Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.170
Поени од реакции
21.655
За на зима сигурно ќе земат некој се се мислам дека тоа ќе е Депај, па на лето ќе се оди или со Шешко или Осимен, Кејн мислам ќе оди во Баерн а и да не оди таму мислам дека нема да платиме 120 м за него кога има многу помлади..
 
Член од
22 ноември 2022
Мислења
166
Поени од реакции
506
За на зима сигурно ќе земат некој се се мислам дека тоа ќе е Депај, па на лето ќе се оди или со Шешко или Осимен, Кејн мислам ќе оди во Баерн а и да не оди таму мислам дека нема да платиме 120 м за него кога има многу помлади..
Ма милион посто ќе го земат Депај. Играч кој е седмо сметало во Барселона, кој еднаш играше во Јунајтед, глумеше звезда и се испосра, кој го има изгубено единствениот квалитет кој го имаше а тоа е брзината, и кој згора на се не е природен шпиц.

Генијален предлог, сигурно него ќе го земат.
 
Последно уредено:

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.418
Поени од реакции
10.413
Ја би сакал да го земат Белингам, па нека го играат шпиц додека не се појави асален шпиц на пазаров. Белингам после ќе иде у средина и решен проблем.
Алан Смит други део.
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.521
Поени од реакции
4.903
Ја би сакал да го земат Белингам, па нека го играат шпиц додека не се појави асален шпиц на пазаров. Белингам после ќе иде у средина и решен проблем.
Алан Смит други део.
кој не би го сакал Белингам

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.198
Поени од реакции
3.536
Мене овој Гакпо не ме импресионира многу ме посетува на Рашфорд. Повеќе сум за Жоао Феликс сега во јануари позајмица со право на откуп, па на лето Осимхен и ќе имаме топ напад.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
6.962
Поени од реакции
5.566
Ако е желба на Тен хаг нека го донесат веднаш Гакпо немам ништо против.
 
Член од
22 ноември 2022
Мислења
166
Поени од реакции
506
Мене овој Гакпо не ме импресионира многу ме посетува на Рашфорд. Повеќе сум за Жоао Феликс сега во јануари позајмица со право на откуп, па на лето Осимхен и ќе имаме топ напад.
A на која позиција ќе игра Жоао Феликс во Јунјатед? Во два преодни рока Манчестер потроши 200 милиони на Санчо и Антони, два играчи кои играат на истата позиција на која игра Феликс. Сега треба да се лупнат уште 100 милиони за ново крило? 5 крилни фудбалери има Јунајтед во моментот.
Автоматски споено мислење:

Ако е желба на Тен хаг нека го донесат веднаш Гакпо немам ништо против.
Штом ти даваш дозвола, ќе го биде трансферот.
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.198
Поени од реакции
3.536
A на која позиција ќе игра Жоао Феликс во Јунјатед? Во два преодни рока Манчестер потроши 200 милиони на Санчо и Антони, два играчи кои играат на истата позиција на која игра Феликс. Сега треба да се лупнат уште 100 милиони за ново крило? 5 крилни фудбалери има Јунајтед во моментот.
Автоматски споено мислење:Штом ти даваш дозвола, ќе го биде трансферот.
Може на сите офанзивни позиции да игра Жоао Феликс.
 
Член од
22 ноември 2022
Мислења
166
Поени од реакции
506
Може на сите офанзивни позиции да игра Жоао Феликс.
Кои се сите тие офанзивни позиции? Две крилни и еден класичен шпиц. На крилните Јунајтед има 5 квалитетни фудбалери, на 9 ниту еден класичен шпиц. Која е логиката да се купи уште еден прескап крилен фудбалер кои "може" да игра шпиц? Не е попаметно да се купи играч кој всушност е шпиц? Плус, Феликс не може да игра шпиц. Треба таму играње со грб свртен на кај гол, треба играње со глава, ништо од тоа не игра португалецот.
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.198
Поени од реакции
3.536
Кои се сите тие офанзивни позиции? Две крилни и еден класичен шпиц. На крилните Јунајтед има 5 квалитетни фудбалери, на 9 ниту еден класичен шпиц. Која е логиката да се купи уште еден прескап крилен фудбалер кои "може" да игра шпиц? Не е попаметно да се купи играч кој всушност е шпиц? Плус, Феликс не може да игра шпиц. Треба таму играње со грб свртен на кај гол, треба играње со глава, ништо од тоа не игра португалецот.
Во Атлетико игра и шпиц, а и зад напаѓачот и исто така левокрилен напаѓач. Го споманав Феликс зошто и Гакпо ако е затоа не е шпиц туку левокрилен напаѓач кој може да игра шпиц. Феликс според мене е подобар избор од Гакпо.
 
Член од
22 ноември 2022
Мислења
166
Поени од реакции
506
Во Атлетико игра и шпиц, а и зад напаѓачот и исто така левокрилен напаѓач. Го споманав Феликс зошто и Гакпо ако е затоа не е шпиц туку левокрилен напаѓач кој може да игра шпиц. Феликс според мене е подобар избор од Гакпо.
Во Атлетико Жоао Феликс игра резерва моментално. Гакпо кошта 30-40 милиони, за Феликс Атлетико ќе бара +100 милиони. Апсолутно никаква логика нема купувањето на Гакпо, а купувањето на Жоао Феликс е чиста глупост. Настрана се, португалскиот мрсул е преценет и никако не вреди +100 милиони. А кога ти треба шпиц, се купува шпиц, а не некој што може да игра и шпиц. И Мек Томинеј МОЖЕ да игра шпиц.
 
Последно уредено:
Член од
11 април 2012
Мислења
3.778
Поени од реакции
3.921
А да го земеме Хари Мегваја за шпиц?
Знае со топка, знае со глава, голем е дефанзивци ќе имаат проблем да го чуваат, плус материјал за капитен е

едина мана му е што е малку тромав

плус ме гп играат многу у моменталниот тим веројатно се спукал со тренерот гарант за ефтина пара ќе е достапен
 

Kajgana Shop

На врв Bottom