Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
14 април 2012
Мислења
31.503
Поени од реакции
62.308
Овој е истиот Рашфорд што сакавте да си оди од Јунајтед, или брат му близнак?
Да, ова е истиот Маркус Рашфорд што го мрзеше да трча лани и оправдано добиваше критики.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.384
Поени од реакции
21.930
Си играме пак исто без некој концепт без борба,агресија .
Автоматски споено мислење:

Срамно ...
 
Последно уредено:
Член од
20 март 2022
Мислења
1.385
Поени од реакции
3.513
Чекор напред, три назад. Цел месец немаа утакмица и денес излегуваат на терен ко пички. Ни пресинг играат, ни контри чекаат, ни се бранат. Тотално никаков концепт, изгубени. Утакмицата реприза од претходната сезона.
Ако знае некој денес што беше планот да се игра, јас главата ќе си ја сечам.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.689
Поени од реакции
6.590
Полни ги да ти ебам неспособните. Ми стартува без Роналдо и Каземиро. Нека те нашлакаат сега 5-6 парчиња.
 
Член од
20 март 2022
Мислења
1.385
Поени од реакции
3.513
Полни ги да ти ебам неспособните. Ми стартува без Роналдо и Каземиро. Нека те нашлакаат сега 5-6 парчиња.
Роналдо кур ќе свиткаше, посебно овој Роналдо во моменталната форма.

Не убија по страните, посебно кај Далот кој е изгубен тотално, уште со жолт од соблекувална.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.384
Поени од реакции
21.930
Која им беше целта и концептот треба некој да објасни..вакво незалагање гледавме ама оваа ја прелива чашата..
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.503
Поени од реакции
62.308
Многу лоша уткамица од Бруно, Ериксен и Мектоминеј. Не можат да контролираат посед ни 30 секунди. Со двајцата бекови на жолти картони во први 10-15 минути, ова е исходот.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.651
Поени од реакции
9.229
Факт е дека Сити е подобар, ама нашиве уште пред да излезат на терен ги заборавиле ма*ињата во соблекувална.

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk
 
Член од
22 ноември 2009
Мислења
1.687
Поени од реакции
2.257
Цела 11ка катастрофа, не можеш да кажеш ова беше на овој грешка ова на оној, сите 11 се ужас. Кој гениј му кажал на Ериксен да го чува Халанд при корнер? Не само голот кога го даде, туку и за остантите прекини.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.384
Поени од реакции
21.930
Јас бев сигурен дека ќе изгубиме ама очекував Сити да се изнамачи..Да имаме борба колку толку контрола добра игра ама оваа е тешко за гледање..Како кокошќи се вртат , Санчо една топка неможе да смири а имаше добри прилиќи,Рашфорд незнам дали ја допре барем еднаш топката, Антони незнае кај се наоѓа..
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.279
Поени од реакции
6.536
Тројката у средина ни приближно не може да се носи со срединатана на Сити, ни на физички ни на технички план. Ериксен се труди нешто, Бруно и Мек Томинеј мизерија пробиваат. Ништо не можат да стигнат да покријат. Спори, без желба за живот, а не па фудбал да играат. Тројката напред, тотално отсечена, топка не можат да добијат, а и тоа малку што ќе го добијат е на страна, плус што делуваат ко мали деца покрај играчите на Сити. Не се дојдени на утакмица, не трчаат, никаква борба, освен кај Маласија и Мартинез, кој неколку пати не спасуваше. Кога средината ќе остави по 3 играчи кои мораат да ги покријат да ти влезат и ти се шетаат лагано во шеснаесетник, ништо освен ваква бламажа не може да се деси.
 
Член од
22 ноември 2009
Мислења
1.687
Поени од реакции
2.257
Буквално кога сакаат можат гол да ни дадат.

Sent from my 2109119DG using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom