Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
10 ноември 2022
Мислења
288
Поени од реакции
878
Бруно беше срамота на мечот. Кога се враќа Ериксен, знае некој?
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
7.073
Поени од реакции
5.662
Ко што читам се размислувало и назначување на друг капетан, ако се случи тоа има еден избор само Давид Де геа.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
29.894
Поени од реакции
56.932
Нормално дека ќе му дојде ред кога наместо како капитен да даде пример на другите, да ги мотивира тој се понаша како мало дете. Ете читам можно е да јаде и казна што го турна шомошниот судија.
Нема да има казна за Бруно, ма да, неговото однесување и она на Шо, срамно, пресрамно. Мислев дека сме ги надминале овие "болести" од изминативе години, ама вчера беше ладен туш.

Ко што читам се размислувало и назначување на друг капетан, ако се случи тоа има еден избор само Давид Де геа.
Не верувам дека ке се случи промена на капитен во поглед на Бруно, ама мора, само господинов. Види ги само Маласија и детето на клубот, мистер Скот МекТоминеј.

 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
7.073
Поени од реакции
5.662
Нема да има казна за Бруно, ма да, неговото однесување и она на Шо, срамно, пресрамно. Мислев дека сме ги надминале овие "болести" од изминативе години, ама вчера беше ладен туш.Не верувам дека ке се случи промена на капитен во поглед на Бруно, ама мора, само господинов. Види ги само Маласија и детето на клубот, мистер Скот МекТоминеј.

Со Мектоменеј е завршена прича само се чека крај на сезоната.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.430
Поени од реакции
6.120
И после 24+ часа, сеуште не ми е јасно и не ми се верува што толку згрешивме за онака да бидеме понижени во најголемото англиско дерби. Неверојатно лесно дојде 3-0 резултатот, а после како кула од карти се распадна и состав и тактика и залагање...сите криви од прв до последен, од Далот до Тен Хаг. Како најголем твист во најзамрсеното трилер сценарио за филм. Имаш многу лоша, најлоша сезона лани...лош старт на оваа со срамен пораз од Брентфорд 4-0 на почетокот на сезоната. Па постепено јакнење и кревање форма. Новите играчи одлично се вклопуваат. Правиш серии победи, одиш нагоре на табела, напредуваш во ЛЕ (со елиминација на Барса), освојуваш куп (каков таков)...и моментот кога требаше да се потврди сето ова, да се покаже карактер, кој мислевме дека го изградивме конечно последниве 5-6 месеци, БЛАМ! Најголем откако го следам клубов, околу 25 год...o_O
Ремет каков што не сум доживеал досега. Резултат кој на времето ние им го приредувавме на Арсенал, Рома, Саутемптон...и сега ни се случи нам.
Најголем страв и проблем е ако сега тргне колата надолу, да испаднеме од Бетис, од ФА куп и да биде грчевита борба за 4то место во ПЛ до крај. Ливерпул сега ќе имаат невиден буст после оваа победа. Тука се Тотенхем и Њукасл, а не треба да се отпише и Челзи. Уште многу има да се игра оваа сезона. Ако мислеа дека со факинг Карабао куп, го фатиле Господ за мадиња, гадно се излажале. Тимов има уште многу да се изгради како што треба. Една полусезона добра, не значи ништо. Додека покажеме стабилност на долг рок, ќе ни се случуваат вакви падни-стани ситуации, но ваков срам не смее да се случи никогаш повеќе!
 
Член од
20 март 2022
Мислења
1.358
Поени од реакции
3.513
И после 24+ часа, сеуште не ми е јасно и не ми се верува што толку згрешивме за онака да бидеме понижени во најголемото англиско дерби. Неверојатно лесно дојде 3-0 резултатот, а после како кула од карти се распадна и состав и тактика и залагање...сите криви од прв до последен, од Далот до Тен Хаг. Како најголем твист во најзамрсеното трилер сценарио за филм. Имаш многу лоша, најлоша сезона лани...лош старт на оваа со срамен пораз од Брентфорд 4-0 на почетокот на сезоната. Па постепено јакнење и кревање форма. Новите играчи одлично се вклопуваат. Правиш серии победи, одиш нагоре на табела, напредуваш во ЛЕ (со елиминација на Барса), освојуваш куп (каков таков)...и моментот кога требаше да се потврди сето ова, да се покаже карактер, кој мислевме дека го изградивме конечно последниве 5-6 месеци, БЛАМ! Најголем откако го следам клубов, околу 25 год...o_O
Ремет каков што не сум доживеал досега. Резултат кој на времето ние им го приредувавме на Арсенал, Рома, Саутемптон...и сега ни се случи нам.
Најголем страв и проблем е ако сега тргне колата надолу, да испаднеме од Бетис, од ФА куп и да биде грчевита борба за 4то место во ПЛ до крај. Ливерпул сега ќе имаат невиден буст после оваа победа. Тука се Тотенхем и Њукасл, а не треба да се отпише и Челзи. Уште многу има да се игра оваа сезона. Ако мислеа дека со факинг Карабао куп, го фатиле Господ за мадиња, гадно се излажале. Тимов има уште многу да се изгради како што треба. Една полусезона добра, не значи ништо. Додека покажеме стабилност на долг рок, ќе ни се случуваат вакви падни-стани ситуации, но ваков срам не смее да се случи никогаш повеќе!
Едноставно после брзиот втор гол застанаа сите до еден, а имаше да се игра уште 45 минути. Да играа против оној Ливерпул од пред 3 години можеби ќе разберев, ама против овој тим кој пред 2 недели имаа водство со ист таков резултат 2-0, па им ја дупнаа главата и им дадоа 5, не можам да разберам никако.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
29.894
Поени од реакции
56.932
И после 24+ часа, сеуште не ми е јасно и не ми се верува што толку згрешивме за онака да бидеме понижени во најголемото англиско дерби. Неверојатно лесно дојде 3-0 резултатот, а после како кула од карти се распадна и состав и тактика и залагање...сите криви од прв до последен, од Далот до Тен Хаг. Како најголем твист во најзамрсеното трилер сценарио за филм. Имаш многу лоша, најлоша сезона лани...лош старт на оваа со срамен пораз од Брентфорд 4-0 на почетокот на сезоната. Па постепено јакнење и кревање форма. Новите играчи одлично се вклопуваат. Правиш серии победи, одиш нагоре на табела, напредуваш во ЛЕ (со елиминација на Барса), освојуваш куп (каков таков)...и моментот кога требаше да се потврди сето ова, да се покаже карактер, кој мислевме дека го изградивме конечно последниве 5-6 месеци, БЛАМ! Најголем откако го следам клубов, околу 25 год...o_O
Ремет каков што не сум доживеал досега. Резултат кој на времето ние им го приредувавме на Арсенал, Рома, Саутемптон...и сега ни се случи нам.
Најголем страв и проблем е ако сега тргне колата надолу, да испаднеме од Бетис, од ФА куп и да биде грчевита борба за 4то место во ПЛ до крај. Ливерпул сега ќе имаат невиден буст после оваа победа. Тука се Тотенхем и Њукасл, а не треба да се отпише и Челзи. Уште многу има да се игра оваа сезона. Ако мислеа дека со факинг Карабао куп, го фатиле Господ за мадиња, гадно се излажале. Тимов има уште многу да се изгради како што треба. Една полусезона добра, не значи ништо. Додека покажеме стабилност на долг рок, ќе ни се случуваат вакви падни-стани ситуации, но ваков срам не смее да се случи никогаш повеќе!
Ke рaзберев пораз од 2-3 нула, ама тоа што престанаа да трчаат по третиот гол, искрено, тешко се разбира. Какви грешки се правеа, не можам да сфатам. Кога веќе станало 4-0, тука ги ставаш сите играчи пред гол, и останува на толку.

Ако нешто покажа поразот е дека не се ослонуваш на еден играч да ти носи цел тим во поглед на голови. Фактот дека Фред е трет најдобар стрелец во тимов доволно кажува дека треба сериозно инвестирање во навални играчи, 9-ка пред се.
 
Член од
10 ноември 2022
Мислења
288
Поени од реакции
878
и да биде грчевита борба за 4то место во ПЛ до крај. Ливерпул сега ќе имаат невиден буст после оваа победа. Тука се Тотенхем и Њукасл, а не треба да се отпише и Челзи.
Челзи? Челзи е тука? А ја имаш погледнато табелата од оваа сезона, или по сеќавање од пред некоја година зборуваш? Пласманот во ЛШ е завршена работа, ниту Тотенхем, ниту Ливерпул ниту Њукасл имаат сила да победуваат во серии. Јас би одел ал ин на УЕФА, сепак е европски трофеј и само Арсенал е сериозна конкуренија таму.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
29.894
Поени од реакции
56.932

Само јас приметив некаде околу 30 минута дека тешко се движи Каземиро со по некоја болна гримаса?
Ке видиме во Четврток, ама ми делува дека нема да игра. Кривеше кога го дадоа во кадар, и тоа му беше најлошиот меч откако е кај нас.

Leee ozbilno be


Sent from my SM-A325F using Tapatalk
Нивен навивач е. Глуп потег, нема што.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.169
Поени од реакции
17.761
Ке видиме во Четврток, ама ми делува дека нема да игра. Кривеше кога го дадоа во кадар, и тоа му беше најлошиот меч откако е кај нас.Нивен навивач е. Глуп потег, нема што.
Ozb za niv naviva? neka si go nosat doma odma

Sent from my SM-A325F using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom