мислења
1.358
Поени од реакции
3.513
Мечов потсеќаше на очајот од ланската сезона. Хари Мегваер никогаш повеќе не треба да го заигра за Јунајтед. Дечкото не знае каде се наоѓа, се надевам ќе си сфати и сам и се ќе биде решено лесно на лето.

Санчо подобар во второ, но перформансот целокупно му е загрижувачки. Како да заборавил да игра фудбал. Никаква брзина, не е доволно директен и на моменти изгледа како да се плаши да финишира.

За Вегхорст џабе збориме. И него не му е јасно како се најде тука.
Мегваер треба и сам да побара да си оди, кога и да беше топката во него осеќам некој немир, а и прв пат слушам цел стадион да урла кога е топката во наш играч.
Антони гејм чејнџер.(y)
Воглавно цел тим со исклучок на Де Геа беше дупка до 70 минута. Мислам дека не би дале гол до крај да не се случеа сите работи после 70 минута. Центар не можеа да поминат, тотално издоминирани беа.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.239
Поени од реакции
21.728
Ова беше полош перформанс и од таа утакмица. Барем солидно прво одиграа таму. Тука дебакл беше од 1 до 70 минута, висеше голот, Де Геа ја извади 2 пати.
Се е тоа во ред но игравме без Варан, Каземиро, Ериксен.. Неможеме да очекуваме креирање на шанси од Мектоминеј дечкото едноставно не е за во Јунајтед но мораше да крпиме..

Се надевам последна сезона за него и за Мегваер .. Инаку од летниот преоден рок мора да се мисли и за клупата мора да се има квалитетно решение ако некој од првотимците е повреден или суспендиран.
 
Член од
22 ноември 2009
Мислења
1.517
Поени од реакции
1.910
Нека прават што ќе прават, ама Мегвајер и Мектоминеј да не ги гледам летово. Ако можат 50-60 милиони да им извадат заедно на двајцава, на коњ ќе бидат.
 
Член од
20 март 2022
Мислења
1.358
Поени од реакции
3.513
Се е тоа во ред но игравме без Варан, Каземиро, Ериксен.. Неможеме да очекуваме креирање на шанси од Мектоминеј дечкото едноставно не е за во Јунајтед но мораше да крпиме..

Се надевам последна сезона за него и за Мегваер .. Инаку од летниот преоден рок мора да се мисли и за клупата мора да се има квалитетно решение ако некој од првотимците е повреден или суспендиран.
Рано е за клупата, се уште немаме комплетна стартна постава. Затоа и мислам дека можно е некои играчи да се провлечат уште сезона, две тука. Сабицер дефинитивно треба да се донеси ако го дадат за некои 20 милиони, одличен е за ротација.
 
Член од
21 март 2015
Мислења
1.242
Поени од реакции
1.103
Рано е за клупата, се уште немаме комплетна стартна постава. Затоа и мислам дека можно е некои играчи да се провлечат уште сезона, две тука. Сабицер дефинитивно треба да се донеси ако го дадат за некои 20 милиони, одличен е за ротација.
Сабитцер да се откупи, на Фред да му се продолжи договор Бруно, Ериксен, Касемиро плус засилување и некое дете треба да се форсира
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.483
Поени од реакции
10.516
Среќа пеналот и двата црвени, инаку ќе беше смеење.
И што би рекол Едгар Алан По за Хари и Скот, невермор.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom