Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.606
Поени од реакции
43.227
Единствено поиритантно од неговото лигавење е тоа што сите наши екс играчи што работат како аналитичари по телевизиите константно го бранат и бараат некои лејм оправдувања за неговиот однос.

Само Гери Невил мислам дека имаше твит некаде пред некој месец, кога Роналдо пиша на инстаграм дека за 2 недели (кога требаше да заврши трансфер периодот) ќе има интервју и ќе се дознае вистината, и му порача да излезе и да ја каже сега вистината ако трансфер шпекулациите што се вртеа цело лето не се точни. Искрено, не се ни сеќавам на крај воопшто да имаше некое интервју Роналдо.Еве и тука реално кажува дека не е крај на светот што нема да биде во прв тим со Сити. Како и секој нормален просечен фан на фудбалот, кој го гледал Роналдо бар 5 минути оваа сезона.Другите сите до еден константно го напаѓаат Тен Хаг за тоа што го држел на клупа или не го пуштил да си оди (а не дека некој го сакаше, освен можеби Челзи). Кин, Фердинанд, Сколс, Евра, кој дури вчера на прашањето дали требало така да реагира Роналдо даде политичка изјава во смисла "Нејќам да зборам за него, дај да збориме за победата на Јунајтед. Можеби Роналдо го прашал Тен Хаг да замине, да не го критикуваме за џабе". Десет минути подоцна дојде ЕТХ и практично (индиректно) потврди дека Роналдо заминал на своја волја, велејќи "Да, го видов како заминува, ама утре ќе се замарам со тоа". Нормално, Евра пак не кажа ништо лошо за другарчето.

Да беше Мегваер или некој друг ќе му ја ебеа мамата сите до еден.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.360
Поени од реакции
8.072
Кејн колку години има уште договор со Тотенхем? :D Тимов плачи за расна 9ка, како Ибра, Берба, Кавани, Лева што беа ама некој да се најде околу 27-8 год. Да може да лепи голови следните 5.
Кејн има уште 2 години а 29 само што наполни.
Има помлади добри напаѓачи.
 
Член од
20 март 2022
Мислења
1.385
Поени од реакции
3.513
Единствено поиритантно од неговото лигавење е тоа што сите наши екс играчи што работат како аналитичари по телевизиите константно го бранат и бараат некои лејм оправдувања за неговиот однос.

Само Гери Невил мислам дека имаше твит некаде пред некој месец, кога Роналдо пиша на инстаграм дека за 2 недели (кога требаше да заврши трансфер периодот) ќе има интервју и ќе се дознае вистината, и му порача да излезе и да ја каже сега вистината ако трансфер шпекулациите што се вртеа цело лето не се точни. Искрено, не се ни сеќавам на крај воопшто да имаше некое интервју Роналдо.Еве и тука реално кажува дека не е крај на светот што нема да биде во прв тим со Сити. Како и секој нормален просечен фан на фудбалот, кој го гледал Роналдо бар 5 минути оваа сезона.Другите сите до еден константно го напаѓаат Тен Хаг за тоа што го држел на клупа или не го пуштил да си оди (а не дека некој го сакаше, освен можеби Челзи). Кин, Фердинанд, Сколс, Евра, кој дури вчера на прашањето дали требало така да реагира Роналдо даде политичка изјава во смисла "Нејќам да зборам за него, дај да збориме за победата на Јунајтед. Можеби Роналдо го прашал Тен Хаг да замине, да не го критикуваме за џабе". Десет минути подоцна дојде ЕТХ и практично (индиректно) потврди дека Роналдо заминал на своја волја, велејќи "Да, го видов како заминува, ама утре ќе се замарам со тоа". Нормално, Евра пак не кажа ништо лошо за другарчето.

Да беше Мегваер или некој друг ќе му ја ебеа мамата сите до еден.
Искрено и јас мислев дека напушта по консултација со стручен штаб. Не ми се верува дека сам замина. Да не испадни дека го бранам, да му ебам ѓупското и него, ама Погба за многу помали работи го сереа пола фан база, можам да замислам што ќе се случеше да направеше нешто слично.

Секоја чест за Тен Хаг како успева да ја одбрани соблекувалната од цела негативна енергија која му ја шири копилето егоистично.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.096
Поени од реакции
10.847
Искрено и јас мислев дека напушта по консултација со стручен штаб. Не ми се верува дека сам замина. Да не испадни дека го бранам, да му ебам ѓупското и него, ама Погба за многу помали работи го сереа пола фан база, можам да замислам што ќе се случеше да направеше нешто слично.

Секоја чест за Тен Хаг како успева да ја одбрани соблекувалната од цела негативна енергија која му ја шири копилето егоистично.
Можеби зашто Кристиано има/ше кредити за вакви испади додека лабилниот не заслужи буквално никаков респект и два пати му се измоча на клубот плус милон глупости направи меѓувреме
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.606
Поени од реакции
43.227
Искрено и јас мислев дека напушта по консултација со стручен штаб. Не ми се верува дека сам замина. Да не испадни дека го бранам, да му ебам ѓупското и него, ама Погба за многу помали работи го сереа пола фан база, можам да замислам што ќе се случеше да направеше нешто слично.

Секоја чест за Тен Хаг како успева да ја одбрани соблекувалната од цела негативна енергија која му ја шири копилето егоистично.
Налетав на вест дека Тен Хаг утрово му кажал дека воопшто нема ни да го земе за Лондон викендов.

Сосема заслужено.
 
Член од
15 јули 2009
Мислења
3.418
Поени од реакции
3.335
Manchester United statement: “Cristiano Ronaldo will not be part of the Manchester United squad for this Saturday’s Premier League game against Chelsea. The rest of the squad is fully focused on preparing for that fixture.”

Браво Ерик (y)
Автоматски споено мислење:

Laurie Whitwell@lauriewhitwell
Cristiano will be banished from first-team squad after refusing to come on against Tottenham Hotspur. #MUFC statement confirms he won't be part of Chelsea squad. @TheAthleticUK understands he won't train with seniors either. Erik ten Hag's call.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.545
Поени од реакции
6.218
Го исклучиле за мечот со Челзи. Нека го исклучи целосно од тимот, како Артета што направи со Аубамејанг. И онака немаме никаква корист на терен од него, барем ќе им испрати порака на другите исфилмени ѕвезди дека клубот е поголем од секој од нив па и од легенда на истиот, можеби ГОАТ во спортот.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
1.055
Поени од реакции
1.526
Уште еднаш браво ама големо за ЕТХ. Браво и за клубот што конечно барем ќутат. Засега. Споредбено, Погба и негативното влијание беше мачкина кашлица...само ми е мака што не се увиде оваа лајнарија и пред да се донесе.
 
Член од
22 ноември 2009
Мислења
1.729
Поени од реакции
2.389
Fergie always said the most important person at a football club is the manager.

Erik ten Hag is Manchester United, now.

He's the most important entity. No one player, not even Cristiano Ronaldo, can change that fact.

Тен Хаг праќање порака до сите на најјако. Никој не е поголем од клубот и да знае кој е кој у соблекувална.Sent from my 2109119DG using Tapatalk
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.690
Поени од реакции
11.086
После она вчера изгуби кредибилитет кај сите. Го сакаш, легенда, ѕвер играч, шампион, ама се падна во вода. Се испосра максимално. Со среќа нека му е.
Ја будала па дрес негов купив.
 
Член од
20 март 2022
Мислења
1.385
Поени од реакции
3.513
Можеби зашто Кристиано има/ше кредити за вакви испади додека лабилниот не заслужи буквално никаков респект и два пати му се измоча на клубот плус милон глупости направи меѓувреме
Никој не треба да има никакви кредити кога се работи за почит кон клубот. Она вчера беше најголемото мочање на клубот кое сум го видел.
Многу ќеф ми направи ова што го прочитав сега, искрено се надевам дека Тен Хаг има максимална поддршка и од бордот за потегот. Конечно некои позитивни работи се случуваат и само нека се продолжи така.

Ова дефинитивно е крајот за Роналдо во Јунајтед, можеби не требаше да заврши на ваков начин, ама тоа е.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.767
Поени од реакции
6.732
Само строго со покондирените тикви, па кој сака нека е. Иако сите знаеме што направил за клубот и фудбалот воопшто, сепак секое однесување мора да има и граници. Бате има да се потчиниш на ситуацијата и да играш како што свират. И над папата има папа (y). Браво за ЕТХ, си ги влече полека полека конците. Ќе видите после завршувањето на оваа сезона, клубот, барем играчкиот дел и перформансите ќе бидат издигнати на правите патеки, спремни за враќање онаму каде што ни е местото.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom