Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.001
Поени од реакции
18.422
Многу глуп и безвезно доделен црвен.
Судијата се трудеше да им помогне на сотон на секој можен начин, штета што немаше ситуација за пенал радо ќе им го досудеше. За нас, 2 старта за кршење нога еден над фред и над гарначо, 3 ситуациии сомнителни за пенал и ниту еден досуден жолт картон за сотон.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.567
Поени од реакции
8.982
Касемиро изгледа 4 меча аут поради тоа што е втор директен црвен.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.239
Поени од реакции
21.729
Мора Јунајтед да се жали за црвениот, и нека удрат по судиите па ако треба нека ги казнат.. Истиот судија вчера на Лестер против Челзи два црвени не им досуди ни Вар реагираше ни курац.. Доволно не оштетија оваа сезона.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
7.081
Поени од реакции
5.668
Мора Јунајтед да се жали за црвениот, и нека удрат по судиите па ако треба нека ги казнат.. Истиот судија вчера на Лестер против Челзи два црвени не им досуди ни Вар реагираше ни курац.. Доволно не оштетија оваа сезона.
Џабе само можат да ја зголемат суспензијата, исто се збореше и за преходиот негов црвен.
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.840
Поени од реакции
1.394
Па ако ја зголемат као сега да не сме осакатени, имат ли они на таква лига некое тело кај што јавно разговараат околу одлуките зошто се донесени или некои зошто не се донесени, не може они вакви критериуми да имат а да се најдобри не е балет овоа или па ако е за двата тима нека биде не за едниот само, судиите не ебат 10 години, местачи.
Автоматски споено мислење:

Значи он де факто без ниеден жолт дозволи Сотон да бидат агресивни а нашите ако покажат мала агресија одма жолт или црвен, исто ме чуди можеби најголема фан база у свет со многу инфлуенсери не земат иницијатива да ја поткренат темата со судиите, не може да нема реакција, со фан клуб на кајгана нема да се издејствува ништо
 
Член од
20 март 2022
Мислења
1.358
Поени од реакции
3.513
Џабе само можат да ја зголемат суспензијата, исто се збореше и за преходиот негов црвен.
Преку курот ако ја зголемат. Нека му стегнат заби и нека им ебат се живо еднаш.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
7.081
Поени од реакции
5.668
Преку курот ако ја зголемат. Нека му стегнат заби и нека им ебат се живо еднаш.
Знаеш какви ретарди има у ФА и да не се у право, и да се во право нема никаква шанса да попуштат.
 
Член од
20 март 2022
Мислења
1.358
Поени од реакции
3.513
Знаеш какви ретарди има у ФА и да не се у право, и да се во право нема никаква шанса да попуштат.
Знам дека ќе нема голема шанса, ама мора и добро ќе е да се изврши некој притисок.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
31.854
Поени од реакции
41.532
И јас сум да се жалат. Голем кур веќе и 10 утакмици да го казнат. Ќе игра свеж во ЛЕ и пријатно. Мислам дека претходниот пат не се жалеа заради финалето во Лига Купот. Не им се одеше на ризик, да бидеме без него таму во случај да ја отфрлат жалбата. Овој пат мислам дека мора да пратат жалба.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.433
Поени од реакции
6.121
Ќе паузира и во ФА? Инаку едино со Њукасл е така потешка утакмица во ПЛ. Би се вратил таман за со Челзи и Тотенхем.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
29.903
Поени од реакции
56.959
4 ке бидат за Касемиро, Фулам дома во ФА, Њукасл на гости, Брентфорд и Евертон дома. Теорија ова нема да го преиначат, колку и да се жалат. Старт на нога имаше, од тука, џабе е се. Се надевам дека Сабицер ке е здрав, зашто нереално станува ова со недостапноста на играчите од средина.
 
Член од
20 март 2022
Мислења
1.358
Поени од реакции
3.513
4 ке бидат за Касемиро, Фулам дома во ФА, Њукасл на гости, Брентфорд и Евертон дома. Теорија ова нема да го преиначат, колку и да се жалат. Старт на нога имаше, од тука, џабе е се. Се надевам дека Сабицер ке е здрав, зашто нереално станува ова со недостапноста на играчите од средина.
Имам пропуштено нешто вероватно, тек сега кога го спомна ти ми текна дека го нема веќе 2 утакмици, што се случи со Сабицер?
 
Член од
14 април 2012
Мислења
29.903
Поени од реакции
56.959
Имам пропуштено нешто вероватно, тек сега кога го спомна ти ми текна дека го нема веќе 2 утакмици, што се случи со Сабицер?
Влече некоја повреда. Не знам кога би требало да е достапен, зашто ке го гледаме Скот како ДМ.
 
Член од
21 февруари 2011
Мислења
367
Поени од реакции
446
Не дека не е кажано и предходно, но од Мектоминеј не бива играч ..... малце фалеше да си даде ефектен автогол !!!!
што би рекол еден слепец тука на форумов “ Има фудбал во Мектоминеј” :icon_lol:
0 придонес секој пат кога ќе излезе на терен, ретко неупотреблив играч
 

Kajgana Shop

На врв Bottom